► Закриваємо отвір в стіні з гіпсокартону
► Як закрити велику дірку в гіпсокартоні?
► Як закрити наскрізну дірку в гіпсокартоні?
► Закриваємо отвір в стіні з бетону або цегли
Іноді виникають ситуації, коли потрібно якось закрити утворену дірку в стіні з бетону, гіпсокартону або цегли. Однак не кожен може впоратися з подібною проблемою. Вся справа в тому, що для різних типів стін існують різні способи ліквідації дефектів. Тож як закрити діру в стіні з бетону, гіпсокартону та цегли ми розглянемо нижче.
Закриваємо отвір в стіні з гіпсокартону
Почнемо з невеликих дірок, оскільки їх буде легше всього закрити. Ось список інструментів, які будуть потрібні для роботи:
► кілька металевих шпателів різного розміру;
► шпаклівка в тюбику;
► плоскогубці;
► пилосос;
► дюбелі та цвяхи.
Спочатку потрібно підготувати отвір для подальшого його закриття. Для цього береться звичайне свердло відповідного розміру. Воно повинно щільно входити в отвір. За допомогою цього свердла дірку зачищають. Потім звичайним пилососом з отвору видувається увесь пил і сміття, після чого можна приступати до заповнення. Беремо тюбик з готовою шпаклівкою і запихаємо його кінчик до максимуму в отвір. Розчин видавлюється до тих пір, поки він не почне вилизати з дірки. Після цього шпателем знімається зайва шпаклівка, вирівнюється і залишається для висихання.
Як закрити велику дірку в гіпсокартоні?
Тепер ми розглянемо випадок з ненаскрізним отвором. Для його заповнення потрібна шпаклювальна суміш, наждачний папір та кілька шпателів. Насамперед потрібно прибрати крихти попередньої шпаклівки або штукатурки і ретельно очистити дірку пилососом. Потім її треба змочити водою і дочекатися поки вона повністю підсохне. Після цього можна наносити шпаклівку і після її висихання затерти ділянку стіни з пошкодженням за допомогою дрібнозернистого наждачного паперу.
Як закрити наскрізну дірку в гіпсокартоні?
Досить часто в гіпсокартоні утворюються наскрізні отвори, які вимагають особливого підходу. Для їх ліквідації повинні бути в наявності такі інструменти:
► скловолокняна стрічка;
► невеличка дощечка;
► декілька саморізів;
► шматок гіпсокартону;
► клей ПВА;
► ножівка;
► штукатурка (початкова і фінішна).
Навколо отвору потрібно накреслити квадрат, його ширина повинна відповідати ширині дощечки. Після цього за допомогою полотна від ножівки треба акуратно вирізати цей квадрат і очистити поверхню. Далі до дощечки прикручується саморіз прямо посередині, який буде виконувати роль тимчасової ручки для утримування. Дощечку запихають всередину вирізаного квадрата і за допомогою прикрученого посередині саморіза притискають її до стіни.
Дощечка повинна повністю закривати отвір зсередини. Тепер треба закріпити дощечку чотирма шурупами по краях за допомогою шурупокрута. Таким чином, повинен вийти закритий зсередини отвір. Після цього в зовнішній отвір вставляється невеликий шматочок гіпсокартону і також прикручується двома шурупами. На нього клеїться шматок стрічки зі скловолокна і після висихання вся поверхня ретельно шпаклюється спочатку чорновою шпаклівкою, а потім фінішною. Для завершення слід зашліфувати поверхню гіпсокартону дрібнозернистим наждачним папером.
Закриваємо отвір в стіні з бетону або цегли
Отвір в бетонній або цегляній стіні очищають, змочують водою і, після висихання, закладають в нього гіпс або розчин піску з цементом (розмішують один до трьох). Після того, як суміш засохне, отвір шпаклюють і зачищають грубим наждачним папером. Якщо отвір великий, то спочатку його заповнюють кусками цегли з цементним розчином.
Такими чином можна закрити діру в стіні, не вдаючись до послуг професійних будівельників. Потрібно лише трохи терпіння і вправності. Кожен з вас, навіть без досвіду в будівельних роботах, зможе вирішити таку проблему без особливих зусиль.