Перейти до контенту

Яку вибрати насосну станцію для дачі?


► Чому потрібна насосна станція для будинку і дачі?
► Переваги застосування насосних станцій
► Що необхідно пам'ятати при виборі насосної станції?

Будь-який вид житла, незалежно від того квартира це, приватний будинок чи дача, не може обійтися без водопостачання. Жити в будинку без води не тільки некомфортно, але й негігієнічно. І якщо в міських квартирах за надання цих послуг відповідає місцеве управління водоканалізаційного господарства, то в приміській зоні людям часто доводиться самостійно бурити свердловини, щоб забезпечити свої потреби в питній воді. Звичайно, якщо мова йде про село, воду можна носити з криниці, однак це трудомісткий і непрактичний спосіб, особливо, якщо доводиться ще й поливати город.

Водопостачання будинку і присадибної ділянки завжди було дуже важливим питанням, так як в умовах віддалених від міста дачних поселень дуже рідко зустрічається централізований водопровід. Людям доводиться добувати воду для своїх потреб з криниці або свердловини, але при цьому завжди виникає питання, як правильно підібрати насосне обладнання, розрахувати його потужність та продуктивність. Особливо ця проблема хвилює власників дач.

насосна станція для дачі та власного будинку
При покупці насосної станції необхідно пам'ятати, що правильно розраховане насосне обладнання повинно забезпечувати не тільки відповідну продуктивність системи водопостачання, але й підтримувати тиск води на певному рівні, що необхідний для нормальної роботи поливального обладнання та сантехнічних приладів. Про те, як вибрати насосну станцію, ми зараз і будемо вести бесіду.

Чому потрібна насосна станція для будинку і дачі?

Якщо ви вже подбали про буріння свердловини, тепер слід подумати над вибором обладнання для водопостачання вашого будинку. У такій ситуації, як свідчить неофіційна статистика, найчастіше перевага віддається занурювальним насосам. Їх ціна відносно невелика і підключити такий пристрій для водопостачання можна без допомоги фахівців. Специфіка використання насосу для свердловини полягає в тому, що він здатний нормально подавати воду, якщо її рівень у свердловині не змінюється та відсутні перепади напруги в мережі живлення. Цю проблему неодноразово згадують користувачі мережі Інтернет. Однак відомо, що для надійної роботи сантехніки необхідно підтримувати в певних межах тиск води.

Повністю вирішити такого роду проблему в умовах дачі або заміського будинку зможе тільки насосна станція, яка складається з вакуумного насоса і бака, в якому накопичується певний запас води. Ціна такого пристрою трохи вища за вартість звичайного насосу, але таке обладнання повністю виправдає грошові витрати, забезпечивши належний комфорт і безпечну експлуатацію сантехнічних приладів, що живляться від даної системи водопостачання. Навіть якщо з тих чи інших причин робота насоса буде тимчасово неможлива, до трубопроводу автоматично підключиться резервуар з водою. Не менш важливо і те, що для такої системи водопостачання будинку або дачі від свердловини потужність насоса не така вже й важлива, оскільки в баку завжди зберігається достатній запас води.

Переваги застосування насосних станцій

Як вже згадувалось вище, ціна насосної станції доступна практично для будь-якого власника дачі. Але які ще переваги є у насосних станцій? В першу чергу слід зазначити, що саме цей тип обладнання вважається найбільш надійним і комфортним, так як насосна станція комплектується не занурювальним, а вакуумним насосом, який розташовується вище рівня ґрунту і качає воду з свердловини за допомогою поліетиленової труби. Даний принцип дозволяє добувати воду з свердловини невеликого діаметру, в яку не поміщається занурювальний насос. Достатньо лише опустити всередину свердловини шланг діаметром 1 - 2 дюйми, до якого приєднаний зворотний клапан, що перешкоджає зворотному руху води. Це дуже вигідно для дачі, адже ціна буріння глибоких, великого діаметру артезіанських свердловин значно більша ніж вартості буріння традиційних піщаних свердловин.

схема роботи насосного обладнання з водопостачання будинку
Ще однією важливою перевагою насосних водяних станцій є забезпечення стабільного тиску, який зазвичай становить близько 1,5 атмосфери. Такого тиску повністю достатньо для нормального функціонування одного або двох змішувачів всередині будинку і системи поливу городу, а також подачі води на другий поверх, якщо мова йде про невеликий заміський двоповерховий будинок. Не менш важливою перевагою вважається і розташування насоса на поверхні, що істотно спрощує його профілактичне обслуговування та ремонт. Відгуки користувачів однозначно схвалюють експлуатацію такого типу насосних водяних станцій.

переваги насосних станцій з вакуумними насосами
Єдиним недоліком вакуумних насосних станцій можна вважати обмеження глибини, що пов'язане із специфікою роботи насосів такого типу. Переважна більшість такого обладнання здатна піднімати воду по трубах, якщо відстань від краю свердловини до рівня води не більше 9 метрів. Але якщо насосну станцію доповнити пристроєм, який називається ежектор, воду для дачі можна качати навіть з глибини 30 метрів.

Що необхідно пам'ятати при виборі насосної станції?

В першу чергу слід визначитися з характеристиками насосної установки. При виборі обладнання для водопостачання будинку потрібно враховувати потужність двигуна, максимальну висоту підйому води, об'єм накопичувального бака та продуктивність установки. Не слід забувати, що при покупці потрібно звернути увагу на матеріали, з яких зроблено обладнання, та загальну якість збірки, що безпосередньо впливає на довговічність та надійність експлуатації.

Окремо зупинимося на додаткових пристроях та функціях, які можуть бути присутніми або відсутніми в конструкції насосної станції. До даного типу пристроїв належить блок захисту насоса від сухого ходу, наявність блоку дистанційного керування і захисту двигуна від перегріву.

Визначаючись з потужністю насосної станції, потрібно враховувати не тільки кількість точок водозабору, але й максимальну (або середню) кількість людей, які будуть одночасно перебувати в будинку. Зазвичай потужність насоса вибирається в межах 600 - 1500 Вт. Купувати занадто потужний насос теж не рекомендується, оскільки максимальна кількість піднятої води обмежується дебітом свердловини (швидкістю її природного наповнення). Відгуки свідчать про те, що насосної станції потужністю 800 - 1000 Вт буде цілком достатньо для забезпечення водою будь-якої дачної ділянки, що періодично відвідується сім'єю з 3 - 4 осіб.