► Переваги внутрішніх стін з гіпсокартону
► Підготовка креслення стіни з гіпсокартону
► Як зробити каркас для стіни з гіпсокартону?
► Кріплення гіпсокартонних листів
Протягом десятків років будівельні компанії, які споруджували багатоповерхові будинки, користувалися дуже вузьким асортиментом проектів. При цьому майже всі квартири були досить тісними і некомфортними. Якщо сьогодні ознайомитись з різноманіттям планування та оформлення внутрішнього простору житлових приміщень, то починаєш дивуватися неймовірній фантазії та вмінню власників квартир, які забезпечують своєму житлу ексклюзивний неповторний вигляд і планування.
Враховуючи той факт, що дуже часто намір змінити інтер'єр квартири і планування кімнат з'являється у власників навіть абсолютно нових квартир, будівельні компанії почали видавати ордери на житло з так званим вільним плануванням. Цей термін передбачає зведення несучих стін, монтаж вхідних дверей, вікон та опалювальних систем. Всі інші внутрішні стіни власнику квартири доводиться будувати самостійно або, як варіант, найняти підрядників, які можуть зробити з гіпсокартону всі необхідні елементи інтер'єру. Власне про квартири з вільним плануванням в мережі Інтернет можна знайти величезну кількість корисної інформації щодо облаштування та виконання різного роду ремонтних робіт.
Переваги внутрішніх стін з гіпсокартону
Бажання зробити своє житло красивим, стильним і комфортним щодня з'являється у більшості мешканців багатоповерхівок. При цьому багатьох цікавить, чи варто робити міжкімнатні стіни з гіпсокартону, адже можна змурувати перегородки між кімнатами з цегли та блоків. Для відповіді на це питання коротко проаналізуємо переваги гіпсокартону як матеріалу.
На будівельному ринку нашої країни даний матеріал з'явився відносно недавно і монтаж стін до цього виконувався виключно з цегли, блоків, деревини. У ті часи можливості будівельників були вельми обмежені, а робота зі зведення стін була досить важкою і тривалою.
З появою гіпсокартону зробити внутрішні стіни вже стало набагато простіше і швидше. Правильно виготовити каркас під гіпсокартонну перегородку тепер може навіть будівельник-початківець. Крім того, використовуючи металевий профіль, можна зробити каркас практично будь-якої форми, що істотно розширює можливості в аспекті дизайну інтер'єру.
Легкий і недорогий в порівнянні з цеглою гіпсокартон дозволяє в рази швидше виконати монтаж внутрішньої стіни своїми руками з мінімальними затратами, використовуючи поширений будівельний інструмент.
Пориста структура гіпсокартону сприяє проходженню крізь стіни повітря і пари, забезпечуючи в приміщенні хороший мікроклімат, а спеціальне просочення захищає стіни від підвищеної вологості.
Ще одна важлива перевага даного матеріалу – це вартість конструкції. Металевий профіль та гіпсокартон вкупі взяті набагато дешевші за цеглу, цемент та інші поширені матеріали, що особливо важливо в сучасному будівництві. Внутрішня стіна з нього виходить набагато тоншою, що грає важливу роль в плані економії простору всередині приміщень.
Підготовка креслення стіни з гіпсокартону
Якщо уважно переглянути будівельні сайти в мережі Інтернет, на яких пояснюється монтаж внутрішніх гіпсокартонних стін, стає очевидною необхідність в попередній підготовці креслення, на якому повинен бути розмічений каркас майбутньої стіни. Не варто нехтувати даним етапом, адже він дозволяє визначити, скільки профілю, гіпсокартону та кріпильних елементів необхідно буде використовувати, а також забезпечить точне планування інженерних комунікацій всередині приміщень в цілому та у стіні зокрема.
У виготовленні складного креслення немає необхідності, однак накреслити самостійно ескіз в масштабі все-таки доведеться, позначивши на ескізі каркас та розташування всередині нього електропроводки, труб (при їх наявності) та інших важливих елементів конструкції. Перенести на аркуш паперу в певному масштабі розміри приміщення не складе особливих труднощів. Для цього потрібна лише рулетка та олівець. При підготовці креслення необхідно враховувати стандартні розміри гіпсокартонних листів, щоб всі стики були розташовані на поверхні металевого профілю.
Увага! Пам'ятайте, що у всіх місцях кріплення майбутніх аксесуарів (полиць, картин, підвісних шаф) каркас необхідно підсилити. Для цього всередині конструкції необхідно закріпити додаткові металеві або дерев'яні перемички та вставки, в які можна буде вкрутити саморізи.
Як зробити каркас для стіни з гіпсокартону?
Спочатку необхідно відміряти від сусідніх стін потрібну відстань і накреслити на підлозі маркером або крейдою лінію майбутньої стіни, після чого таку ж лінію потрібно провести на стелі приміщення та протилежних стінах. Для вертикальної розмітки слід користуватись схилом.
Після цього направляючі профілі кріпляться за допомогою дрилі та дюбелів уздовж зазначених ліній. Ця робота досить проста. Крок між дюбелями кріплення профілів не повинен бути більше 1 метра. Таким чином, можна попередньо підрахувати, скільки буде місць кріплення. Товщина і довжина дюбелів, якими кріпиться каркас, будуть залежати від матеріалу стін. Зазвичай використовуються дюбелі діаметром 6 мм та довжиною 60 - 80 мм. До дерев'яного перекриття каркас кріпиться саморізами довжиною 45 мм. Для різання металевого профілю використовуються ножиці. Можна, звичайно, використати і болгарку, однак цей інструмент буде створювати занадто багато шуму.
Тепер можна вставляти в стійку вертикальні профілі. Скільки їх знадобиться - буде залежати від того, яке навантаження повинна буде витримувати стіна з гіпсокартону. В тому випадку, якщо до поверхні стіни не будуть кріпитися елементи інтер'єру та аксесуари, досить буде виготовити каркас з кроком стійок, що дорівнює 60 см. Якщо ж передбачається підвищене навантаження на стіну, відстань між профілями стійок потрібно зменшити до 40 або 30 см.
Увага! Незалежно від обраної відстані між стійками, їх монтаж повинен бути виконаний так, щоб гіпсокартонні листи стикувалися посередині профілю. У місцях горизонтального стикування листів теж необхідно прикріпити горизонтальні відрізки профілю.
Всі стійки до верхнього і нижнього направляючого профілів кріпляться з двох сторін спеціальними саморізами. Для виготовлення горизонтальних перемичок в місцях стикування гіпсокартону спочатку відрізаємо шматки профілю довжиною близько 10 см та кріпимо їх саморізами на протилежних стійках. Після цього всередину вставляється попередньо відрізаний шматок профілю та фіксується саморізами. В кінцевому результаті буде отримано металевий каркас.
Кріплення гіпсокартонних листів
Ця робота виконується власними руками дуже просто і особливих проблем виникати не повинно. Для початку від крайнього листа гіпсокартону доведеться відрізати край меншої товщини, щоб отримати рівний кут біля стіни. Потоншені краї листів виготовляється заводом для того, щоб після їх стикування було легше закрити шви шпаклівкою.
Розміри першого листа гіпсокартону повинні бути такими, щоб після відрізання потоншення та прикладання до каркасу його протилежний край ліг рівно посередині стійки профілю. Потім цей лист кріпиться до каркаса саморізами довжиною 25 - 35 мм. Відстань між саморізами зазвичай вибирають 25 - 30 см, чого цілком достатньо для забезпечення міцності та надійності.
Таким же чином послідовно кріпляться всі решта листи. При вкручуванні саморізів по кутах гіпсокартонних листів необхідно відступати хоча б на 10 см, оскільки матеріал досить крихкий і може відколотися.
Наостанок хотілося б нагадати, що ця робота не сумісна з поспіхом. Тому, виконуючи своїми руками монтаж каркаса та обшиваючи його гіпсокартоном, точно дотримуйтесь креслення.