Перейти до контенту

Як зняти плитку зі стіни своїми руками?


► Аналізуємо якість попереднього ремонту
► Підготовчі роботи
► Видалення однієї або декількох плиток
► Демонтаж плитки без пошкодження
► Видалення плитки без збереження
► Демонтаж плитки з гіпсокартону

Керамічна плитка - традиційний матеріал, який повністю виправдовує себе на кухні, у ванній та в туалетній кімнаті. Вона довговічна, не горюча, нечутлива до вологи, не накопичує бруду і пилу, має декоративний вигляд і т.д. Однак, незважаючи на всі позитивні якості, плитка з часом втрачає свою привабливість, зношується і пошкоджується. При цьому плитку можна частково замінити або вибрати повністю іншу обробку. В тому чи іншому випадку питання про те, як зняти плитку на стіні, стає дуже актуальним, а поради у цій статті стануть для вас хорошою допомогою.

видалення старої плитки зі стіни

Аналізуємо якість попереднього ремонту

Перш ніж вирішити, як зняти керамічну плитку зі стіни, потрібно дізнатися яким чином вона була закріплена. Якщо вона укладалась на клей, то її видалення не буде надто складним. Молотка і зубила для цього повністю вистачить. При бажанні стару кераміку можна зберегти, однак це буде вимагати більш акуратних дій.

Вкладання плитки на цементний розчин є набагато міцнішим. Однак в такому випадку видалити плитку буде значно складніше. З інструментів знадобиться перфоратор, а демонтаж займе більше часу. При цьому зберегти плитку цілою навряд чи вдасться.

Підготовчі роботи

Видалення старої плитки з підлоги та стін супроводжується утворенням пилу і шматків кераміки. Для того. щоб мінімізувати збиток, підлогу і всі меблі накривають ПВХ-плівкою. Сантехнічні прилади рекомендується застелити старими м'якими ганчірками, оскільки великі осколки кераміки можуть пошкодити їх при падінні.

Роботи потрібно проводити в одязі з довгими рукавами. Рекомендується для захисту очей використовувати спеціальні окуляри, а для захисту органів дихання від пилу - респіратор або марлеву пов'язку.

Видалення однієї або декількох плиток

Якщо пошкоджено лише декілька фрагментів і загальний ремонт стіни проводити не планується, то демонтаж займе трохи часу. Поетапний хід робіт цього процесу описаний нижче.

Затирочний шов обробляється губкою, змоченою в теплій воді.
▼ Після того, як затирка розм'якшиться, вона акуратно видаляється шпателем або скребком.

акуратне видалення плитки з поверхні стіни
▼ Перш ніж вирішити, як саме видалити плитку зі стіни, зубилом чи перфоратором, потрібно обережно постукати по її поверхні. Якщо під плиткою є порожнини, то видалити її буде значно простіше. Потрібно встановити зубило в знайдене місце і, постукуючи молотком, відколоти ділянку.
▼ Якщо порожнин не виявлено і фрагмент плитки тримається міцно, його доведеться розбити, а потім видалити. Для цього різаком, закріпленому на дрилі, плитка розрізається по діагоналі, а потім зубилом і молотком її фрагменти відколюються зі стіни. Можна використовувати свердло. В цьому випадку висвердлюється кілька отворів по двох діагоналях.

Демонтаж плитки без пошкодження

Відокремити стару плитку від стіни так, щоб вона залишилася цілою, є не лише складно, але й досить довго. Швидше за все виконувати цю роботу доведеться самостійно, оскільки вартість зняття плитки зі стіни не передбачає її збереження. І якщо покриття з плитки вкладалося на цементний розчин, велика частина зусиль пропаде даремно. Якщо ж плитка була приклеєна, то при демонтажі є можливість зберегти більшу фрагментів непошкодженими. Послідовність дій така ж, як і при знятті однієї плитки зі стіни.

▼ Змоченою в теплій воді губкою або з пульверизатора обробляються затирочні шви. Демонтаж починається з верхнього ряду.
▼ Шпателем видаляється затирка.

збивання старої плитки зі стін
▼ Зубило вставляється в щілину між верхнім і нижнім фрагментом, край підважується і плитка відділяється від стіни. При ускладненнях акуратно постукують молотком по інструменту.
Залишки плиткового клею або розчину з поверхні стіни необхідно видалити. Для цього використовуються спеціальні розчинники. При невеликій кількості стіна очищається скребком.

Видалення плитки без збереження

Питання про те, чим зняти плитку зі стін, в цьому випадку є важливішим від того, як саме виконати її демонтаж. Використання перфоратора значно полегшить роботу і скоротить час. У разі застосування ручного варіанту праці (зубило і молоток) зняття плитки зі стіни буде дуже трудомістким процесом.

▼ Видаляється стара декоративна обробка, починаючи з верхнього ряду. Очищення швів є бажаним, адже це полегшує процес відокремлення плитки від стіни і дозволяє уникнути утворення великої кількості пилу.

очищення стін від старої плитки
▼ Зубилом підважується край плитки і відокремлюється від стіни. Молотком можна діяти більш активно. Якщо плитка не підважується, зубило встановлюється в центр плитки і молотком завдається сильного удару, щоб розколоти її на частини. Фрагменти розбитої плитки видаляються. Перфоратором таку роботу виконати простіше. Для видалення використовується насадка долото.

Залишки цементного розчину видалити з поверхні стіни буде складніше. Але зробити це треба обов'язково, інакше виникнуть проблеми з облицюванням стін новим декоративним матеріалом. Присохлі шматочки цементу також необхідно зіскребти.

Демонтаж плитки з гіпсокартону

Зняти плитку з гіпсокартонної поверхні, не пошкодивши останню, неможливо. Якщо така необхідність виникає, діють описаним нижче способом.

▼ Висвердлюються кріплення по межах ділянки, де потрібний демонтаж.
▼ Лист або декілька листів знімається з металевого каркасу.
Плитку відокремлюють від гіпсокартону, не піклуючись про його збереження.
▼ Вирізається та прикріплюється новий лист гіпсокартону і на нього вкладається знята керамічна плитка.

Демонтаж старої декоративної обробки робота нескладна, але вимагає акуратності та терпіння. Поспіх тут непотрібен, адже під час видалення плитки молотком і зубилом, або перфоратором можна пошкодити основний матеріал стіни, а це загрожує додатковими витратами та розширенням ремонту.

Друга небезпека - пошкодження меблів, що знаходяться в кімнаті, або сантехніки. Якщо верхній ряд плитки розташований під стелею, то навіть невеликі осколки при падінні можуть пошкодити предмети. Тому при знятті верхніх рядів плитки не варто відколювати великі фрагменти. Головне під час виконання таких робіт бути максимально уважним.