Перейти до контенту

Монтаж профілю під гіпсокартон – правильне виконання


► Інструменти для монтажу профілю
► Кріплення профілю на стінах
► Кріплення профілю до стелі

Досить часто в процесі облаштування нового житла людям доводиться зводити міжкімнатні перегородки, здійснювати перепланування у квартирі або вирівнювати стіни. Ідеальним матеріалом для цього є гіпсокартон. З його допомогою можна виконати практично будь-які внутрішні роботи, не потребуючу допомоги кваліфікованих майстрів. Однак не у всіх людей робота проходить гладко. Іноді виникають певні труднощі, коли доводиться здійснювати монтаж профілю під гіпсокартон. Власне, це один з найскладніших видів робіт, тому ми детально розберемо це питання нижче у статті.

Інструменти для монтажу профілю

Основний список необхідних інструментів, як правило, включає в себе рулетку, ножиці для різання металу, кутник, мотузку, перфоратор, рівень, шуруповерт і канцелярський ніж.

інсрументи для монтажу профіля під гіпсокартон

Залежно від тієї чи іншої ситуації цей список може розширюватися або звужуватися.
При монтажі каркасу слід застосовувати ущільнювальну стрічку. Таку стрічку закладають між профілем і поверхнею, до якої буде кріпитися цей профіль.

Кріплення профілю на стінах

Для наочності розглянемо як кріпити металевий профіль на одну стіну. Починати потрібно з розмітки, яка допоможе визначити нерівність стіни. Вона може бути завалена всередину кімнати, або навпаки. Припустимо, що вона завалена всередину. Спочатку потрібно вибрати рівень для першої позначки. Найчастіше для цього використовується стеля. На стелі робиться розмітка для кріплення першого горизонтального профілю. Якщо планується утеплення стін, то краще відступати приблизно п'ять сантиметрів від стін. Якщо утеплення не планується, то відступи повинні бути мінімальними.

кріплення металевого профілю до стін
По наміченій лінії кріпиться верхній профіль за допомогою анкерного з’єднання. Потім відносно ньому відміряють нижній горизонтальний профіль на підлозі. Це можна зробити за допомогою будівельного двометрового рівня або схилу. Після позначки профіль закріплюють на підлозі дюбелями з шурупами. Таким чином, ми отримуємо два прикріплених горизонтальних профілі - один на стелі, інший на підлозі. Тепер можна приступити до кріплення бічних профілів. Їх попередньо відміряють, а потім, вставивши в направляючі нижній і верхній профілі, фіксують дюбелями до стін. В результаті повинен утворитися рівний металевий квадрат.

Далі нижній направляючий профіль розбивають на відрізки по 60 см (стандартний крок для кріплення гіпсокартонних листів). Після цього в направляючий профіль вставляють вертикальні профілі прямо посередині позначок та фіксують їх знизу. Потім за допомогою рівня перевіряють точність кріплення і прикручують їх до верхнього направляючого профілю, що прикріплений до стелі. На цьому етапі монтаж профілю під гіпсокартон закінчено і можна приступати до кріплення листів гіпсокартону.

Існує всього два різновиди профілів для гіпсокартонних листів. Перший застосовують для формування площини, а другий для зведення каркасу. Позначають їх англійськими літерами D і W.

Кріплення профілю до стелі

Починається монтаж профілю під гіпсокартон на стелю з установки направляючих, які кріпляться до стін. Ширина відступу від стелі безпосередньо залежить від матеріалу утеплення. Якщо утеплення не потрібно, відступ здійснюється відповідно до розмітки. Прикріплення направляючих горизонтальних профілів здійснюється по всьому периметру кімнати, щоб утворився повний прямокутник. Після цього по всій площі стелі в повній відповідності з розміткою здійснюється кріплення підвісів до стелі анкерами (спеціальні стельові клини). Їх потрібно розташовувати якомога частіше, адже від цього залежить щільність конструкції.

профільний каркас для стелі з гіпсокартону
Фінальний етап роботи передбачає монтаж поперечних профілів, які вставляють у направляючі профілі, що прикріплені до стін, і фіксують підвісами. Ширина кроку становить шістдесят сантиметрів, тобто, через кожні шістдесят сантиметрів повинен кріпитися поперечний профіль. Під час їх фіксації підвісами потрібно за допомогою рівня перевіряти горизонтальний рівень і вже після цього приступати до їх остаточного кріплення.

Таким чином, при дотриманні вище вказаних рекомендацій та послідовності дій, труднощів під час монтажу профілю під гіпсокартон не повинно виникнути навіть у людей, які ніколи раніше не виконували будівельно-ремонтні роботи.