Перейти до контенту

Фарбування стелі водоемульсійною фарбою


► Вибираємо водоемульсійну фарбу для стелі
► Правила фарбування стелі водоемульсійною фарбою
► Фарбування стелі пульверизатором

Фарбування стелі водоемульсійною фарбою сьогодні дуже популярне, його досі не витіснили сучасні методи обробки. Важливою перевагою пофарбованої стелі є те, що її висота не змінюється. Також використання різних кольорів при фарбуванні стелі дозволяє створити досить цікавий і неповторний дизайн, який гармонійно доповнить красу житлового інтер'єру.

Фарбування стелі на перший погляд дуже трудомісткий і довгий процес, але дотримуючись певних правил, вам достатньо легко і швидко вдасться впоратися з цією роботою самостійно. Сподіваємося, що матеріал цієї статті допоможе вам в даному питанні.

Перед початком фарбування стелю необхідно ретельно підготувати. Спочатку вона очищається від усіх забруднень і старого шару побілки, старої фарби або стельової плитки. Нерівну стелю вирівнюють штукатуркою. Усі наявні шорсткості, нерівності та тріщини необхідно зачистити, поґрунтувати і висушити. При необхідності дефекти підправляються шпаклівкою, а після її висихання оброблена поверхня стелі шліфується наждачним папером і ще раз ґрунтується. В статті по підготовці стелі до фарбування докладно розказано про те, як це потрібно робити правильно і грамотно.

Після того як стеля буде підготовлена до фарбування, слід визначитися з колірною гамою і видом фарби.

Вибираємо водоемульсійну фарбу для стелі

Фарба на водоемульсійній основі представлена на сучасному ринку лакофарбових матеріалів великим різноманіттям продуктів, які розрізняються складом, консистенцією та відтінками.

водоемульсійні фарби для стелі
Залежно від кількості полімеру, що входить до складу водоемульсійної фарби, розрізняють чотири її основні типи:

► мінеральна;
► силіконова;
► силікатна;
► акрилова.

Акрилова фарба в даний час отримала досить широке застосування в ремонтних і обробних роботах. При її виготовленні в якості сполучного елемента використовуються акрилові смоли, які надають їй міцність і високу еластичність. Тому фарбування стелі водоемульсійною фарбою на акриловій основі є ідеальним варіантом.

Силіконова фарба, маючи такі переваги, як вологостійкість, висока якість та довговічність, застосовується досить рідко. Цей вид фарби виготовляється на основі силіконових смол в які додано акрилові полімери. Така фарба перешкоджає розмноженню цвілі та проникненню грибків, тому є ідеальним варіантом для паронепроникного покриття.

Використання силікатної фарби виправдано в основному для фарбування зовнішніх стін та фасадів (камінь, цегла, бетон) і для внутрішньої обробки використовується не часто. Цей вид фарби найбільш стійкий до води завдяки наявності в її складі кольорових пігментів та рідкого скла.

До складу мінеральної фарби входить вапно і цемент. Цей тип фарби найменш стійкий до проявів зовнішнього навколишнього середовища, тому вона не знайшла в обробці приміщень та будівель такого широкого застосування як попередні типи фарб.

Правила фарбування стелі водоемульсійною фарбою

Перш ніж почати фарбувати водоемульсійною фарбою стелю, приготуйте необхідний набір інструментів та пристроїв.

Для виконання такої роботи вам знадобляться:

► малярський валик шириною 25-30 сантиметрів із середнім ворсом і міцним бюгелем;
► помазок шириною до 10 сантиметрів для підмальовування кутів;
► спеціальна ванночка для фарби;
► драбина.

покраска стелі водоемульсійною краскою
При відсутності або небажанні використання драбини під час фарбування стелі придбайте малярський валик з довгою або телескопічною ручкою.

Для фарбування стелі бажано використовувати малярний валик з довгим ворсом. Зазвичай такі валики мають яскраво жовтий колір. Для якісного фарбування стелі водоемульсійною фарбою абсолютно непридатні поролонові та фетрові валики.

Відкрийте банку з фарбою на водоемульсійній основі та розбавте її водою до потрібної густоти, якщо це передбачено інструкцією. Якщо водоемульсійну фарбу розбавляти не потрібно, то просто її ретельно перемішайте. Після цього фарба вважається готовою для роботи.

Фарбувати стелі необхідно почати з фарбування кутів і країв за допомогою помазка або спеціального валика.

фарбування стелі пензлем
Далі, поступово зміщуючись до центру приміщення, фарбується вся стеля за допомогою широкого малярського валика. Для цього потрібна кількість фарби наливається в спеціальну ванночку, в яку вмочується малярський валик. Щоб фарба добре втягнулась і рівномірно розподілилася по робочій частині валика, валик слід кілька раз прокотити вздовж спеціальної ребристої поверхні ванночки. Потім, здійснюючи W-подібні рухи валиком по стелі, переносимо фарбу з інструменту на стелю.

покраска стелі валиком
Щоб фарбування стелі водоемульсійною фарбою було якісним, перший шар наноситься валиком у напрямку перпендикулярно сонячним променям, що падають з вікна, а другий шар повинен бути нанесений вздовж падаючих променів світла.

Під час фарбування, потрібно час від часу відходити на крок в сторону, щоб подивитися на стелю під іншим кутом і не пропустити огріхи.

Фарбування стелі пульверизатором

Процес фарбування стелі можна істотно прискорити, якщо застосовувати розпилювач для фарби. Особливо такий спосіб буде доцільний у випадку, якщо доводиться фарбувати великі площі поверхні. Фарбування стелі водоемульсійною фарбою за допомогою пульверизатора дозволяє отримати дуже якісну, гладку, без смуг і патьоків, рівну поверхню, що досить важко зробити за допомогою малярського валика або помазка.

покраска стелі розпилювачем пульверизатором
Водоемульсійну фарбу з розпилювача необхідно розпорошувати, здійснюючи кругові рухи в одному темпі без довгих затримок на одному місці. Пульверизатор слід тримати від стелі на відстані не більше 50 сантиметрів. При цьому струмінь фарби з розпилювача повинен повністю потрапляти на поверхню під прямим кутом.

Також не слід забувати про основне правило, згідно з яким наносити новий шар фарби можна тільки після того, як висохне попередній. Сподіваємося, що поради та рекомендації, запропоновані в цій статті, були для вас корисними, і тепер фарбування стелі буде виконано якісно та швидко.