Перейти до контенту

Декоративна обробка дверного прорізу


► Способи оформлення дверних прорізів
► Використання штор для дверного прорізу
► Особливості оформлення кухонного дверного прорізу
► Оздоблення дверних прорізів каменем
► Використання ліпнини для оформлення дверних прорізів

Оздоблення дверних прорізів вважається роботою делікатною і творчою. І для того, щоб інтер'єр приміщення вийшов естетичний і красивий, дуже важливо правильно оформити дверний отвір. При цьому зовсім не потрібно бути будівельником, достатньо лише мати базові знання щодо виконання оздоблювальних робіт і придбати в магазині відповідний інструмент. Різні варіанти обробки дверного прорізу в квартирі ви можете побачити на фото в цій статті. Одним з найбільш популярних в наші дні способів оформлення є обробка укосів та стін декоративним каменем, проте дизайн такого типу не завжди доречний і вважається оптимальним тільки для вхідних дверей і дверних прорізів всередині коридору. Наприклад, в дитячій або спальні оздоблення декоративним каменем буде виглядати набагато гірше, ніж інші декоративні покриття.

Більшість оздоблювальних робіт з оформлення дверних прорізів можна виконати своїми руками, оскільки вони зовсім не складні. Що стосується оздоблювальних матеріалів, то їх сьогодні в продажу широкий вибір у всіх магазинах. Найпоширенішими вважаються: гіпсокартон (як основа), МДФ, фактурна штукатурка, сендвіч-панелі, пластикові панелі, поліуретан, натуральний шпон, натуральне дерево, камінь та ліпнина. При цьому оформлення дверного прорізу натуральним деревом, декоративним і натуральним каменем є найдорожчим. Всі інші матеріали мають більш доступну ціну.

Способи оформлення дверних прорізів

Дуже часто під час ремонту квартири двері взагалі видаляються разом з коробкою, а дверний проріз оформляється каменем, ліпниною, декоративними панелями або іншими оздоблювальними матеріалами. Це дозволяє створити унікальний оригінальний дизайн в приміщенні, збільшивши таким чином корисну площу кімнати, адже простір, в якому раніше пересувалася двері, тепер можна використовувати для інших потреб. Важливою перевагою даного рішення є також зменшення витрат, оскільки частина коштів, виділених на покупку нових міжкімнатних дверей, можна використовувати для обробки прорізу декоративним матеріалом, виконавши всі роботи своїми руками. Дизайнери зазвичай радять один з перерахованих нижче варіантів оформлення дверного прорізу:

▼ Для того, щоб забезпечити приміщенню більш суворий та ділової вид, рекомендується залишити дверний проріз прямокутної форми з обробкою натуральним деревом або шпоною. Згладити дуже строгий прямолінійний дизайн можна невеликими фрагментами з ліпнини або декоративним каменем. Добре будуть виглядати і напівколони, однак для такого рішення необхідна достатня висота кімнати.

▼ Варіант спорудження арки вважається одним з оптимальних для більшості міжкімнатних дверей. Виготовити арку з гіпсокартону своїми руками нескладно, якщо навчитися згинати гіпсокартон і споруджувати металевий каркас. Арка відмінно вписується в більшість інтер'єрних стилів, проте для цього потрібно точно розрахувати її ширину, висоту і інші розміри. При цьому конструкція не обов'язково повинна бути симетричною. Крім того, арочні конструкції добре поєднуються з сучасними оздоблювальними матеріалами, що ще більше розширює дизайнерські можливості.

▼ Для вхідних та міжкімнатних дверей завжди можна підібрати такі варіанти обробки, як пластикові панелі, поліуретан, ліпнину, штучний і натуральний камінь. Всі ці варіанти ви можете побачити на фото. Крім того, як один з поширених способів оформлення дверного прорізу слід розглянути штори.

Використання штор для дверного прорізу

Монтаж всередині або зовні дверного прорізу красивих оригінальних штор дозволить створити в квартирі комфортну затишну обстановку, а саме приміщення знайде гарний і стильний вигляд. Крім того, застосування штор часто використовується в інтер'єрному рішенні для поділу одного приміщення на різні зони. Як матеріал для таких штор використовуються акрилові штучні тканини, прикрашені скляними, пластмасовими і металевими аксесуарами.

штори замість дверей
Виготовити штори для дверного прорізу цілком можливо своїми руками, проте для цього знадобиться швейна машина. Більш доступний варіант - купити готові бамбукові або дерев'яні штори з екологічно чистого матеріалу. На додаток до штор всередину дверного прорізу можна повісити нитчасті кольорові або однотонні фіранки, прикрасивши їх паєтками. Для їх виготовлення зазвичай застосовується поліестер і віскоза.

Особливості оформлення кухонного дверного прорізу

Кухня - приміщення специфічне, всередині якого повинен бути зручний і комфортний інтер'єр. Господиня кухні повинна відчувати себе затишно, оскільки їй доводиться проводити всередині цього приміщення дуже багато часу. Тому й підхід до оформлення дверного кухонного отвору повинен бути особливим. Деякі власники квартир взагалі видаляють стіну між кухнею і кімнатою або ж залишають тільки меншу частину стіни, яка умовно ділить площу на зони. Таке рішення вітається в квартирах з невеликою площею.

Після демонтажу кухонних дверей необхідно оцінити можливі варіанти оформлення, щоб підібрати найкращий спосіб. Це може бути звичайний прямокутний отвір, симетрична або асиметрична арка, величезний отвір напівкруглої, квадратної або криволінійної неправильної форми. Визначившись з розміром і формою, потрібно вирішити питання з вибором матеріалу. Сама технологія нічим не відрізняється від оформлення інших поверхонь стін. Спершу споруджується каркас (при необхідності), потім він обшивається гіпсокартоном, вирівнюється шпаклівкою, покривається ґрунтовкою і обклеюється тим чи іншим декоративним матеріалом. У разі обробки звичайного прорізу прямокутної форми каркас споруджувати не доведеться, достатньо лише поштукатурити пошкоджені при демонтажі дверей ділянки та вирівняти всі поверхні шпаклівкою.

Як один з можливих варіантів можна розглядати обробку кухонного отвору натуральним або декоративним каменем. Як це виглядає можна побачити на фото. Замість каменю можна використовувати керамічну плитку з відповідною текстурою, ліпнину і інші подібні матеріали. Проте, при невеликому розмірі кухні і квартири в цілому оздоблення каменем матиме "важкий" зовнішній вигляд. Для інтер'єрів невеликих компактних квартир набагато краще застосовувати більш витончені і делікатні оздоблювальні матеріали.

Оздоблення дверних прорізів каменем

Як ми вже згадували, багато дизайнерів віддають перевагу штучному і натуральному каменю, особливо коли мова йде про вхідні двері. Цей обробний матеріал дозволяє максимально проявити свою фантазію, оскільки його укладання може виконуватися багатьма способами. При цьому найголовнішою перевагою цього оздоблювального матеріалу є міцність і не вимогливість до догляду. Якщо при обробці дверного прорізу каменем передбачається накладка його на стіни навколо отвору, тоді необхідно буде підібрати відповідний відтінок і дизайн самих стін і інших предметів інтер'єру. Наприклад, доречними будуть невеликі кам'яні полички зі скляними елементами, оброблені каменем горщики для квітів та інші елементи. Давайте розглянемо послідовність дій, необхідних для обробки каменем дверного прорізу.

дверний проріз натуральний камінь фото
▼ Демонтаж дверей разом з коробкою та очищення поверхні стін від сміття.
▼ Розмітка поверхні стін навколо отвору ліній обробки.
▼ Заповнення зазорів і тріщин в стіні герметиком та монтажною піною.
▼ Вирівнювання стіни всередині та зовні прорізу штукатуркою (шпаклівкою).
▼ Ретельне грунтування висохлої штукатурки (наноситься двічі).
▼ Замішування клейового розчину для кладки каменю (плитки). Необхідно пам'ятати, що клей замішується невеликими порціями безпосередньо перед укладанням облицювального матеріалу.
▼ Укладання декоративного каменю з вирівнюванням швів за допомогою пластикових клинів та хрестиків у напрямку знизу-вгору.
Заповнення швів між каменем спеціальним розчином з додаванням барвника. При цьому необхідно стежити, щоб заповнювач не потрапляв на лицьову поверхню каменю. Шорстку поверхню матеріалу потім буде складно очистити від засохлого в порах заповнювача для швів.

дверні прорізи обклеєні штучним каменем

Використання ліпнини для оформлення дверних прорізів

Поліуретанова та гіпсова ліпнина з кожним роком стає все більш популярною при оформленні житлових інтер'єрів. Особливо красиво вона виглядає при обробці стель і дверних прорізів. Різниця між гіпсовою і поліуретановою декорацією тільки у вазі, оскільки виглядати будуть чудово обидва матеріали, якщо їх покрити шаром відповідної фарби. Однак, як і в ситуації з обробкою каменем, ліпнина буде добре виглядати тільки у великих просторих приміщеннях з високими стелями.

Перевагою штучної ліпнини є порівняно низька вартість та висока довговічність декоративного матеріалу. Якщо передбачається купівля ліпнини для дверного прорізу, перевагу краще віддати гіпсовим виробам, так як поліуретан більш крихкий і може легко пошкодитися. Особливо не рекомендується використовувати поліуретанову ліпнину при наявності в сім'ї маленьких дітей.

оформлення арки ліпниною

Кількість варіантів оформлення прорізів тими чи іншими оздоблювальними матеріалами можна вважати незліченною, так як єдиним обмеженням в даному випадку буде власна фантазія і наявність грошей для покупки матеріалу. Чи варто наймати дизайнера і робочих для обробки дверних прорізів - це вирішувати вам самим. Але в такому випадку ви залишите своє дозвілля без творчого захоплюючого заняття, яке буде не тільки цікавим та приємним, але й вигідним з матеріальної точки зору.