Перейти до контенту

Демонтаж пластикових вікон своїми руками


► Інструменти та обладнання для демонтажу
► Демонтаж пластикових вікон - послідовність виконання

Останнім часом пластикові вікна на ринку віконних конструкцій впевнено займають лідируючі позиції завдяки своїй міцності, надійності, легкості і довговічності. Але як бути, коли необхідно демонтувати пластикове вікно, яке потребує капітального ремонту або заміни? Краще демонтаж пластикових вікон довірити професіоналам, бо це дуже трудомісткий етап у роботі з ремонту або заміни склопакетів ПВХ вікон. Але можна це зробити і самостійно. Поради, які ви знайдете у цій статті, допоможуть розібратися, як правильно провести демонтаж склопакета своїми руками. Пропонуємо розглянути покрокову інструкцією з поясненням кожного етапу.

Перед тим, як почати демонтаж пластикового вікна, необхідно підготувати приміщення до майбутніх робіт. Як би акуратно не проводився демонтаж пластикових вікон, все одно буде утворюватися велика кількість будівельного пилу. Тому по можливості звільніть приміщення від побутової техніки і меблів, а решту накрийте поліетиленовою плівкою.

Інструменти та обладнання для демонтажу

Для того, щоб в процесі демонтажу пластикове вікно залишилося цілим, необхідно підготувати для роботи наступні інструменти: ножівка, молоток, стамеска, шпатель, пасатижі, шурупокрут, перфоратор, маленький ломик і набір викруток.

Демонтаж пластикових вікон - послідовність виконання

Перше, що необхідно зробити, це звільнити вікно від укосів. Почніть з очищення швів від герметика і клею. За допомогою стамески зніміть декоративну лиштву, що знаходиться на стику укосів та стіни. Потім необхідно зняти з верхньої завіси вікна декоративну накладку. Далі, натискаючи зверху на вісь петлі викруткою або пасатижами, необхідно зрушити її з фіксатора. Після цього повністю витягуємо вісь пасатижами.

верхній завіс вікна демонтаж

механізм верхнього завісу пластикового вікна

демонтаж рами пластикового вікна

нижній завіс пластикового вікна

З нижньої завіси також знімаємо декоративну накладку. Після цього, відкривши ручкою стулку, повністю повертаємо її у відкрите положення і, піднімаючи вгору, знімаємо з нижньої завіси.

демонтаж штапика пластикового вікна

Демонтаж склопакета зручно проводити з використанням шпателя. Вставте інструмент в стик штапика (планки, що фіксує склопакет) з рамою. Плавно виштовхніть штапик з пазу. Важливо не перестаратися з силою натискання шпателя, щоб не пошкодити край штапика і самого склопакету. Будьте акуратні у разі використання стамески, бо вона може продавити штапик і залишити на ньому слід, в той час як шпатель з округленням гранями дозволить цього уникнути. Після того як всі чотири штапики будуть видалені, можна акуратно вийняти склопакет з рами.

Тепер необхідно зняти відлив і підвіконня. Як правило, відлив на вікні кріпиться декількома саморізами. Викрутивши їх, зніміть його легким ривком. Процес зняття підвіконня теж не складний і більше залежить від матеріалу, з якого він зроблений. Підвіконник з ПВХ знімається руками ривком вгору, адже вони кріпляться до вікна за рахунок монтажної піни. Якщо він довгий, ривки виконують від середини, поступово зрушуючи підвіконник до країв.

Дерев'яні підвіконня надпилюють в декількох місцях ножівкою по дереву, а потім виймають руками або за допомогою ломика. Підвіконня з бетону можна зняти тільки за допомогою перфоратора або болгарки. Якщо цих інструментів не виявиться в наявності, то тоді бетонне підвіконня можна видалити за допомогою звичайної грубої сили, застосовуючи лом або молоток з зубилом.

Демонтаж пластикового вікна закінчується зняттям рами. Для цього за допомогою ножівки або довгого ножа потрібно ретельно прорізати монтажну піну по всьому периметру пластикового вікна. Якщо рама була закріплена за допомогою анкерних болтів або саморізів для бетону, необхідно їх викрутити або просто обрізати болгаркою. Після цього рама акуратно виймається з отвору, очищається від монтажної піни, з неї видаляються старі кріплення і проводяться необхідні ремонтні роботи.

демонтаж віконної ручки

На цьому демонтаж пластикового вікна завершений. Для збереження демонтованих вікон під час перевезення потрібно зняти старі анкерні пластини та ручки. Поверніть накладки ручок, викрутіть кріпильні болти, вийміть ручки і складіть їх разом з болтами в окремий пакет.

Як бачите для того, щоб демонтувати металопластикове вікно, не обов'язково вдаватися до послуг професіоналів. Виконуючи на кожному етапі наші рекомендації, ви без особливих зусиль зможете це зробити самостійно. Проте, якщо немає бажання або часу, то можна звернутися в спеціалізовану фірму, адже вартість демонтажу пластикових вікон невисока, а час виконання замовлення зазвичай складає не більше однієї-двох годин з розрахунку на одне вікно. Правда, це буде залежати ще й від розміру самих вікон.