Перейти до контенту

Як правильно клеїти шпалери на стелю?


► Вибір шпалер та підготовка інструменту
► Підготовка шпалер до наклеювання
► Технологія наклеювання шпалер на стелю

Стеля - це сама видима і відкрита частина інтер'єру кімнати. В даний час існує чимало різних варіантів декорування стелі. Але, незважаючи на велику кількість оздоблювальних матеріалів, ідея наклеювання шпалер на стель залишається, як і раніше, актуальною. Особливо такий спосіб облицювання підходить для дачі або літньої кухні. Однак, перш ніж почати обробку стелі таким способом, варто спочатку дізнатися, як правильно клеїти шпалери на стелю, щоб вони міцно тримались. Тільки після набуття відповідних знань можна приступати до роботи.

Ідеально рівна і гладка стеля з гіпсокартону може зіпсувати інтер'єр кімнати, якщо її обробка буде виконана неякісними матеріалами. Для декоративної обробки стелі власники квартир і приватних будинків зазвичай використовують покриття стелі водоемульсійними фарбами. Дійсно, якщо фарба буде підібрана правильно, приміщення буде мати акуратний приємний зовнішній вигляд. Однак, використовуючи шпаклівку та водоемульсійну фарбу, змінити фактуру поверхні гіпсокартону неможливо. Тому, щоб зробити поверхню стелі більш оригінальною, краще обклеїти її шпалерами з певною фактурою. Як це зробити - докладно розказано нижче у статті.

Шпалери для потолка купити фото
Про те, як правильно наклеїти шпалери на поверхню гіпсокартону, знають лише ті майстри, яким доводилося здійснювати таку обробку. Звичайно, ця робота не є складною, а сам процес обробки стелі шпалерами відбувається досить швидко. Але для того, щоб правильно виконати наклеювання шпалер своїми руками, необхідно знати деякі нюанси і дотримуватися послідовності операцій. Давайте розглянемо, як наклеїти шпалери на поверхню стелі, та які інструменти для цього знадобляться.

Вибір шпалер та підготовка інструменту

На перший погляд здається, що обклеїти стелю можна будь-якими шпалерами. Яка різниця? Головне, щоб колір та фактура матеріалу гармоніювали з інтер'єром кімнати. Проте це помилкова думка, оскільки товсті шпалери, призначені для оздоблення стін, будуть непридатні. В першу чергу важливу роль відіграє вага шпалер. Для забезпечення рівної гладкої поверхні необхідно використовувати спеціальні тонкі шпалери, які прийнято називати стельовими. Оптимальним варіантом для обклеювання стелі з гіпсокартону своїми руками будуть бамбукові шпалери для фарбування, з характеристиками яких можна ознайомитися на сайтах підприємств-виробників.

В цілому бажано, щоб вага стельових шпалер був не більший 110 грам на квадратний метр. Тут же слід зазначити, що вага найлегших шпалер під фарбування, призначених для обробки стін, становить 110-140 грам, а вага більшості паперових шпалер значно більша, ніж 140 грам.

Тепер розглянемо інструменти та витратні матеріали, які нам знадобляться для обклеювання гіпсокартонової стелі шпалерами. Отже, потрібно підготувати:

► спеціальним клеєм для стельових шпалер;
► рулоном паперової стрічки для зміцнення швів;
► ножем з гострим лезом для нарізки шпалер;
► кількома помазками різного розміру для змащування шпалер клеєм;
► малярським валиком з гумовою насадкою, яким потрібно буде ущільнювати шви;
► невеликою ємністю для клею;
► рулеткою та олівцем (не завадить також кутник);
► широким пластиковим шпателем, яким доведеться видаляти бульбашки повітря.

Цих матеріалів та інструментів повинно бути цілком достатньо для якісного виконання роботи. Потрібно також мати під рукою кілька сухих чистих ганчірок, якими можна буде протирати інструмент і руки від випадкового попадання клею.

Підготовка шпалер до наклеювання

З інструментом та матеріалами ми розібралися і тепер можемо починати клеїти шпалери на стелю своїми руками. Весь процес буде складатися з декількох окремих процедур, точне виконання яких дозволить в кінцевому результаті пофарбувати поверхню та отримати ідеальну стелю.

Перед початком робіт з кімнати виносять меблі, або, якщо це неможливо, їх накривають поліетиленовою плівкою. Крім цього поверхню стелі необхідно обробити ґрунтовкою. Після того, як ґрунтовка повністю висохне, можна починати роботи з наклеювання шпалер на стелю.

Для початку стелю необхідно точно виміряти в довжину і ширину, щоб визначити з якого боку краще всього буде наклеювати оздоблювальний матеріал. Потім шпалери нарізають шматками необхідної довжини, наносять на кожну відрізану смугу клей і притискають до стелі. Після приклеювання шпалери необхідно буде тільки ретельно розгладити та акуратно сформувати шви. Скажемо відразу, що зробити все це своїми руками одній людині досить складно, оскільки паски шпалер досить довгі. Деколи не вистачає ще одної руки, але після здобуття певного досвіду правильно обклеїти стелю вийде у будь-якої людини. Головне уважно віднестись до роботи і не поспішати.

Перший етап роботи - нарізка шпалер кусками відповідно до розмірів стелі. Необхідно пам'ятати, що наклеювання шпалер на стелю має відбуватися не впоперек, а вздовж вікон, тобто, смуги оздоблювального матеріалу повинні проходити від вікна до протилежної стіни. Це потрібно врахувати при нарізці матеріалу. Ріжуться шпалери за допомогою гострого ножа, металевої лінійки та кутника, який можна застосувати для перпендикулярності нарізки, хоча можна обійтись і без нього. Якщо в кімнаті вікна розташовані в двох стінах, тоді відрізати смуги шпалер (як і фарбувати стелю) потрібно по довжині приміщення. Якщо шпалери були нарізані правильно, з відповідною точністю, тоді можна вважати, що половина роботи вже виконана.

Пам'ятайте, що в одному рулоні міститься 10,5 метрів шпалер. Тому неправильний розрахунок смуг може призвести до значного зростання кількості відходів, що в свою чергу призведе до перевитрати матеріалу. При цьому довжина смуг повинна бути на 4-5 см більша за довжину стелі, щоб після обклеювання шпалерами їх кінці виходили приблизно на 2 см на поверхню стін. Потім ці кінці шпалер акуратно підрізають.

наклеювання обоїв на потолок своїми руками
Змащування смуг клеєм здійснюється послідовно, в міру їх приклеювання до стелі. Для цього потрібно розстелити відрізаний шматок шпалер на чистій поверхні лицьовою стороною вниз і акуратно нанести клей на всю поверхню полотна. У випадку, якщо оздоблювальний матеріал наклеюється на старі шпалери, тоді доведеться змастити ще й поверхню стелі.

Технологія наклеювання шпалер на стелю

Перед тим, як клеїти шпалери на стелю, кожну смугу складаємо гармошкою, лицьовою стороною вниз, щоб випадково не забруднити її клеєм. На стелі перед цим малюємо олівцем лінію, яка буде відповідати краю смуги, і приклеюємо до неї паперову стрічку для скріплення шва. Потім акуратно прикладаємо шпалери до стелі, починаючи з кута кімнати, керуючись попередньо зазначеною лінією та наклеєною стрічкою.

правильне наклеювання шпалер на стелю в кімнаті
По ходу наклеювання кожної смуги шпалер з-під облицювального матеріалу необхідно виганяти повітря пластиковим шпателем. Потім процедура повторюється і клеїться наступна паперова стрічка на відстані 50 см від попередньої та приклеюється наступна смуга шпалер. Щільність шва після наклеювання необхідно підправити своїми руками, стягуючи його або розтягуючи, після чого прокатати шов гумовим валиком для більш міцного зчеплення.

видалення повітря під шпалерами на стелі
Якщо вам необхідно обклеїти стелю шпалерами під фарбування, тоді малюнок на поверхні матеріалу не грає ролі. Найчастіше він просто відсутній або поверхня має хаотичну фактуру. Зовсім інша справа, коли доводиться наклеїти своїми руками шпалери з малюнком. Тут вже доведеться нарізати шпалер з урахуванням збігу візерунка. При цьому перша смуга відрізається від початку рулону, а всі наступні спочатку прикладаються до попередніх, щоб співпав малюнок, а потім відрізаються за тими ж розмірами.

Наклеювання шпалер на стелю, порівняно з іншими методами обробки, є вигідним з економічної точки зору. Крім цього, таки спосіб обробки поверхні надає приміщенню привабливість, неповторність і чудовий вигляд. Залишається тільки побажати оптимального вибору шпалер в магазині, легкої роботи і терпіння, яке вважається найкращим помічником у досягненні успіху.