Перейти до контенту

Як знайти приховану проводку самостійно


► Класичний спосіб пошуку прихованої проводки
► Як знайти приховану проводку за допомогою пошукового приладу?

Досить часто в процесі ремонту люди стикаються з потребою видовбування та свердління стін. Однак не кожен господар будинку зможе вказати точний план розташування електричної проводки, та й до того ж сподіватися на те, що вона була укладена з дотриманням всіх норм і правил не можна. То ж як знайти приховану проводку? У цій ситуації на допомогу приходять сучасні технології. В останні роки для виявлення електричної проводки широко використовуються спеціальні прилади. Але сьогодні ми розповімо не тільки про застосування таких приладів, але й про інші, альтернативні способи вирішення проблеми.

Найпростіше виявити приховану проводку - здерти старі шпалери та акуратно довбати стіни після відключення струму до квартири. Цей спосіб прекрасно підійде в тому випадку, якщо наближається ремонт і ніякої необхідності в збереженні оздоблювального покриття немає.

Класичний спосіб пошуку прихованої проводки

Раніше, коли ще не були винайдені спеціальні прилади для виявлення прихованої проводки, її шукали за допомогою звичайного радіоприймача. Його налаштовували на частоту рівну одній сотні кілогерц і водили приладом уздовж стіни на невеликій відстані від її поверхні.

прихована проводка в стіні
У місцях, де прокладена проводка, радіоприймач видає специфічні звуки, це може бути шипіння або щось подібне. Таким способом користувалися професійні електрики, тому в його ефективності сумнівів бути не може. При пошуку прихованої проводки особливу увагу потрібно звертати на розетки. Є велика ймовірність того, що проводка проходить або під розеткою, або над нею.

Як знайти приховану проводку за допомогою пошукового приладу?

На сьогоднішній день величезна кількість виробників випускає прилади для пошуку прихованої проводки. Найдешевші китайські моделі складні у використанні, так як вони реагують на будь-який метал, що знаходиться в стіні.

прихована електропроводка
Прилади відомих світових виробників є більш досконалими і користуються, відповідно, більшим попитом у покупців. Такі електронні пристрої вже не один рік використовують професійні електрики і будівельники. У будь-якому випадку вибір апарату залежить від кількості наявних коштів. Але принцип дії у всіх приладів один і той же. Для виявлення прихованої проводки потрібно включити прилад і водити ним по стіні в тих місцях, де має бути розміщена електрична проводка.

детектори скритої проводки
Якісні прилади виявляють проводку навіть в дуже глибоких стінах і видають спеціальні звукові та світлові сигнали. Насправді немає нічого складного в пошуку прихованої проводки і перелічених вище способів повинно з повністю вистачити, щоб вирішити це питання без будь-яких проблем.