Перейти до контенту

Бур для перфоратора — характеристики, на які потрібно звернути увагу


► Хвостовик бура для перфоратора
► Робоча частина бура для бетону
► Види заточки твердосплавної напайки
► Розміри бурів для перфораторів

Практично кожен, хто виконував будівельно-ремонтні роботи своїми руками, знає про існування такого змінного інструменту, як бур для перфоратора. Але рідко хто цікавився різновидами цього інструменту. Тому в більшості випадків, коли необхідно купити бур для перфоратора, майстри діють інтуїтивно, вважаючи основними характеристиками довжину та діаметр. З однієї сторони це правильно, адже залежно від розміру бура можна отримати різного діаметру і глибини отвори стінах і стелі. Однак, коли мова йде про тривалу роботу з залізобетонними конструкціями, вибір значно ускладнюється. Якщо ж інструмент буде підібрано неправильно, через декілька годин потрібна буде його заміна і доведеться знову йти в магазин купувати наступний десяток бурів. Щоб не довелося тратити зайвий час і гроші, пропонуємо вам ознайомитися на сторінці сайту rem.pp.ua з основними принципами вибору такого інструменту.
бур для перфоратора

Хвостовик бура для перфоратора

В принципі хвостовик бура для перфоратора не вважається найважливішим елементом при виборі такого інструменту. Але якщо купити бур з хвостовиком нестандартної форми, то він може взагалі не зафіксуватися патроном перфоратора. Той, хто часто користується перфоратором на будові, вже знає який саме бур йому потрібно придбати. Значно важче визначитися з вибором любителям і початківцям, для яких визначення якості та відповідності форми є проблематичним. Справа в тому, що бури для бетону сьогодні мають декілька видів хвостовиків, які маркуються за міжнародним стандартом як SDS. Такий інструмент поділяється на декілька видів.

Бур з хвостовиком sds plus. Інструменту з такого типу хвостовиком в продажі є найбільше. Стандартний розмір хвостовика sds plus — довжина 40 мм при діаметрі 10 мм. Такі бури можу застосовуватися не лише для побутових перфораторів, але й для професійного інструменту. Зазвичай хвостовик такого типу є в більшості бурів з діаметром 4 - 25 мм.

Бур для перфоратора sds top. Хвостовики цього типу зустрічаються значно рідше. Якщо описаний вище хвостовик sds plus має чотири відкриті канавки, то sds top має тільки дві відкриті канавки, а ще дві — закритого типу. Такий хвостовик використовується вкрай рідко, його діаметр складає 14 мм, а довжина 70 мм. Він буває в інструменту діаметром 16 - 25 мм виробництва фірми Bosch. Ціль розробки даного виду хвостовика — вирішення проблеми виходу з ладу бурів великого діаметру. Однак ця розробка не була корисною на практиці.

Бур з хвостовиком sds max. Його діаметр становить 18 мм. Цей тип хвостовика такий же популярний, як і sds plus. Він застосовується для інструменту діаметром більше 19 мм. Патронами під такий хвостовик комплектуються електричні відбійники і перфоратори великої потужності.

Бур для перфоратора sds quick. Можливо його не варто було згадувати в даному огляді, адже такий хвостовик розрахований тільки під патрон перфоратора Bosch Uneo, але він виготовляється серійно. Завдяки шестигранній формі отвору патрона перфоратора в нього можна вставити насадки від шурупокрута. Відповідно сам хвостовик теж має шестигранну форму.
хвостовик бура для бетону

Робоча частина бура для бетону

Існує всього три види робочої частини бурів. Залежно від призначення, бур може мати робочу частину з великим кутом нахилу канавки, малим, або шнекового типу. Зараз ми більш детально їх розглянемо.

▼ Для просвердлювання глибоких отворів найкраще застосовувати бур шнекового типу. Завдяки шнековій формі робочої частини такий інструмент найефективніше видаляє з отвору частинки матеріалу і пил. Таким чином значно зменшується навантаження на перфоратор.

▼ Для висвердлювання великої кількості неглибоких отворів краще використовувати бур з малим нахилом канавок, оскільки він вимагає мінімального зусилля при роботі та практично не потребує натиску.

▼ При необхідності швидкого просвердлювання використовують бур з великим нахилом канавок. Продуктивність роботи таким інструментом значно вища, однак він створює значне навантаження на перфоратор. Якщо потрібно зробити велику кількість отворів - такий бур краще не використовувати.

робоча частина бура
Крім цього, бури можуть мати різну кількість канавок робочої частини. Цей нюанс конструкції також орієнтований на продуктивність роботи. Наприклад, при двох канавках інструмент буде добре свердлити глибокі отвори з мінімальним навантаженням на перфоратор.

Види заточки твердосплавної напайки

Напевно це один з найбільш важливих нюансів конструкції бурів. Від типу заточки буде залежати не лише швидкість просвердлювання отворів, але й якість. Майстри, які вважають, що заточка твердосплавної напайки не має особливого значення, роблять помилку. Тут слід додати, що виробники бурів дуже багато експериментують з кутами і формою заточки інструменту. Необхідно розрізняти два основні типи заточки.

Класична заточка бура — грані твердосплавної напайки мають рівну пряму поверхню. При цьому сама кромка може бути одинарною і подвійною. При подвійній кромці бура навантаження на перфоратор буде меншим, а самі кромки розташовані хрестоподібно, якщо дивитися з торця інструменту.

Головка з центруючим шипом. Це, без сумніву, найкращий спосіб заточки на сьогоднішній день. Навіть якщо врахувати той факт, що форма такої заточки різних виробників значно відрізняється, значною перевагою є наявність шипа, який центрує бур всередині отвору. При свердлінні таким інструментом отвір виходить рівний і не розбитий. Будь-яке кріплення в такому отворі буде зафіксоване більш надійно.

заточка твердосплавної напайки
Іноді можна побачити бури, що мають хвилясті ріжучі кромки з шипом в центрі. Завдяки такій формі суттєво зменшується навантаження на перфоратор і сам бур, адже він свердлить бетон шляхом знімання невеликих окремих частинок.

Розміри бурів для перфораторів

На розмір бура майстри звертають увагу в першу чергу, коли йде мова про його вибір. І це можна зрозуміти, бо інструмент купується для того, щоб отримати отвори певної глибини і діаметра. Але які ж, все-таки, бувають за розмірами бури?

Довжина бура. Сьогодні в продажу знайти бури довжиною більш ніж 1 метр практично неможливо. Це, напевно, й буде максимальна довжина такого інструменту. Слід зазначити, що навіть при довжині бура більше 0,5 метра часто виникає неконтрольована вібрація, яка не дозволяє якісно просвердлити отвір. Важливим буде при виборі довжини й діаметра інструменту. Наприклад, якщо йде мова про діаметр робочої частини бура 4 - 6 мм, його максимальна довжина може бути 0,45 метра. Виготовляти довші бури таких діаметрів немає сенсу, адже вони будуть миттєво виходити з ладу.

Діаметр бура. Як було згадано вище, діаметр бура для перфоратора буде залежати в першу чергу від довжини і типу хвостовика. Наприклад, бури з хвостовиком типу sds max та діаметром менш ніж 20 мм просо не існують. Слід також додати, що будь-які бури для перфораторів зажди мають діаметр, що вимірюється в парних числах. Тобто, купити бур діаметром 17 або 13 мм неможливо, бо такого інструменту немає. Такий порядок діаметрів інструменту зумовлений аналогічним діаметром кріпильних засобів, що виготовляються серійно.

розміри бура для перфоратора
Ось і все, що потрібно знати про вибір бура для перфоратора. Тут необхідно буде тільки додати, що для побутових умов краще приймати універсальне рішення. Іншими словами, для використання в домашніх умовах рекомендується купити набір бурів для перфоратора, в який входить комплект інструменту діаметром від 4 - 6 до 14 - 16 міліметрів. Більш важливою при такій покупці буде якість виготовлення.