Перейти до контенту

Фасадні панелі під камінь – економно та естетично


► Різновиди матеріалу
► Оздоблювальний матеріал на основі полімерів
► Пластикова обшивка
► Полімерні термопанелі
► Декоративні варіанти фасадних панелей під камінь

Будинок, побудований з червоної цегли та дерева, виглядає сам по собі цілком гідно та естетично. А ось бетонний будинок або споруда з силікатної цегли позитивного враження не викликає. Тому оздоблення фасаду таких будинків є необхідним хоча б з естетичних міркувань.

Фасадні панелі під камінь - універсальний спосіб вирішити цю задачу. Обшивають матеріалом як нову будівлю, якщо її стіни виглядають непривабливо, так і стару, але міцну споруду. Окрім відмінних декоративних якостей облицювальні панелі захищають стіни від дощу, снігу та вітру, і в певній степені навіть утеплюють. Монтаж обшивки нескладний і часто виконується своїми руками.

фасадні панелі під натуральний камінь фото

Різновиди матеріалу

Під фасадними розуміють облицювальні панелі, призначені для зовнішніх робіт. Хоча, застосовувати їх для внутрішньої обробки не забороняється. Різниця полягає в міцності виробу та його вазі. Виготовляють такі листи з різноманітних матеріалів.

▼ Металеві облицювальні панелі виготовляють з оцинкованого заліза та алюмінію. Фасадні облицювальні панелі з металу під камінь відрізняються високою міцністю, негорючістю і тривалим терміном експлуатації, який складає більше 30 років. Поверхня матеріалу формується таким чином, щоб імітувати фактуру каменю чи цегли, а колір забезпечує полімерне покриття стійкістю до ультрафіолету. Використання такого матеріалу особливо рекомендується, коли важлива ударостійкість обробки, адже металевий лист пошкодити складно.

▼ Деревоволокнисті панелі – наступний тип облицювального матеріалу. Виробництво дерев'яних фасадних панелей під камінь засноване на пресуванні деревних волокон із з’єднуючими речовинами. В результаті виходить дуже легкий, міцний і морозостійкий матеріал. Він поступається металевому лише за рівнем пожежонебезпеки, але значно переважає його по теплоізоляційних якостях.

▼ Фіброцементні панелі – це матеріал на основі цементу і синтетичних волокон. Він негорючий і абсолютно стійкий до дії вологи. Фіброцемент міцний, довговічний, але важко піддається обробці та відрізняється значною вагою. Монтаж фіброцементних панелей своїми руками досить важкий.

Незважаючи на численні переваги наведених вище варіантів, найпопулярнішими сьогодні залишаються облицювальні фасадні панелі під камінь з пластику.

Оздоблювальний матеріал на основі полімерів

Виробництво декоративних фасадних панелей під камінь засноване на технології лиття під тиском. Для того, щоб додати виробу схожість з каменем або цеглою, сировину заливають у відповідну прес-форму, яка виготовляється як зліпок з поверхні каменя і в точності повторює особливості його фактури.

Розрізняють два види облицювання, кожен з яких має свої переваги і недоліки, а також сферу застосування:

► пластикова обшивка;
► полімерні термопанелі.

Пластикова обшивка

Вінілові фасадні панелі, що імітують камінь, виготовляються з полівінілхлориду з різними модифікаторами, які збільшують загальну міцність виробу і стійкість до вогню. Виробництво не завжди включає цю стадію, тому купити рекомендується матеріал з відповідним маркуванням.

ПВХ-плити характеризуються досить низькими теплоізоляційними властивостями. Зазвичай монтаж такого облицювання своїми руками передбачає додаткове утеплення будівлі за допомогою будь-яких додаткових утеплюючих матеріалів.

фасадні панелі пластмасові під камінь
Пластикові облицювальні листи легкі, монтаж обшивки дуже простий, і завдяки малій вазі вони застосовуються при обробці будь-якої споруди, починаючи від залізобетонної будівлі, до легкого дерев'яного будиночка. Пластикові блоки можна закріплювати на обрешітку, а можна просто наклеювати, якщо поверхня стін досить рівна. ПВХ-панелі не бояться води, не схильні до гниття або ураження цвіллю. Гризунам вони теж не до смаку.

Фасадні або стінові ПВХ-панелі під камінь не втрачають своїх властивостей під дією температур від -50 до +55 градусів. Однак, це стосується тільки якісного матеріалу, ціна якого буде не дуже низькою. Слід також зазначити, що цей матеріал не відрізняється високою ударостійкістю, тому пластикові блоки досить легко пошкодити прямим ударом, особливо предметом з гострим кінцем.

панелі фасадної пластикової обшивки
Додаткову привабливість становлять пластикові добірні елементи: кутові, привіконні та сполучні планки. Ціна їх цілком доступна, а вид у них настільки декоративний, що часом їх використовують самостійно, для окантовки кутів на оштукатуреному фасаді. На фото можна побачити такий варіант облицювання стін.

Полімерні термопанелі

Це удосконалений варіант обшивки на основі полімерів. Матеріал багатошаровий, виробництво його включає створення шару з пінополіуретану. Цей полімер має дуже високі теплоізоляційні властивості. Фасадні термопанелі під камінь, судячи по відгуках, служать чудовим утеплювачем. Купити їх варто заради того, щоб не витрачати час та додаткові кошти на теплоізоляцію. Технологія їх монтажу проста. Блоки, як оздоблювальні панелі, з'єднуються один з одним і фіксуються замками.

Розрізняють декілька видів такого матеріалу.

Металеві облицювальні термопанелі складаються з лицьового шару, який виготовляється з алюмінію або оцинкованого заліза, та внутрішнього шару з пінополіуретану, товщина якого може бути від 4 до 10 см. Декоративні якості забезпечує ПВХ-покриття. Ціна такого облицювання залежить від матеріалу верхнього шару.

Деревоволокнисті панелі виготовляються з верхнім шаром на основі спресованих деревних волокон. Як правило, такі блоки імітують дерево, але є варіанти, що повторюють кам'яну кладку.

Композитні фасадні панелі під камінь бувають з товщиною пінополіуретанового шару від 4 до 8 см. Зовнішній шар виготовляється з штучного каменю (керамограніт, кераміка або клінкер). Це найміцніший і найбільш ефективний теплоізоляційний облицювальний матеріал, який застосовується на сьогоднішній день в будівництві. Композитні плити абсолютно не горючі, абсолютно стійкі до вологи і мають широкий температурний діапазон експлуатації. Мінімальний термін їх експлуатації складає 50 років. Ціна таких виробів теж відповідна, але відгуки користувачів свідчать, що фасад з композитних плит не вимагає ні утеплення, ні підсилення. Єдиний недолік – трохи складний монтаж, адже термопанелі мають відчутну вагу.

Ізосайдинг – це специфічні стінові плити з армованого пінополістиролу з акриловим покриттям товщиною 2,5-3 мм. Ціна ізосайдингу досить доступна, а монтаж таких фасадних панелей під камінь легко виконати своїми руками. Термін експлуатації цього матеріалу біля 10 років. Застосовувати його рекомендується для житла в регіонах з помірним кліматом. Про це також свідчать відгуки на численних форумах.

Теплосайдинг – це варіант композитних листів. На пінополістиролові плити наносять мармурові крихти. В результаті продукт отримує міцність та вологостійкість мармуру, теплоізоляційні властивості спіненого полімеру та характеризується стійкістю до будь-яких видів корозії. Вага плит невелика, тому монтаж своїми руками є цілком можливий.

Перевага композитних матеріалів в тому, що вони об'єднують якості, що несумісні в одному матеріалі. Стінові фасадні термопанелі під камінь - прекрасний тому приклад.

Декоративні варіанти фасадних панелей під камінь

Загальним недоліком будь-якого кам'яного облицювання є його вага. Керамогранітний блок, наприклад, важить близько 30 кг, гранітний тих же розмірів - не менше 55 кг. Для стін і фундаменту будови таке навантаження може виявитися надмірним. Вирішити цю проблему вдасться, якщо купити фасадні панелі, які імітують камінь, адже вага навіть найважчого облицювання буде в любому випадку значно меншою.

декоративні панелі для фасаду
ПВХ-панелі, металеві, композитні фасадні панелі, що імітують камінь, зовні абсолютно не відрізняються від облицювання природним каменем. Це цілком вірне враження, бо дійсно відмінність від каменю помітити досить складно, навіть наблизившись до стіни впритул. Оздоблення дуже точно повторює не тільки колір каменя, але його фактуру і методи обробки.

По зовнішньому вигляду поверхні облицювальні плити імітують наступні матеріали.

▼ Скеляста поверхня – це груба рельєфна фактура, що отримана при сколюванні великих фрагментів. Перепад висоти фактури становить іноді 5 або навіть 10 см. Такий камінь при облицюванні укладають без певного порядку, просто поєднуючи елементи різної величини. Декоративні плити також імітують цю особливість.

▼ Точкова поверхня – це рівна поверхня з відколами. Прийом характерний для палацового каменю, який укладається в певному порядку. Купити такий варіант пропонують при обшивці будівель в класичному стилі.

▼ Пиляний камінь – це нерівна поверхня з характерними поздовжніми канавками. Варіант відмінно підійде для обшивки цоколя.

▼ Термообробка - забезпечує каменю старовинний вигляд з відколами і лущенням, добре проявляється малюнок на поверхні.

▼ Шліфований камінь - імітує рівну шорстку поверхню зі слідами обробки. Матеріал не має яскраво вираженої структури, купити його пропонується у двох кольорах, щоб облицювати стіни і кути контрастними відтінками.

▼ Лощений камінь – це гладка матова поверхня, характерна для оздоблювального каменю.

▼ Полірований камінь - плити дублюють гладку дзеркальну поверхню полірованого штучного каменю. Облицювання виглядає дуже ефектно.

Ціна фасадних панелей під камінь від імітації не залежить. Тут важливіша товщина шару утеплювача і полімерна основа - ПВХ або ППУ.

Оздоблювальні панелі під камінь - практичне і в усіх відношеннях вдале рішення. Список їх переваг можна вважати безмежним, а декоративність нітрохи не поступається тим природним матеріалам, які вони дублюють. Звичайно, одні різновиди обробки є більш довговічними, інші є більш міцними і надійними, ще інші мають дуже низьку вартість. Але при такому величезному асортименті завжди можна знайти компромісний варіант облицювання, що повністю задовольняє всі умови.