Перейти до контенту

Види обробки стелі


► Звичайна побілка стелі
► Покриття стелі водоемульсійною фарбою
► Оздоблення стелі шпалерами
► Підвісні стелі касетного типу
► Підвісні рейкові стелі
► Натяжні матерчаті стелі

Багатьом жителям нашої країни доводилося проводити ремонт в будинку своїми руками. При цьому в першу чергу виникає зазвичай питання про спосіб обробки стель. Якщо врахувати сьогоднішній розвиток будівельних і ремонтних технологій, звичайній людині дуже складно розібратися в перевагах і недоліках того чи іншого конкретного способу облицювання стельової поверхні. І хоча фото обробки стелі своїми руками можна зустріти на багатьох сайтах в мережі Інтернет, визначитися з матеріалом для облицювання все ж досить складно. Зараз ми докладно розглянемо всі доступні способи обробки стелі і коротко охарактеризуємо позитивні та негативні моменти кожного способу облицювання поверхні в квартирі та приватному будинку.

Звичайна побілка стелі

Цей спосіб обробки своїми руками прийнято вважати класичним, хоча в останні десятиліття він істотно втратив свою популярність. Так що ж представляє собою побілка стелі в кімнаті? По суті це своєрідне забарвлення поверхні вапняним або крейдяним розчином, в який може бути додано трохи барвника. Без додавання барвника виходить білосніжна поверхня, яка відмінно гармонує з будь-яким інтер'єром в будинку.

звичайна побілка стелі вапняним розчином
Перераховуючи недоліки побілки, необхідно в першу чергу відзначити трудомісткість і значні затрати часу, оскільки даний процес вимагає ідеального вирівнювання стелі штукатуркою або шпаклівкою. Крім того, значна кількість часу займе також очищення стелі від старої побілки або фарби. Однак вартість цього способу обробки, якщо врахувати матеріальні витрати, буде мінімальною в порівнянні з іншими методами облицювання стелі в будинку або квартирі, так як ціна вапна в рази менша вартості фарби та інших облицювальних матеріалів.

До переваг побілки слід віднести абсолютну екологічність матеріалу і простоту процесу з нанесення розчину. Якісно побілити стелю після може навіть людина, яка не має навичок у ремонтно-будівельних роботах. Не слід забувати, що покриття цього типу негативно реагує на вологість і характеризується досить низькою міцністю.

Покриття стелі водоемульсійною фарбою

Це ще один популярний метод облицювання своїми руками стелі в приватному будинку або квартирі. Як виглядає пофарбована стеля в кімнаті можна побачити на численних фото в мережі Інтернет. Поверхня виходить ніжнішою і рівнішою, ніж після побілки, що дозволяє досягти більш високої якості обробки інтер'єру в цілому.

фарбування стелі водоемульсійною фарбою
Фарбування стелі водоемульсійною фарбою характеризується практичністю і досить високою міцністю покриття. На вибір власника приміщення надається величезна гама кольорів, що теж є важливою перевагою. Промисловістю випускаються спеціальні миючі фарби, які передбачають вологе прибирання поверхні, якщо в цьому виникає необхідність. Пофарбована стеля не вимагає майже ніякого догляду, а покриття виходить практичним і довговічним.

Оздоблення стелі шпалерами

З огляду на величезне розмаїття шпалер в аспекті кольору і фактури матеріалу, це один з кращих видів обробки стель своїми руками в будинку або квартирі. Не будемо тут перераховувати всі види шпалер, які можна застосувати для обклеювання стель, а тільки зазначимо їх загальні плюси і мінуси.

обклеювання стелі шпалерами
Обклеювання стелі шпалерами є одним із сучасних методів облицювання. Найчастіше для таких цілей використовуються яскраві щільні за своєю структурою матеріали світлих приємних відтінків. Майстри радять віддавати перевагу флізеліновим шпалерам, так як вони не вимагають спеціального догляду і є досить міцними та довговічними. Хоча вартість якісних шпалер для стелі приблизно така ж за ціною, як водоемульсійна фарба, багато людей вважають за краще для обробки приміщень саме цей облицювальний матеріал. Особливих недоліків у даного методу облицювання немає, якщо не враховувати складність виконання робіт, які вимагають залучення помічника. Рівно наклеїти шпалери на стелю своїми руками без помічника буде дуже і дуже важко. По довговічності обробки цей спосіб можна порівняти з фарбуванням.

Підвісні стелі касетного типу

Конструкції з таких матеріалів набувають все більшої популярності і на сьогоднішній день користуються досить високим попитом. Основу такої підвісної стелі становлять тонкі металеві пластини. Лицьова поверхня такої стельової конструкції може бути досить різноманітною, мати будь-який колір, малюнок, рифлення, і повинна підбиратися виходячи зі стилю оформлення загального інтер'єру в кімнаті.

касетна конструкція стелі
З точки зору догляду касетна стеля, фото якої ви бачите в цій статті, є просто ідеальною. Догляд за нею дуже простий, а в разі необхідності металеві пластини легко зняти і встановити назад на свої місця. Ще однією перевагою є дуже мала вага конструкції, оскільки для виготовлення пластин використовуються тонкі пластини зі спеціального легкого сплаву. Стелі касетного типу байдужі до дії вологи і здатні витримувати будь-які перепади температури, що теж вважається важливою перевагою конструкції.

Недоліків у підвісної стелі з металевих пластин, мабуть, тільки два, і перший з них полягає у високій вартості виробу. Другим негативним фактором є низька звукоізоляція, яка властива для всіх матеріалів такого типу.

Підвісні рейкові стелі

По суті, конструкція ця дуже схожа на касетну. Рейкові стелі теж складаються з тонких алюмінієвих, сталевих або пластикових рейок спеціальної форми. Вони розраховані на монтаж у невеликій за розмірами кімнаті та виготовляються у такому ж широкому асортименті за кольором та фактурою, як і конструкції касетного типу. Лицьові поверхні металевих рейок можуть бути пофарбовані в певний колір, мати золотистий, сріблястий, дзеркальний, матовий або глянсовий відтінок.

стеля рейкова металева підвісна
Переваги у рейкових стель такі самі, як у касетних. Вони легкі, не вимогливі у догляді, довговічні, витримують будь-які зміни температури і високу вологість повітря в будинку або квартирі. Недолік виробів такого типу тільки в складності доступу до простору всередині стелі та схильності пластин до деформації.

Натяжні матерчаті стелі

Відразу відзначимо, що конструкції такого типу створили у наші дні справжній бум на ринку будівельно-оздоблювальних матеріалів. Натяжні стелі ще тільки завойовують ринок, однак попит на вироби такого типу вже досить великий. Основою конструкції, яку ви бачите на фото, є міцний полімерний матеріал, який виготовляється за спеціальною технологією, що забезпечує високу надійність і якість поверхні. Вибір відтінку натяжної стелі неосяжно широкий, як і його фактура. Використовуючи продукт такого типу, можна створити в приміщенні дуже комфортний і затишний інтер'єр. Термін експлуатації полотна і конструкції в цілому досить великий, обслуговування і ремонту така стеля зазвичай не потребує. Тканина водонепроникна і витримує сильний натяг.

характеристики натяжної стелі з полотна
Негативним моментом є досить висока ціна матеріалу та відносно висока складність монтажу своїми руками. Справа в тому, що для якісного натягу полотна, як правило, потрібно застосування спеціального обладнання, такого як теплова гармата. Ще одним негативним фактором вважається реакція виробу на перепади температури в будинку. Якщо в кімнаті буде жарко, то полотно може трохи провисати, а якщо холодно - воно частково втратить еластичність. Як і всі інші типи підвісних конструкцій, натяжні стелі після монтажу зменшують висоту приміщення приблизно на 15-20 см, що необхідно обов'язково врахувати, віддаючи перевагу такому способу облицювання інтер'єру.