Перейти до контенту

Як правильно клеїти шпалери в кутах кімнати?


► Підготовка до наклеювання шпалер в кутах кімнати
► Технологія обклеювання шпалерами внутрішніх кутів
► Спосіб обклеювання зовнішніх кутів

Ви вирішили кардинально змінити внутрішню обробку приміщення або злегка оновити інтер'єр? Вам потрібно виконати ремонт якісно і недорого? В такому випадку правильне наклеювання шпалер на стіни забезпечить стильність і сучасний вигляд кімнати. При цьому найбільш складною роботою при наклеюванні шпалер на стіни буде правильна обробка зовнішніх і внутрішніх кутів. Дізнайтеся всі секрети, як клеїти шпалери в кутах, прямо зараз, скориставшись рекомендаціями і покроковою інструкцією в цій статті.

Підготовка до наклеювання шпалер в кутах кімнати

Перед тим, як почати клеїти шпалери в кутах і на стінах, слід позбавити поверхні від залишків попередніх оздоблювальних матеріалів (зняти старі шпалери і т.п.). У цьому випадку набагато простіше буде здійснити подальші етапи ремонту. Якщо поверхні будуть гладкими, то ймовірність виникнення здуття або відклеювання шпалер через певний проміжок часу зводиться до мінімуму.

Спочатку стіна очищається і шпаклюється. Потім висохлу шпаклівку слід зашліффувати наждачним папером, і вже після цього проводиться ґрунтування. Тільки дочекавшись повного висихання ґрунтовки можна починати клеїти шпалери на стіни і в кутах кімнати.

Технологія обклеювання шпалерами внутрішніх кутів

Необхідно клеїти шпалери в кутах так, щоб паперове, вінілове або бамбукове полотно заходило трохи на сусідню стіну (приблизно на 1 - 2 см). Саме правильно вибраний припуск дозволяє уникнути складок на смугах і необхідності згладжування надлишків. Однак при цьому важливо дотримуватися балансу. При залишеному невеликому припуску різко зростають шанси відклеювання країв навіть після повного висихання.

як наклеїти шпалери в куті
Зафіксувати шпалери належним чином допоможуть наступні дії:

► ретельне змащування смуг клеєм;
► поступове притискання гумовим валиком. Використання ганчірок для таких цілей може призвести до деформації шпалер, що вкрай небажано, особливо для фактурних матеріалів.

обклеювання шпалерами внутрішнього кута приміщення
Для формування суцільного рівного стику полотнища клеяться внакладку. Смуга на суміжну з кутом стіну повинна заходити приблизно на1 - 2 сантиметри. Так як клеїти шпалери в кутах слід вкрай уважно, варто використати правило або будівельний рівень. Використовуючи його, потрібно провести вертикальну лінію, а потім гострим ножем, спеціально призначеним для шпалер, виконати одночасне прорізання двох шарів в куті кімнати. При цьому верхні відрізки легко видаляються або відпадають самостійно. Нижні відрізки можна видалити, підвівши на короткий час край полотнища. Після цього підведений край шпалер обов'язково слід промазати клеєм і знову акуратно притиснути до поверхні кута стіни.

Спосіб обклеювання зовнішніх кутів

Необхідність обклеювання зовнішніх кутів шпалерами виникає значно частіше, ніж могло б здатися. Секрет успіху того, як клеїти шпалери на зовнішніх кутах, криється в чіткому дотриманні технології.

обклеювання шпалерами зовнішнього кута кімнати

принцип наклеювання шпалер на зовнішній кут стіни
Існує два основних способи наклеювання шпалер на зовнішні кути.

▼ Накладання полотен одне на одне приблизно на 1 см. Підходить для паперових шпалер. Цей тип полотен вимагає застосування накладки, оскільки після висихання він має властивість злегка розходитися.
▼ Накладання полотен в стик передбачається для шпалер, що не дають усадки, тому просвітів та зазорів не буде.

Безперечно, кут не повинен мати будь-які нерівності та відколи. В іншому випадку досягти рівного краю допоможе шпаклювання та застосування металевого кута. Важливою умовою технології є точна вертикаль кута. Тільки при дотриманні всіх описаних умов полотно шпалер може бути загорнуте за край. При цьому край, який обгинає кут, слід обов'язково перевірити рівнем або схилом, адже весь подальший процес розташування полотен буде залежати від його ідеального вирівнювання. Подальше проведення обробки аналогічне технології обклеювання, яка застосовується для внутрішніх кутів. Можна використовувати на стиках спеціальний клей, що має більш швидку схоплюючу здатність.

Щоб уникнути витирання зовнішніх кутів після наклеювання шпалер їх прикривають декоративними дерев'яними або пластиковими кутниками. Таке облицювання кутів приклеюють рідкими цвяхами. Ідеально обклеєні кути і чіткий збіг малюнка шпалер визначає кінцеву якість виконання оздоблювальних робіт. Звичайне наклеювання шпалер на прямі стіни під силу навіть недосвідченим людям, а от наклеювання шпалер в кутах приміщення можуть виконати лише професіонали, хоча при належній ретельності та грамотності це під силу навіть початківцям.