Перейти до контенту

Очищення фасадів будівель – методи і способи


► Що таке професійна чистка фасаду?
► Основні способи очищення фасадів будинків

Незважаючи на зовнішню привабливість і красивий дизайн фасадів, саме на їх частку припадає максимальна кількість несприятливих факторів, які негативно впливають на оздоблювальний матеріал зовнішніх стін. Серед різних шкідливих впливів, які псують зовнішній вигляд будівель, найбільш неприємним є атмосферний пил, який осідає на поверхні стін та вікон, а також проникає в усі мікротріщини і зазори облицювального матеріалу. З цим явищем необхідно боротися, щоб захистити від забруднення та руйнування верхній облицювальний шар стін.

На сьогоднішній день професійна чистка та миття фасадів висотних споруд є однією з найбільш нагальних послуг і дозволяє зберегти зовнішню привабливість будинків всіх існуючих типів конструкцій. Донедавна миття фасадів будівель в нашій країні не було поширеною послугою. При цьому всі видимі пошкодження стін просто зафарбовували фарбою або замазувалися будівельним розчином без належної очистки та ремонту. Після цього будинкам знову повертався привабливий зовнішній вигляд, однак всередині стін руйнуючі процеси тривали, а в деяких випадках навіть прискорювалися, призводячи в кінцевому результаті до повного руйнування будівлі.

очистка фасаду будинку
В наші дні кількість власників багатоповерхових офісів та інших споруд, які бажають підписати договір про миття вікон та чищення фасаду з тією чи іншою компанією, стає все більшою. Ціна таких робіт на сьогоднішній день досить висока, але і замовляти таку послугу доводиться нечасто. Крім того, витрачені на чистку фасаду кошти повністю себе виправдовують, адже ремонт зовнішніх стін буде коштувати набагато дорожче.

як очистити зовнішні стіни будинку
Виконавцями таких висотних робіт зазвичай є так звані промислові альпіністи, що використовують спеціальні засоби та обладнання. Крім цього, миття вікон та фасадів на величезній висоті вимагає наявності спеціального допуску для виконання висотних робіт. При цьому фахівці радять проводити зовнішнє очищення будівлі хоча б один раз на рік. Якщо ж будівля знаходиться в промисловому або центральному районі великого міста, тоді очищати його поверхню від бруду та пилу необхідно як мінімум двічі на рік - навесні та восени. Звичайно, ціна такої послуги буде відповідно більшою, але й термін служби будинку після очищення істотно збільшиться.

Що таке професійна чистка фасаду?

Після тривалого зимового періоду вікна й облицювання фасадів будинків покривається брудним нальотом, який утворює розводи на склі і плями на облицювальному матеріалі стін. У літню пору поверхня стін покривається пилом і кіптявою вихлопних газів, яких дуже багато в повітрі густонаселених міст. Для видалення забруднень потрібне спеціальне обладнання та засоби для чищення, без яких дістатися до фасадів багатоповерхових будинків неможливо. Уклавши договір з компанією, що надає послуги в секторі промислового альпінізму, можна швидко позбутися від забруднення фасаду і продовжити час його експлуатації.

очистка фасаду багатоповерхового будинку
Акуратна робота альпіністів дозволяє виконати очищення будівлі, не піддаючи небезпеці перехожих, з дотриманням відповідних норм і правил. Всі засоби, які використовуються альпіністами, представляють собою спеціалізоване професійне обладнання, що гарантує безпечну роботу на будь-якій висоті. При цьому миття вікон та чистка стін споруди передбачає використання спеціальних хімічних речовин, які не пошкоджують облицювання фасаду і забезпечують йому водозахисні та пиловідштовхуючі властивості завдяки антистатичному ефекту. Якщо очищення зовнішніх стін виконується взимку, тоді альпіністи застосовують незамерзаючі миючі речовини. Необхідно відзначити, що цей вид робіт вимагає не тільки навичок і спритності, але й певних знань, оскільки чистити доводиться різні облицювальні матеріали: цегла, бетон, камінь, пластик, скло, метал тощо. Відповідно, необхідно в кожному конкретному випадку використовувати інші миючі речовини, які будуть безпечними для поверхні фасаду.

Основні способи очищення фасадів будинків

Як вже зазначалося, залежно від облицювання стін, буде відрізнятися не тільки обладнання, але й миючі речовини. Що стосується обладнання, то в останні роки величезну популярність придбало миття вікон і стін під тиском. Даний метод забезпечує більш високу ефективність і швидкість виконання робіт в порівнянні зі звичайними штангами та щітками, які традиційно застосовуються для очищення фасадів. Цей спосіб видалення забруднень характеризується максимальною функціональністю і дозволяє повністю очистити стіни будь-якої форми і складної фактури від атмосферних забруднень.

Очистка гранітних, мармурових та інших кам'яних фасадів виконується за допомогою спеціального миючого обладнання, яке працює під низьким тиском. Для видалення бруду з зазначених матеріалів використовується спеціальний лужний розчин, який дозволяє досягти ідеальної чистоти стін та вікон висотних будівель.

Однак, можливе застосування й інших методів. Наприклад, для особливо стійких та міцних облицювальних матеріалів альпіністи використовують мийку під високим тиском, хоча при такому способі вода буде проникати всередину фасаду значно глибше, що не завжди вітається, особливо в зимовий час.

Іноді також застосовується очищення стін повітряним струменем, або піскоструминна обробка фасаду, проте обидва ці методу поступаються вологому очищенню і застосовуються тільки в тому випадку, коли недопустиме зволоження стін або в інших подібних ситуаціях. Ще більш рідкісною є струменева чистка стін, для якої використовується сухий лід. Ціна кожного з цих способів очищення буде залежати від ряду факторів, тому, підписуючи договір з промисловими альпіністами, необхідно детально обговорити всі нюанси.

Своєчасна мийка та чистка фасадів будівель не тільки додасть свіжий вигляд будові, але й продовжить термін експлуатації матеріалу.