Перейти до контенту

Чому промерзають пластикові вікна?


► Основні причини промерзання пластикових вікон
► Що зробити, щоб не промерзали вікна?
► Як потрібно вибирати пластикові вікна?

Кожен власник житла, купуючи і встановлюючи пластикові вікна, завжди переконаний в тому, що така модернізація квартири або власного будинку буде порятунком не лише від протягів та холоду, але й від такого неприємного явища, як промерзання вікон. Однак, як свідчить практика, досить часто промерзають навіть металопластикові вікна, що завжди є несподіванкою для жильців. Це досить неприємне явище, яке ніяк не вкладається в головах сучасних людей. Тому, якщо було встановлено, що в приміщеннях будинку або квартири промерзають вікна, потрібно якомога швидше виявити причину цього явища,адже в майбутньому промерзання може значно погіршити експлуатаційні властивості склопакетів. Давайте розглянемо причини і способи усунення промерзання вікон більш детально.

Основні причини промерзання пластикових вікон

▼ Висока вологість в приміщенні. В цьому випадку на поверхні вікна при низькій температурі зовні та наявності досить теплого повітря всередині приміщення може утворюватися конденсат. Найчастіше таке можна спостерігати на вікнах, які розташовані в кухні, оскільки тут дуже часто готують різні страви і в повітрі є багато водяної пари. Якщо температура склопакетів вікна стає досить низькою, то на ньому з'являється кірка льоду.

промерзання пластикових вікон причини

▼ Неправильне встановлення вікна. Тут в першу чергу варто розглядати дефекти в роботі при закладенні швів та укосів. При встановленні пластикового вікна одним з головних принципів є хороша герметичність. Також при монтажі вікон можуть бути неправильно встановлені вентиляційні клапани, що може призвести до мінімуму ефективність всієї вентиляційної системи.

▼ Наявність широкого підвіконня. Таке підвіконня, звичайно, виглядає естетично і красиво, але воно здатне закривати собою тепле повітря, що підіймається з ніші від радіатора опалення.

▼ Неякісний матеріал або фурнітура вікна. Це досить неприємна причина, хоча й прогнозована причина. Купуючи вікна ПВХ, ми завжди сподіваємося на високу якість. Дуже часто недобросовісні виробники можуть пропонувати вікна з неймовірно привабливими знижками, а насправді це можуть бути просто вікна низької якості, що не призначені для даної кліматичної зони. Це ж може статися зі склопакетом або низькоякісної фурнітурою.

причини утворення льоду на пластиих вікнах зимою

▼ Проблеми з опаленням в приміщенні. Це теж може стати відповіддю на питання, чому промерзають металопластикові вікна? Дотримання нормального температурного режиму в межах від 20 до 25 градусів у значній степені гарантує відсутність льоду на вікнах.

Що зробити, щоб не промерзали вікна?

Після того, як на вулиці температура зменшилась до -10 градусів або й ще нижче, ви виявили утворення на склопакетах вікон льоду. Що можна зробити в такій ситуації? В першу чергу не потрібно псувати собі настрій і падати у відчай, адже таке явище в більшості випадків можна усунути своїми руками. В першу чергу потрібно точно визначити причину промерзання вікон, а потім вже спланувати подальші дії. Що ж можна спробувати зробити в такій ситуації?

▼ Намагайтеся якомога частіше провітрювати приміщення, особливо якщо вологість в ньому підвищена і на поверхні вікон часто утворюється конденсат.

▼ Нормалізуйте температуру в кімнатах, щоб вона була в межах 21 - 25 градусів.

▼ Вирішіть проблему з великими підвіконнями, прорізавши в їх поверхні отвори і закріпивши в них декоративні вставки або ґрати. Це буде не лише красиво, але й забезпечить потік теплого повітря крізь підвіконня до склопакетів вікна.

Якщо ж перераховані вище заходи не допомагають усунути проблему, тоді потрібно буде звернутися до підприємства, яке виготовило і встановило пластикові вікна, зі скаргою на промерзання вікон в кімнатах. Співробітники компанії зобов'язані відреагувати і вислати ремонтну бригаду для з'ясування та усунення причин цього неприємного явища.

Як потрібно вибирати пластикові вікна?

Щоб після монтажу у вас не виникало питання про те, чому промерзло пластикове вікно, при виборі його слід поцікавитися у виробника:

► розмірами підвіконня;
► для якої кліматичної зони призначене вікно;
► який склопакет краще замовити (одинарний, подвійний чи потрійний).

І на закінчення потрібно нагадати, що дуже важливе значення має правильний догляд за металопластиковими вікнами. В першу чергу слід періодично регулювати фурнітуру для легкого закривання і відкривання вікон, стежити за чистотою країв рам та механізмів фурнітури. При правильному виборі та догляді за пластиковими вікнами їх термін експлуатації значно збільшується, а ймовірність промерзання суттєво зменшується.