Перейти до контенту

Як закрити діру в стіні своїми руками


► Закриваємо отвір в стіні з гіпсокартону
► Як закрити велику дірку в гіпсокартоні?
► Як закрити наскрізну дірку в гіпсокартоні?
► Закриваємо отвір в стіні з бетону або цегли

Іноді виникають ситуації, коли потрібно якось закрити утворену дірку в стіні з бетону, гіпсокартону або цегли. Однак не кожен може впоратися з подібною проблемою. Вся справа в тому, що для різних типів стін існують різні способи ліквідації дефектів. Тож як закрити діру в стіні з бетону, гіпсокартону та цегли ми розглянемо нижче.

Закриваємо отвір в стіні з гіпсокартону

Почнемо з невеликих дірок, оскільки їх буде легше всього закрити. Ось список інструментів, які будуть потрібні для роботи:

► кілька металевих шпателів різного розміру;
► шпаклівка в тюбику;
► плоскогубці;
► пилосос;
► дюбелі та цвяхи.

Спочатку потрібно підготувати отвір для подальшого його закриття. Для цього береться звичайне свердло відповідного розміру. Воно повинно щільно входити в отвір. За допомогою цього свердла дірку зачищають. Потім звичайним пилососом з отвору видувається увесь пил і сміття, після чого можна приступати до заповнення. Беремо тюбик з готовою шпаклівкою і запихаємо його кінчик до максимуму в отвір. Розчин видавлюється до тих пір, поки він не почне вилизати з дірки. Після цього шпателем знімається зайва шпаклівка, вирівнюється і залишається для висихання.

Як закрити велику дірку в гіпсокартоні?

Тепер ми розглянемо випадок з ненаскрізним отвором. Для його заповнення потрібна шпаклювальна суміш, наждачний папір та кілька шпателів. Насамперед потрібно прибрати крихти попередньої шпаклівки або штукатурки і ретельно очистити дірку пилососом. Потім її треба змочити водою і дочекатися поки вона повністю підсохне. Після цього можна наносити шпаклівку і після її висихання затерти ділянку стіни з пошкодженням за допомогою дрібнозернистого наждачного паперу.

Як закрити наскрізну дірку в гіпсокартоні?

Досить часто в гіпсокартоні утворюються наскрізні отвори, які вимагають особливого підходу. Для їх ліквідації повинні бути в наявності такі інструменти:

► скловолокняна стрічка;
► невеличка дощечка;
► декілька саморізів;
► шматок гіпсокартону;
► клей ПВА;
► ножівка;
штукатурка (початкова і фінішна).

Навколо отвору потрібно накреслити квадрат, його ширина повинна відповідати ширині дощечки. Після цього за допомогою полотна від ножівки треба акуратно вирізати цей квадрат і очистити поверхню. Далі до дощечки прикручується саморіз прямо посередині, який буде виконувати роль тимчасової ручки для утримування. Дощечку запихають всередину вирізаного квадрата і за допомогою прикрученого посередині саморіза притискають її до стіни.

дірка в стіні з гіпсокартону
Дощечка повинна повністю закривати отвір зсередини. Тепер треба закріпити дощечку чотирма шурупами по краях за допомогою шурупокрута. Таким чином, повинен вийти закритий зсередини отвір. Після цього в зовнішній отвір вставляється невеликий шматочок гіпсокартону і також прикручується двома шурупами. На нього клеїться шматок стрічки зі скловолокна і після висихання вся поверхня ретельно шпаклюється спочатку чорновою шпаклівкою, а потім фінішною. Для завершення слід зашліфувати поверхню гіпсокартону дрібнозернистим наждачним папером.

Закриваємо отвір в стіні з бетону або цегли

Отвір в бетонній або цегляній стіні очищають, змочують водою і, після висихання, закладають в нього гіпс або розчин піску з цементом (розмішують один до трьох). Після того, як суміш засохне, отвір шпаклюють і зачищають грубим наждачним папером. Якщо отвір великий, то спочатку його заповнюють кусками цегли з цементним розчином.

Такими чином можна закрити діру в стіні, не вдаючись до послуг професійних будівельників. Потрібно лише трохи терпіння і вправності. Кожен з вас, навіть без досвіду в будівельних роботах, зможе вирішити таку проблему без особливих зусиль.