Перейти до контенту

Як користуватись клеєм рідкі цвяхи?


► Склад та різновиди клею рідкі цвяхи
► Як користуватися рідкими цвяхами?

Про цей тип клею чули мабуть всі, але як користуватися рідкими цвяхами знає, напевно, далеко не кожен. Особливо це стосується новачків, яких, так чи інакше, торкнувся процес ремонту житла і будівництва. Тому, щоб заповнити цей пробіл у знаннях та навичках, пропонуємо вам невеличкий урок по вивченню властивостей та правильному застосуванню цього клею, який забезпечує дуже швидке і міцне з’єднання будь-яких будівельних та декоративних матеріалів.

Клей рідкі цвяхи широко застосовується при проведенні будівельних, оздоблювальних або ремонтних робіт. Підвищена стійкість до вологи, відсутність схильності до корозії, невразливість при високих температурах, стійкість до впливу грибків - ось неповний перелік, завдяки якому клей момент рідкі цвяхи дуже популярний при будівництві та ремонті квартир і приватних будинків. Основна характерна властивість цього клею – швидке, довговічне та міцне склеювання різнорідних і однорідних матеріалів.

Вперше у світі заговорили про рідкі цвяхи у 1968 році, коли американська компанія Macco почала серійне виготовлення продукту з назвою Liquid Nails, що в перекладі з англійської мови й означає рідкі цвяхи. Такий продукт був розроблений для швидкого монтажу деталей і матеріалів без застосування традиційних механічних елементів та кріплень. З того часу цей тип клею швидко почав входити в життя людей, розповсюджуючись по різних країнах світу.

застосування клею рідкі цвяхи

Склад та різновиди клею рідкі цвяхи

Рідкі цвяхи здебільшого представляють собою клейову суміш, яка має підвищений рівень адгезії (зчеплення з поверхнею). У виробництві цього клею використовуються різні полімери та синтетичний каучук, а наповнювачем є особлива глина, що має підвищену пластичність (видобувається в штаті Техас, США). Ряд розробників, з метою здешевлення продукції, в якості наповнювача замість глини застосовує карбонат кальцію (крейду), однак це суттєво впливає на міцність склеєної конструкції.

Клей рідкі цвяхи буває за своїм складом водорозчинний та органічно-розчинний.

▼ Водорозчинний продукт має у своїй основі наступні хімічні інгредієнти: акрилові або полівінілхлоридні полімери і поліуретан. Його основною перевагою є чудова адгезія з більшістю будівельних матеріалів та висока ступінь екологічності. З негативних факторів слід зазначити непереносимість цим клеєм циклів заморожування-відтавання, що призводить до повного його руйнування.

Не рекомендується користуватися рідкими цвяхами, які мають у своїй основі поліуретан, бо вони «не дружать» з поліетиленом і тефлоном. Клеєві суміші на основі акрилових та ПВА-акрилових складів ефективні тільки на пористих поверхнях.

▼ Органічно-розчинні рідкі цвяхи виготовляються на основі синтетичного каучуку. Такий клей більш міцний, швидко схоплює поверхні, характеризується стійкістю до від’ємних температур. Але й тут є прикрі мінуси. Такий клей має різкий неприємний запах і високу горючість, тобто рівень пожежонебезпеки. При використанні рідких цвяхів на основі органічно-розчинних компонентів потрібно працювати при активній вентиляції або на відкритому повітрі, подалі від джерел відкритого вогню та нагрівальних приладів.

Сфера застосування рідких цвяхів є надзвичайно широка. Вони дозволяють склеювати між собою матеріали наступних видів: скло, пластик, метал, деревина, керамічна і полімерна плитка, натуральний корок, гіпсокартон і т.д. В окремих випадках рідкі цвяхи використовуються навіть в якості герметика віконних конструкцій, дверних коробок, санвузлів та інших елементів будівлі.

Як користуватися рідкими цвяхами?

Перед застосуванням цього клею необхідно підготувати поверхні. Для цього їх необхідно очистити і знежирити. Після того, як поверхня буде підготовлена, слід нанести на неї рідкі цвяхи точками, змійкою або сіткою. Але як користуватися рідкими цвяхами людині, яка робить свої перші кроки в ремонті та будівництві? Клей також можна видавлювати руками, але це дуже незручно. Для зручності роботи використовується спеціальний монтажний пістолет. В такий пристрій поміщається туба з клеєм відповідним чином, щоб поршень пістолета увійшов з одного боку всередину туби, а спереду пристрою був її наконечник. Завдяки монтажному пістолету, будівельний клей наноситься швидко, легко і дозовано.

пістолет для клею рідкі цвязи конструкція
Після того, як клей вже нанесено, поверхні необхідно дуже щільно стиснути між собою, а потім роз'єднати на 5 хвилин, щоб рідкі цвяхи, так би мовити, обвітрились. Це найважливіший технологічний момент при використанні рідких цвяхів. Потім поверхні необхідно з'єднати, щоб клей остаточно скріпив матеріали.

Не рекомендується використовувати рідкі цвяхи при монтажі конструкцій з сирого або вологого дерева, а також для склеювання і герметизації акваріумів.

Дочекайтесь повного висихання клею момент рідкі цвяхи (зазвичай достатньо 24 години), щоб на склеєну конструкцію можна було чинити будь-який механічний вплив. Залишки клею зріжте акуратно канцелярським ножем.

Не рекомендується закуповувати рідкі цвяхи для тривалого зберігання, оскільки цей клей придатний до застосування лише протягом одного року з моменту його виготовлення. Читайте уважно термін придатності на упаковці та купуйте лише стільки туб клею, скільки потрібно для виконання роботи.