► Дерев’яна будівля
► Цегляна будівля
► Каркасний будинок
Облицювання нового або старого будинку далеко не завжди проводиться з естетичних міркувань. Добротний дерев'яний будинок, наприклад, привабливий сам по собі. Цегляна будівля, що вибудувана якісно, і без оздоблення клінкером виглядає гідно.
Головною причиною обробки фасаду є бажання захистити базовий матеріал стін від дії дощу, снігу, температури та вітру. Але щоб вирішити, чим обшити будинок зовні, необхідно точно з'ясувати, які види обробки можна використовувати.
Дерев'яна будівля
Варіантів такої будівлі безліч і всі вони об'єднані однією назвою дерев'яний будинок. На ділі характеристики матеріалу для дерев'яних будівель дуже різні. Вибір для будівлі з дерева не такий вже й великий. Пов'язано це з особливістю матеріалу. Нехай брус і не настільки чудовий теплоізолятор, як колода, але він має інші важливі якості, що характерні для дерева: паропроникність, висока звукоізоляція, здатністю вбирати з повітря вологу та виводити її назовні.
Для обшивки фасаду дерев'яного будинку застосовуються такі види матеріалів:
▼ Вініловий сайдинг - якщо виникає питання, чим обшити дерев'яний будинок зовні, щоб було дешево і красиво. Пластиковим сайдинг це матеріал, що відрізняється легкістю і не утворює навантаження на фасад та фундамент. Він не схильний до гниття і повністю вологостійкий, тож чудово захистить дерев'яний брус від дії вологи. Термін експлуатації сильно залежить від погодних факторів. Ще одна перевага - ремонтопридатність. Пошкоджену панель вінілового сайдингу дуже легко замінити.
▼ Металевий - пожежобезпечний і більш міцний, але, на відміну від дерев'яного, він не здатен змінювати свої розміри під дією вологи і температури, що може виявитися згубним для дерев'яних стін.
▼ Дерев'яний сайдинг - рішення дещо парадоксальне, але воно має сенс. Замінити дерев'яну панель при пошкодженні куди простіше, ніж основний матеріал стіни. До того ж сайдинг обробляється водостійкими та вогнестійкими розчинами і служить захистом від вологи. Нижче на фото представлений зразок такої обробки будинку.
▼ Вагонка - виконує приблизно ті ж функції, але відрізняється більш низькою якістю. Тобто, служить менше, вимагає попередньої обробки, частіше потребує обробки антисептиками, лакування і так далі. Якщо виникає питання, чим краще обшити дерев'яний будинок зовні, вагонкою чи сайдингом, перевагу потрібно віддати, звичайно, сайдингу.
▼ Облицювання штучним і натуральним каменем для дерев'яних будівель є недоцільним. По-перше, така обшивка створює велике навантаження на стіни і фундамент. По-друге, різниця в характеристиках матеріалів дуже велика. По-третє, вартість обробки буде значно вищою, ніж ціна споруди з дерева.
Зрештою, чим обшити дерев'яний будинок зовні повинен вирішувати його власник. Головне підібрати такий матеріал, який захищав би стіни і не впливав негативно на властивості дерева.
Цегляна будівля
Різниця між будовами полягає в товщині стіни і категорії цегли. Наприклад, глиняна червона цегла це хороший теплоізолятор. А ось силікатна цегла набагато «холодніша», тому облицювання будівлі з силікатної цегли повинно включати додаткове утеплення.
Можливості щодо облицювання цегляного будинку зовні є набагато ширші, оскільки будівля відрізняється стійкістю до навантажень, тому вибір матеріалів для обробки є практично необмежений.
▼ Сайдинг - як вініловий, так і металевий прекрасно підходить для обшивки. Монтується матеріал на металеву обрешітку, а теплоізоляція та утворення вентильованого фасаду в цьому випадку не викликає ніяких технічних труднощів. Можна сказати, що за співвідношенням ціна/якість цей варіант оптимальний.
▼ Клінкерна цегла - дорожчий матеріал, але і більш довговічний. Клінкер набагато легший за звичайну цеглу, однак є досить міцним матеріалом що чудово витримує перепади температур. Крім цього, клінкер є «рідним» для цегли матеріалом, тобто, його основний склад є дуже подібний.
▼ Керамічна плитка - важча, теплоізоляційні властивості в неї нікудишні. Монтаж складний і вельми трудомісткий. Переваги керамічної плитки - абсолютна вогнестійкість і байдужість до вологи. Облицювання плиткою застосовується переважно в зонах з теплим вологим кліматом.
▼ Камінь - штучний або натуральний. Дорога, довговічна і дуже ефектна обробка. Головну складність становить її вага. Перш ніж почати обробку каменем, необхідно переконатися, що фундамент і матеріал стіни витримають вагу металевого каркаса і кам'яних панелей.
Каркасний будинок
Конструкція його помітно відрізняється від капітальних будов. Споруда цієї категорії представляє собою дерев'яний або металевий каркас, обшитий внутрішньою і зовнішньою обробкою, між якими розташований утеплювач. Споруджується каркасний будинок швидко і може взагалі не мати фундаменту.
Вирішення питання, чим можна обшити каркасний будинок зовні, зводиться лише до вибору відповідного типу сайдингу. Всі решта види облицювання мають занадто велику вагу для такої легкої споруди.
▼ Вініловий сайдинг - відрізняється найменшою вартістю і невибагливістю. На відміну від дерев'яної або цегляної будівлі, монтаж сайдингу проводиться без обрешітки.
▼ Металевий - характеризується високою міцністю, але має вкрай низький рівень звукоізоляції.
▼ Дерев'яний - найбільш примхливий матеріал, але найпривабливіший з естетичної точки зору. Звукоізоляція набагато краща, ніж у металевого або пластикового.
Чим і як можна обшити будинок зовні - залежить також від характеру стін, міцності фундаменту, вартості матеріалу та особистих уподобань. Великим плюсом є можливість використовувати для обробки імітацію, якщо природний матеріал недоступний по ціні. Наприклад, якщо є бажання обробити каркасну будівлю керамогранітом, то вініловий або алюмінієвий сайдинг, який імітує поверхню цього каменю, прекрасно впорається із завданням.
Облицювання фасаду будівлі різними матеріалами надає йому візуально привабливий і престижний вигляд. Крім того облицювальний матеріал захищає стіни від несприятливого впливу зовнішнього середовища. З великою впевненістю можна сказати, що обшивка будинку зовні - це головна фішка у створенні сучасного дизайну власного будинку.