Перейти до контенту

Огляд профілів та кріплення для гіпсокартону


► Профілі для каркасних конструкцій
► Направляючий профіль UD
► Несучий профіль CD
► Арочний профіль для гіпсокартону
► Профілі для гіпсокартонних перегородок
► Направляючий профіль UW
► Профіль для стійок CW
► Кріплення та з’єднання профілів для гіпсокартону
► П-подібні кронштейни для гіпсокартону
► Швидкі підвіси для гіпсокартону
► З'єднувачі профілів для гіпсокартону

Закріпити гіпсокартонний лист на стіні можна двома способами: за допомогою клею або каркасної конструкції. І якщо в першому випадку все більш-менш зрозуміло, то при монтажі гіпсокартонних конструкцій на металевий каркас все виглядає дещо складніше. Каркаси під гіпсокартон виготовляються, як правило, з металевого оцинкованого профілю. При цьому мова йде не про звичайні профільовані смуги металу, а про цілий набір профільних виробів різноманітних типів, у кожного з яких є своє особливе призначення. У всьому цьому розмаїтті профілів та кріплень ми зараз розберемось і пояснимо призначення найбільш необхідних профільних виробів.

Взагалі процес монтажу тих чи інших гіпсокартонних конструкцій, як правило, здійснюється із застосуванням двох основних видів металевого профілю: перегородочного і обшивального (профілю під обшивку площин). Почати розгляд цієї теми найкраще саме з площинних профілів під гіпсокартонний лист.

Профілі для каркасних конструкцій

У більшості випадків в процесі облаштування стельової або стінової каркасної конструкції під кріплення листів гіпсокартону використовуються металеві профілі CD і UD, а також спеціальний гофрований гнучкий арковий профіль. Всі ці вироби мають стандартні розміри, а їх відмінності полягають лише в довжині та товщині металу, розташуванні та кількості ребер жорсткості, захисному покритті.

Направляючий профіль UD

Отже, профіль UD або направляючий профіль застосовується для створення площині, яка в майбутньому буде обшита гіпсокартоном. При формуванні каркаса на стелі або стіні цей профіль доведеться встановити по всьому периметру майбутньої конструкції. Найчастіше цей тип профілю виготовляється у вигляді смуг довжиною по 300 сантиметрів і шириною 2,5 сантиметра. Основний критерій якості, міцності та надійності профілю UD - товщина металу, який використовувався для його виготовлення. Чим більша товщина металу - тим більше навантаження зможе утримувати цей профіль. Ось чому профілі з товстого металу частіше застосовуються при обшиванні каркасів на стелях.

профіль UD

Несучий профіль CD

Профілі CD під гіпсокартон використовуються в якості елементів для остаточного формування конструкції каркаса. Слід зазначити, що на цей профіль буде припадати найбільше навантаження, адже саме до нього в кінцевому результаті будуть кріпитися гіпсокартонні листи. Крім того, від характеристик несучого профілю буде безпосередньо залежати степінь надійності та жорсткості всього каркаса і всієї гіпсокартонної конструкції в цілому. Як і попередній тип профілю, несучий профіль може бути виготовлений з алюмінію або оцинкованої сталі різної товщини з відповідними характеристиками. Стандартні розміри несучого CD профілю - довжина 300 або 400 сантиметрів та 6 сантиметрів ширина. Товщина металу пожде бути різна.

профіль CD

Арочний профіль для гіпсокартону

Цей тип профілю по суті відіграє роль направляючого, однак він дещо відрізняється. Відмінність полягає в тому, що арочний профіль містить перфорацію (надрізи та отвори), тому він більш ослаблений, однак перфорація дозволяє зігнути цей профіль до отримання кривої будь-якої форми, якщо в цьому виникає необхідність. Типові розміри арочного профілю такі ж, як у профілів UD і CD. Найчастіше з профілю такого типу виготовляються арки з гіпсокартону.

арочний профіль для гіпсокартону

Профілі для гіпсокартонних перегородок

У порівнянні з описаними вище профілями, основне призначення яких зводиться до обшивки площині, профілі для перегородок мають трохи більші розміри і, звичайно, призначені дещо для інших робіт. По-перше, профілі для монтажу перегородок з гіпсокартону сьогодні випускаються різної ширини, починаючи від 5 і до 15 сантиметрів. Для того, щоб вибрати профіль необхідної ширини, потрібно звернути увагу на технічні характеристики, яких необхідно досягнути при створенні гіпсокартонної конструкції, а також врахувати рівень шуму в приміщенні, коефіцієнт теплоізоляції та наявність інженерних комунікацій.

Направляючий профіль UW

Профілі UW під гііпсокартон застосовуються для надання перегородці потрібного напрямку в просторі, тим самим, визначаючи її майбутню площину. Такий профіль, як і профіль UD в каркасах, встановлюється по всьому периметру майбутньої стіни з гіпсокартону.

профіль UW для гіпсокартону

Профіль для стійок CW

Профіль типу CW відіграє роль елементів, що підсилюють каркас майбутньої стіни з гіпсокартону і надають потрібної жорсткості, надійності та міцності. Монтаж профілю для стійок під гіпсокартон здійснюється, як правило, з кроком близько 40 сантиметрів таким чином, щоб з обох його сторін був можливий монтаж гіпсокартонних листів.

профіль CW для гіпсокартону

Кріплення та з’єднання профілів для гіпсокартону

Крім профілів різного типу в процесі монтажу будь-яких гіпсокартонних конструкцій додатково використовуються найрізноманітніші комплектуючі: з'єднувачі, підвіси, кронштейни і т.п. У кожного з цих виробів є своя, нехай невелика, але досить важлива роль у всій конструкції, тому вони безумовно заслуговують на окрему увагу.

П-подібні кронштейни для гіпсокартону

П-подібні кронштейни під гіпсокартон - вироби, які випускаються у вигляді перфорованих металевих пластин, що легко згинаються і приймають форму літери П. Призначення у таких кронштейнів досить просте - з'єднання стелі або стіни з каркасом з металевого профілю. Середина кронштейна закріплюється на площині за допомогою дюбеля або саморіза, а його зігнуті під прямим кутом кінці за допомогою саморізів з'єднуються з профілем.

П кронштейн для гіпсокартону

Швидкі підвіси для гіпсокартону

Швидкий підвіс для гіпсокартону - це свого роду альтернатива для П-подібних кронштейнів. Іноді П-подібний кронштейн стандартного розміру не може повноцінно виконати роль з'єднувального кріплення. В таких випадках замість нього доводиться скористатися швидким підвісом, який складається з безпосередньо підвісу і товстого дроту з вушком. Такий підвіс причіпляється до CD-профілю і з'єднується за допомогою дроту (шпильки) через спеціальну пружину, що забезпечує ряд переваг при виконанні монтажних робіт. Наприклад, рівень підвісу відносно горизонту дуже легко відрегулювати, достатньо лише натиснути на пружину. Варто також відзначити, що при монтажі перегородок з гіпсокартону швидкий підвіс практично не застосовуються. Зазвичай для цього достатньо використання більш простих і дешевих П-подібних кронштейнів.

швидкий регульований підвіс для гіпсокартону

З'єднувачі профілів для гіпсокартону

З'єднувачі служать для досить простої мети – кріплення профілів між собою, що дозволяє продовжити несучий профіль або з’єднати два профілі перпендикулярно в точці перетину. Існують також дворівневі з'єднувачі, які є більш специфічними за своєю конструкцією, однак вони застосовуються досить рідко. Найчастіше дворівневий з'єднувач для профілю застосовують в процесі монтажу каркасних конструкцій, які кріпляться на рухомих основах подібно до дерев'яних перекриттів. В таких випадках з'являється можливість облаштувати так званий подвійний каркас.

з'єднання для металу під гіпсокартон

кріплення для металу під гіпсокартон