Перейти до контенту

Як правильно зігнути гіпсокартон?


► Для чого потрібно згинати гіпсокартон?
► Як зігнути гіпсокартон - перевірені способи
► Згинання методом зволоження
► Застосування голчастого валика
► Інші способи згинання гіпсокартону
► Арочний гіпсокартон – ідеальний варіант

Питання про те, як зігнути гіпсокартон, часто виникає під час проведення ремонту. Універсальний, недорогий, зручний у використанні - за ці характеристики високо цінують гіпсокартон професійні будівельники, люблять працювати з ним і новачки. Його нерідко використовують для обробки різних приміщень.

зігнутий гіпсокартон стеля
Навчившись згинати цей матеріал, можна створити в квартирі прекрасну багаторівневу стелю або встановити в проході красиву овальну арку. В цій статті ми пояснимо вам всі найбільш перевірені способи, які дозволяють зігнути лист гіпсокартону швидко, легко і без ризику його пошкодження.

Для чого потрібно згинати гіпсокартон?

Завдяки гіпсокартону в життя можна втілити практично будь-які дизайнерські рішення. Наприклад, можна створити в приміщенні округлі перегородки, ніші, подіуми та багато іншого.

зігнути гіпсокартон для арки
Опуклі та увігнуті конструкції, хитромудрі вигини та хвилі на стелі або на стінах часто здаються складними у виконанні та шалено дорогими. В дійсності саме еластичність матеріалу і можливість його безпечного згинання дозволяє створювати ефектний, оригінальний, ексклюзивний сучасний інтер'єр.

Як зігнути гіпсокартон - перевірені способи

Існує кілька відомих методів згинання гіпсокартону. Вибирати прийнятний спосіб варто виходячи з необхідної форми і розміру конструкції. При цьому завжди варто пам'ятати, що згинати даний матеріал потрібно по довжині, а не по ширині. Давайте розглянемо докладно, якими способами можна гнути гіпсокартон.

Згинання методом зволоження

Можна зігнути гіпсокартон мокрим способом, змочивши його з одного боку звичайною водою. Враховуючи те, що гіпс дуже пористий і досить м'який, він дуже швидко вбирає в себе воду. Поступово висихаючи, він знову стає твердим і зберігає нову форму.

виготовлення гіпсокартонної арки
Цей спосіб згинання гіпсокартону найбільш поширений, але підходить він для більш пологих конфігурацій. Варто пам'ятати, що даний спосіб ідеально підійде тільки в тому випадку, коли радіус згину повинен бути досить великим. Якщо ж радіус занадто маленький, то краще вибрати інший метод, інакше лист може зламатися. Лист гіпсокартону потрібно змочувати водою кімнатної температури за допомогою валика або помазка. Через 15-25 хвилин лист повністю просочиться водою, стане м'яким і податливим. В цей момент лист потрібно дбайливо зігнути так, як це необхідно, і зафіксувати в такому положенні на тривалий час.

Застосування голчастого валика

Якщо потрібно зігнути лист гіпсокартону під досить малим радіусом, рекомендується скористатися так званим голчастим валиком. Ним потрібно обробити лист з обох сторін, проробивши в картонному шарі та верхньому шарі гіпсу невеликі дірочки.

як мочити гіпсокартон щоб зігнути
Завдяки такій нескладній процедурі лист стане значно гнучкіший. Щоб гнути його було ще простіше, поверхню потрібно злегка змочити водою кімнатної температури, як в попередньому способі. Головне не намочити лист надто сильно, оскільки це може його повністю зіпсувати.

Інші способи згинання гіпсокартону

При відсутності голчастого валика можна скористатися гостро заточеним ножем. З одного боку гіпсокартонного листа необхідно акуратно зробити невеликі надрізи, злегка прорізавши тільки картонний шар. Причому надрізи повинні розташовуватися перпендикулярно згину на відстані від 2-5 см один від одного. Крім цього надрізи повинні знаходитися з внутрішньої сторони гіпсокартону, якщо конструкція увігнута. А якщо конструкція буде зігнута назовні, то надрізи, навпаки, повинні бути зроблені з лицьової сторони листа.

надрізи для згинання гіпсокартону
Іноді потрібно зігнути лист під дуже малим радіусом. В цьому випадку можна скористатися фрезою або ножем. Потрібно виставити фрезу на таку глибину, щоб вона вибирала весь гіпс за винятком 1-3 мм. При цьому, чим менший радіус згину - тим менший крок має бути між проходженням фрези.

Арочний гіпсокартон – ідеальний варіант

Здатність до згинання може бути різна у листів гіпсокартону тієї або іншої товщини. Найлегше гнеться так званий арочний гіпсокартон товщиною 6-6,5 мм, гіпсове наповнення якого армоване скловолокном. Використовуючи цей сучасний матеріал, і знаючи, як зігнути гіпсокартон, можна створювати різні арки, химерні криволінійні фігури, напіварки та багато інших елементів.

арочний гіпсокартон фото
Його максимальний радіус згину більший, ніж радіус згину стінового або стельового гіпсокартонного листа. Каркаси для такого матеріалу складають з спеціального профілю, на бічних стінках якого є вирізи. Недоліком цього матеріалу можна вважати досить високу вартість, порівняно зі звичайним гіпсокартоном.

Звичайно, самостійно зігнути лист гіпсокартону з першого разу буде складно. Найкраще спочатку потренуватися на невеликому шматку матеріалу, а тільки після цього приступати до роботи. Гіпсокартон, безумовно, чудовий матеріал, застосування якого дозволяє повністю змінити вигляд вітальні, ванни, коридору, кухні та будь-якого іншого приміщення. Головне при його згинанні треба не поспішати і виконувати все дуже акуратно, адже такий лист можна легко зламати.