Перейти до контенту

Чим і як свердлити бетонну стіну – корисні поради


► Підготовка до свердління стіни
► Як свердлити бетонну стіну дрилем?
► Як просвердлити бетонну стіну перфоратором
► Корисні поради при свердлінні бетонної стіни

Наше сучасне житло все частіше будується з монолітних залізобетонних плит, що характеризуються підвищеною міцністю. При облаштуванні таких будинків свердління бетонних стін викликає певні труднощі, і майже кожен домашній майстер з ними стикався. Багато хто після невдалих спроб просвердлити стіну залишав цю затію. В цій статті ми детально розглянемо питання саме про те, як правильно свердлити бетонну стіну, як підготувати поверхню до свердління, та які для цього можуть знадобитися інструменти і пристрої.

чим краще свердлити отвори в бетоні

Підготовка до свердління стіни

Перш ніж почати свердління бетонної стіни необхідно впевнитися, що поруч не проходять труби водопроводу або парового опалення. Перевірити це можна за допомогою металошукача або застосувати прилад для пошуку прихованої проводки. Це спеціальний прилад, який реагує на такі види металу як залізо, чавун, а також кольорові метали. Даний прилад також допоможе виявити струмопровідні електричні кабелі, що проходять неподалік від місця свердління.

Так як бетонна стіна представляє собою моноліт з сталевої арматури та щебеню скельних порід, скріплених між собою за допомогою піску та цементу, то для свердління отворів знадобляться особливі свердла з твердих сплавів. Для такої роботи підійдуть побідитові твердосплавні або універсальні свердла, що мають алмазне напилення. Натрапивши всередині стіни на арматуру, її проходять свердлами по металу.

Як свердлити бетонну стіну дрилем?

Зазвичай дриль для свердління отворів у стіні з бетону використовується тоді, коли їх потрібно просвердлити 2 - 3 штуки невеликого діаметру, наприклад, щоб повісити картину, невелику шафку або полицю. Якщо дриль не має ударної функції, то крім побідитового свердла знадобиться ще молоток і металевий штир (пробійник), що співпадає по діаметру з отвором. У міру занурення свердла в бетонну стіну час від часу необхідно вставляти пробійник в отвір і, вдаряючи по ньому молотком, пробивати занадто щільні ділянки, не забуваючи пробійник періодично прокручувати. Роздрібнивши щільну ділянку пробійником, процес свердління бетонної стіни дрилем можна продовжити далі, поки не буде отримано отвір необхідної глибини.

висвердлювання отворів у стінах дрилем
Цей досить трудомісткий процес можна зробити значно простішим і прискорити, якщо використовувати для свердління отворів ударний дриль, однак, найкраще для таких робіт використовувати перфоратор.

Як просвердлити бетонну стіну перфоратором

Так як основне призначення перфоратора - це ударна робота при обробці твердих матеріалів, то використання його при свердлінні бетонної стіни буде дуже доречним. За допомогою електропневматичного механізму бур перфоратора здійснює поступальні ударні руху і створює глибокі й акуратні отвори. Від ударного дрилю перфоратор відрізняється тим, що головним принципом у нього вважається не свердління, а удар. Таким чином, процес свердління бетонної стіни перфоратором проходить набагато швидше та якісніше.

застосування перфоратора для просвердлювання отворів
Перед тим, як почати свердління стіни з бетону, слід відзначити олівцем місце передбачуваного отвору та підібрати бур необхідного діаметру. Далі пробійником або, поставивши інструмент в режим «свердління», роблять невелике заглиблення. Після цього, встановивши на перфораторі режим «свердління з ударом», робиться отвір на необхідну глибину. Після закінчення роботи бур витягується і пилососом збирається біля отвору бетонний пил.

Корисні поради при свердлінні бетонної стіни

Для того, щоб свердління бетонної стіни було швидким та якісним, можна скористатися нижченаведеними порадами.

▼ Дриль використовується тоді, коли необхідно просвердлити декілька неглибоких отворів діаметром до 13 мм, для більш глибоких і широких отворів застосовується перфоратор або спеціальне обладнання.

▼ При свердлінні отворів під пластмасовий дюбель робіть глибину отвору на 8 - 10 мм більшою від довжини дюбеля, бо після свердління в поглибленні залишається пил від роздробленого матеріалу.

▼ Щоб свердління було точним, а свердло не стрибало по поверхні, необхідно перед початком роботи перевести обладнання в режим «свердління» не даючи свердлу більших обертів. Далі, як буде отримано невелике заглиблення, можна додати обертів та перемкнути інструмент вже в ударний режим.

▼ Щоб свердло не зламалося від перегріву, його необхідно змочувати холодною водою.

▼При свердлінні отворів обов'язково вдягайте захисні окуляри, щоб виключити потрапляння крихти в очі.

▼ Пил що утворюється при свердлінні можна збирати пилососом, тримаючи його поруч з отвором.

Тепер ви знаєте, як просвердлити бетонну стіну, щоб отвори були глибокими і акуратними. Уважно перегляньте ще раз описані вище рекомендації та поради і беріть в руки перфоратор. Не забувайте про засоби індивідуального захисту під час виконання будівельно-ремонтних робіт.