► Різновиди бамбукових шпалер
► Клейові розчини для бамбукових шпалер
► Підготовка приміщення та інструментів
► Наклеювання бамбукових шпалер на стіну
Бамбукові шпалери - один з відносно нових методів обробки стін і стелі. Поширення цей матеріал отримав завдяки моді останніх років, яка передбачає дизайн житла в підкреслено природному стилі із застосуванням натуральних матеріалів. Причому поширення набули не просто матеріали природного походження, а саме ті матеріали, які здатні акцентувати натуральний природний стиль.
Відповідно, застосування бамбукових шпалер буде доречним далеко не у всякому інтер'єрі. Матеріал має характерну структуру, краще всього поєднується з такими ж фактурними природними поверхнями і не переносить сусідства з металом або пластиком. Шпалери рекомендується використовувати для оформлення кімнат в екологічних, етнічних стилях, стилізації японського чи китайського мінімалізму.
Різновиди бамбукових шпалер
Щоб знати, як правильно клеїти на стіни бамбукові шпалери, потрібно розібратися, що вони собою представляють як матеріал. Це ряд тонких планок з бамбука, наклеєних на тканинну основу. Ширина рейок може бути різною, від 4 до 25 мм. Ширина самого рулону також змінюється від 90 до 250 см.
Успіхом така декоративна обробка стін почала користуватися завдяки своїм чудовим експлуатаційним властивостям.
▼ Вологостійкість - незважаючи на те, що бамбук відноситься до деревних матеріалів, його стійкість до вологи виняткова. Оздоблення допускається не тільки всередині приміщення, але і ззовні. Наклеювання бамбукових шпалер у ванній або на кухні цілком себе оправдовує.
Це відмінна тепло- і звукоізоляція, а в міських квартирах ціна такихз характеристик дуже велика.
▼ Специфічна фактура - об'ємна, дозволяє приховати дрібні дефекти стіни.
▼ Механічна міцність - бамбук складно подряпати або пошкодити яким-небудь іншим чином. Тому наклеювання бамбукових шпалер - прекрасний варіант для житла, де є чотириногі мешканці.
▼ Матеріал відмінно поєднується з деревом, плиткою, штукатуркою, паперовими шпалерами. Колірна гамма включає як натуральні відтінки (від зеленого до мідного), так і отримані додатковим фарбуванням. На полотні рейки різного кольору можуть комбінуватися, створюючи візерунок або малюнок. При цьому наклеювання бамбукових шпалер на стіну може виконуватись як горизонтально, так і вертикально.
До недоліків цього матеріалу можна віднести лише особливості монтажу. Тут досить складно домогтися точної стиковки за кольором і малюнком. Розрізати матеріал потрібно ножівкою по металу. При обклеюванні приміщення бажано використовувати спеціальний клей.
Клейові розчини для бамбукових шпалер
Яким клеєм можна клеїти бамбукові шпалери – це не залежить від характеру стіни, так як визначальним тут є матеріал обробки. По-перше, бамбук не терпить водорозчинних або водомістких клеїв. По-друге, шпалерне полотно жорстке, тому клей повинен мати високі адгезивні властивості.
Для наклеювання шпалер з бамбуку можна використовувати спеціальний клей на основі поліхлорпропілену або вінілу. Клей має різкий запах. Враховуючи те, що бамбукові шпалери правильно клеїти в закритому приміщенні, то роботи проводити рекомендується в респіраторі. Також дають хороший результат рідкі цвяхи або клей-липучка. У деяких випадках допускається застосування паркетного клею.
Клей ПВА використовувати не рекомендується, адже він містить воду і представляє собою водну емульсію. Схоплювання він забезпечить, але довговічність такої фіксації сумнівна. Ціна спеціального клею порівняно висока, але якість наклеювання гарантована.
Підготовка приміщення та інструментів
Перш ніж вирішити, як клеїти бамбукові шпалери, слід підготувати робочі поверхні: стіни, стелю або їх окремі ділянки. Матеріалом можна обробляти також цегляні та бетонні стіни, але забороняється клеїти бамбукове полотно на шар фарби або крейдяної побілки.
▼ Підлогу і великі предмети меблів накриваються поліетиленовою плівкою.
▼ Поверхня очищається від пилу, бруду або слідів старого покриття.
▼Якщо нерівність стіни занадто велика з перепадами понад 3 мм, то поверхню вирівнюють штукатуркою, а потім обробляються ґрунтовкою проникаючої дії.
▼ Рекомендується також зробити вертикальну розмітку.
Перед тим як клеїти бамбукові шпалери, бажано дати матеріалу адаптуватися, тобто, залишити його розгорнутим на добу всередині кімнати, де передбачається його наклеювання.
Для роботи знадобиться стандартний набір інструментів:
► клей потрібно застосовувати спеціальний, адже він гарантує найкращий результат;
► ножиці або ножівка по металу для рівного надрізу;
► шпатель для клею, бажано з зубчиками;
► гумовий валик для притискання полотна;
► одяг з довгими рукавами та респіратор.
Наклеювання бамбукових шпалер на стіну
Наклеювання бамбукових шпалер найкраще спостерігати під час його безпосереднього виконання, але поради, які ви знайдете у цій статті, послужать непоганою підмогою для того, щоб виконати всі роботи правильно і якісно.
Полотно бамбукових шпалер нарізається за розмірами в залежності від способу наклеювання - вертикально або горизонтально.
Потім готується клей, який відразу наноситься на поверхню стіни і зворотну сторону шпалер, яка містить тканину. Краще для цього процесу використовувати зубчастий шпатель. Майстри, які неодноразово виконували цю роботу, рекомендують почекати 10 - 15 хвилин. За цей час клей стає прозорим, частково проникає в матеріал та стіну, що забезпечує краще зчеплення полотна з поверхнею.
Якщо для фіксації використовуються рідкі цвяхи, то чекати немає потреби. Полотно притискається до стіни по розмітці без великого зусилля, надлишок клею видаляється. Зазвичай для схоплювання необхідно приблизно 10 хвилин. Потім потрібно розрівняти шпалери гумовим валиком. Полотно укладається тільки встик. Після висихання місця стиків зафарбовуються з попереднім шпаклюванням.
Через 2 - 3 години після обклеювання стін шпалерами з бамбука потрібно ще раз перевірити якість схоплювання. Для цього слід простукати долонею підозрілі ділянки, розрівняти валиком. Якщо під матеріалом виявляється порожнина, її необхідно заповнити клеєм за допомогою монтажного пістолета, а потім розрівняти валиком.
Найбільшу увагу варто приділити моменту розміщення полотна на стіні. Через високу жорсткість і об'ємність шпалери не можна розрівнювати звичайним способом або згинати, тому працювати з ними потрібно дуже акуратно.
Бамбукові шпалери - це чудовий матеріал обробки, яки є одночасно красивим, довговічним, екологічним і розрахованим на експлуатацію при різних кліматичних умовах. Оздоблення шпалерами допускається не лише у житлових кімнатах, їх можна застосовувати і для робочих приміщеннях. При цьому обклеювання стін виконується однаково, тому що воно не залежить від матеріалу поверхні.
Головною вимогою під час робіт є акуратність поводження з бамбуковим полотном. Прикро буде, якщо даремно витратити настільки чудовий природний матеріал. Отже, застосовуючи вищенаведені рекомендації, можна досягти чудового результату без особливих зусиль і радикально змінити інтер'єр свого житла.