Перейти до контенту

Як вставити двері гармошку своїми руками?


► Матеріали, інструменти та кріплення для установки дверей
► Підготовка дверного отвору до монтажу
► Інструкція по самостійному встановленню дверей гармошки

Головна ідея, яка сьогодні є основою всіх дизайнерських рішень при оформленні приватного будинку або квартири, полягає у майстерному поділі приміщень і створення в кожному з них особливої стильової композиції. При цьому основним елементом інтер'єру, який відповідає за поділ внутрішньобудинкового або внутрішньоквартирного простору, є міжкімнатні двері. В цій статті по самостійному ремонту детально розглянемо, як правильно виконується встановлення дверей гармошки, які сьогодні є однією з найбільш популярних конструкцій.

міжкімнатні двері гармошка купить
Не секрет, що двері гармошка зовсім недавно вважалися більшістю людей одним з найдешевших рішень і використовувалися тоді, коли було потрібно зекономити простір приміщення. Однак сьогодні даний тип дверної конструкції є одним з найперспективніших, а не вимушеним компромісним варіантом. Для того щоб правильно зібрати двері гармошку і виконати своїми руками монтаж в дверному отворі, не потрібно великих знань і майстерності володіння інструментами. Крім того, у продажу можна знайти величезну кількість різних варіантів і розмірів дверей гармошок, які можуть мати одне або два полотна. При виборі такої конструкції все залежатиме від особистої переваги і місця встановлення дверей. Матеріалом для виготовлення таких дверей зазвичай служить ПВХ, проте деякі виробники застосовують також смуги з МДФ. Конструкція має чудовий дизайн в будь-якому випадку, оскільки сучасне обладнання дозволяє домогтися дуже високої якості обробки матеріалу. Радимо уважно розглянути фото, на яких детально пояснюється, як своїми руками здійснити монтаж міжкімнатних дверей такого типу.

Матеріали, інструменти та кріплення для установки дверей

В принципі будь-які міжкімнатні двері зазначеного типу комплектуються всім необхідним, включаючи кріплення і навіть деякі запасні елементи. Крім того, більшість виробників додають в комплект додаткові смуги (ламелі), що дозволяють самостійно збільшити розмір дверного полотна гармошки у випадку широкого дверного отвору.

Що стосується додаткових матеріалів, то придбати треба буде все, що потрібно для безпосередньої підготовки та оздоблення дверного отвору. Що саме купити - треба буде вирішити виходячи з конкретної ситуації, проте якісна красива лиштва в будь-якому випадку буде необхідною. При виборі додаткових матеріалів потрібно пам'ятати, що їх товщина повинна бути не меншою, ніж 15 мм. Це необхідно для надійного утримування конструкції дверей гармошки під час їх експлуатації. Ось перелік найнеобхідніших матеріалів та інструментів:

перфоратор (якщо потрібно збільшити дверний отвір);
► звичайний будівельний рівень;
► дриль ударний;
► кутник 90 градусів;
► стусло і ножівка;
► рулетка;
► балон монтажної піни;
► кілька дерев'яних брусків різної товщини.

Підготовка дверного отвору до монтажу

Деякі власники житла і майстри воліють не видаляти стару дверну коробку, що значно спрощує і прискорює монтаж нових дверей. Інструкція по установці дверей гармошки не вимагає видалення старої коробки, але даний спосіб суттєво зменшить ширину отвору, що в окремих випадках може бути негативним фактором. Тому, перед тим як встановити двері гармошку, коробку старих дверей доведеться видалити, а також збити відстаючу штукатурку під основою коробки до цегляної кладки або бетонної плити. Тільки після цього можна зняти всі розміри та йти в магазин за вибором і покупкою нових дверей. Подивившись в інструкції до вподобаних дверей гармошки, яка ширина доборів, можна визначити, чи підійде дана модель для прорізу чи ні. Іноді виявляється, що потрібно зменшити дверний отвір або навпаки трохи його розширити. У більшості випадків це можна зробити самостійно, проте краще всього підбирати конструкцію максимально адаптовану під розмір отвору.

З попередньо підготовлених доборів виготовляється коробка без порога. Перед встановленням такої коробки її верхня планка прикріплюється до верхніх торців вертикальних доборів за допомогою саморізів або шурупів. Головне, щоб під час монтажу випадково не пошкодити поверхню матеріалу. Для цього в місці кріплення потрібно просвердлити отвори свердлом 2 - 2,5 мм, в які будуть вгвинчені саморізи.

Якщо коробка з доборів зібрана, її потрібно акуратно вставити всередину отвору і зафіксувати в потрібному положенні за допомогою підручних засобів - дерев'яних брусків та клинів. Щоб виконати монтаж своїми руками з найбільшою точністю бажано використовувати максимальну кількість розпірних брусків, довжина яких приблизно дорівнює ширині дверного отвору. Це необхідно щоб коробка не прогиналася під час кріплення дюбелями, анкерами або монтажною піною. Після цього добори можна просвердлити і прикріпити всередині отвору за допомогою довгих анкерних болтів або дюбелів з шурупами. З кожного боку прорізу повинно бути не менше трьох таких кріплень, але оптимальний варіант - це 4 - 5 анкерів з кожного боку. Всі порожнини між доборами і стіною потрібно заповнити монтажною піною і почекати кілька годин до повного затвердіння піни. Тепер буде потрібна інструкції виробника з монтажу міжкімнатних дверей гармошки.

Інструкція по самостійному встановленню дверей гармошки

Для того, щоб робота була виконана з максимальною точністю, починати краще з кріплення направляючого профілю, який входить в комплект дверей гармошки. Спочатку треба виміряти точну довжину профілю і відрізати зайвий шматок ножівкою по металу. Для різання можна використовувати стусло, що забезпечить більш рівний край надрізу. Так само ріжемо й профіль для фіксації глухої частини конструкції та протилежний профіль, який розташований біля ручки зачинених дверей. Тепер необхідно перевірити розміри без кріплення профілів методом їх прикладання до коробки. Далі в профілях потрібно просвердлити дрилем отвори під саморізи. Їх кількість потрібно визначити, враховуючи крок між отворами, який повинен становити від 15 до 20 см. Діаметр отворів повинен бути 3 мм.

розсувні двері гармошка конструкція, механізм
Довжина смуг (ламелей) підганяється по висоті методом відрізання однакових шматків. При цьому важливо врахувати при відрізанні запас, який необхідний для роликового механізму. Під дверима необхідно залишити невеликий зазор, висота якого має бути 5 - 8 мм, як це робиться при монтажі своїми руками інших міжкімнатних дверей. Даний етап робіт вимагає точного дотримання послідовності процесу складання, що є запорукою успіху. Справа в тому, що конструкція дверей гармошки від різних виробників можуть в деякій мірі відрізнятися. Тому потрібно бути особливо уважним при знятті розмірів та різанні ламелей.

Найпоширеніший варіант передбачає кріплення пластикових ламелей полотна між собою безпосередньо один з одним за допомогою готових пазів. Якщо ламелі дверей виготовлені з МДФ, тоді вони зазвичай з'єднуються між собою за допомогою спеціальної осі, що проходить через вушка кожної з ламелей. Після складання і з'єднання своїми руками всього дверного полотна потрібно прикріпити ролики і вставити замок, який завжди входить у комплект. Тепер потрібно тільки вставити складене дверне полотно в дверний проріз. Для цього ролики необхідно завести всередину направляючого профілю і полотно-гармошку залишити в середній частині прорізу для подальшого монтажу.

двері гармошка зборка конструкції своїми руками
Для остаточної фіксації використовуються саморізи, які вгвинчуються по краях направляючого профілю, а потім полотно відсувається в крайні положення та вгвинчуються всі інші саморізи. Крок між ними повинен становити від 5 до 15 см, в залежності від ваги конструкції. Тепер залишається лише зафіксувати бічні профілі та прикріпити одну сторону полотна до лівого або правого профілю. В принципі, на цьому і закінчується процес складання і монтажу дверей гармошки. Залишається тільки перевірити їх функціонування, правильну роботу замка і протерти від пилу, який залишається після виконання робіт.

Коли двері гармошка вже на місці і ви повністю перевірили їх функціонування, можна з обох сторін прикріпити лиштву, надрізавши її традиційно під кутом 45 градусів, як це робиться під час монтажу будь-яких інших дверей. Спосіб кріплення лиштви можна вибрати довільний. Найчастіше для цього застосовуються цвяхи без шляпок або монтажний клей рідкі цвяхи. Останній варіант є менш доцільним, оскільки він ускладнить демонтаж конструкції. Тепер двері гармошка повністю готові, залишиться лише виконати інші роботи по ремонту приміщення.