Перейти до контенту

Самоклеюча плівка для ванни та кухні – обробка стін своїми руками


► Особливості та переваги самоклеючої плівки
► Інструменти для наклеювання ПВХ плівки на стіни
► Обклеювання плівкою стін у ванні та кухні
► Догляд за наклеєною ПВХ плівкою

пльонка для стін у ванні Сьогодні дуже поширена думка про те, що самоклеюча плівка є дешевим замінником облицювальної керамічної плитки, яку традиційно використовують для обробки ванни та кухні. Необхідно відразу зазначити, що дана точка зору є абсолютно помилковою, оскільки самоклеюча плівка з ПВХ є чудовим та оригінальним декоративним оздоблювальним матеріалом, який має, як і керамічна плитка, свої переваги та особливості. Використання самоклеючої плівки не є способом заміни інших оздоблювальних матеріалів, а призначене для створення унікального красивого покриття, яке неможливо виконати за допомогою інших облицювальних матеріалів.

Самоклеюча плівка для ванни та кухні на нинішній день є досить поширеним оздоблювальним водонепроникним матеріалом. Виготовляється вона в різних відтінках, може мати різну фактуру поверхні, ціна її доступна для будь-якого власника квартири, а продається така самоклейка в більшості будівельних і господарських магазинів.

Особливості та переваги самоклеючої плівки

Виробництво самоклеючої плівки націлене на широкий споживчий сектор. Це означає, що важливою властивістю даного матеріалу є не тільки низька ціна, але й універсальність застосування. Обклеїти стіни самоклеючою плівкою з ПВХ відповідного кольору і фактури можна не тільки в житловому приміщенні, але і в офісі, торговому підприємстві, навчальному та лікувальному закладі, а також інших приміщеннях. Самоклейка коштує досить дешево, не вимагає додаткових витрат на придбання клею і дозволяє швидко виконати облицювання всіх необхідних поверхонь.

В продажу даний оздоблювальний матеріал надходить у вигляді рулонів. Поверхня такої плівки може бути гладкою, матовою, містити фактурне покриття або навіть тиснення. Практично необмеженим є діапазон кольорів та візерунків, які може містити самоклейка, що повністю розв'язує руки дизайнерам та відкриває перед ними широкі можливості. Однак найбільш часто цей матеріал застосовується як самоклеюча плівка для ванни та кухні, що пов'язано з рядом особливостей і переваг, таких як водонепроникність, стійкість до забруднень, температури, миючих засобів, а також такі характеристики як еластичність та низька ціна. Якщо раз обклеїти ванну або кухню такою плівкою, то цього буде достатньо на кілька років експлуатації приміщень без втрати привабливості покриття.

обклеювання пльонкою ванни фото
Фото покриття ПВХ плівкою стін представлені вашій увазі в цій статті. Явних недоліків у даного матеріали практично немає, якщо не вважати те, що він повинен наклеюватися на ідеально рівну стіну. Використовувати цей обробний матеріал можна для таких поверхонь, як гіпс, штукатурка, гіпсокартон, шпаклівка, дерево (фанера), метал, скло і пластик.

Інструменти для наклеювання ПВХ плівки на стіни

Оскільки плівка самоклеюча не вимагає використання клейових розчинів, а для різання її не потрібна пила, болгарка та інші традиційні інструменти, вам знадобиться всього лише:

► маркер і лінійка;
► ніж монтажний;
► ножиці канцелярські;
► м'який повстяний шпатель;
► спеціальний будівельний фен.

Якщо у вас є крім цього інші інструменти, які можуть стати в нагоді, їх теж бажано підготувати, хоча перерахованого вище має бути повністю достатньо для виконання всіх робіт. У випадку відсутності м'якого повстяного шпателя його доведеться купити в найближчому магазині, оскільки замінити даний інструмент буде складно.

Обклеювання плівкою стін у ванні та кухні

Як і всі інші облицювальні роботи, обклеювання самоклеючою плівкою стін у ванні починається з підготовчих робіт. Вони полягають в очищенні та вирівнюванні стін до отримання ідеально гладкої та рівної поверхні. Якщо на стінах залишилися плями від жирних речовин, для їх видалення можна скористатися водою з миючими засобами. Всі місця з шорсткою поверхнею необхідно ретельно зашліфувати наждачним папером, після чого просочити всі стіни ґрунтовкою. Всі тріщини на стінах повинні бути заповнені шпаклівкою з наступним шліфуванням після її висихання. Для зміцнення поверхонь стін рекомендується використовувати акрилові ґрунтовки, оскільки вони забезпечують максимальну міцність приклеювання самоклеючої плівки до поверхні. Якщо передбачається наклеювання плівки ПВХ на скляні, або металеві поверхні, їх бажано трохи зволожити.

Після завершення підготовчих робіт можна приступити безпосередньо до облицювання стін у ванні та кухні. З нижнього боку плівки, після її розгортання, розташований друк у вигляді квадратів. Завдяки цьому матеріал дуже зручно нарізати шматками необхідного розміру і потрібної форми. Після розмітки маркером та лінійкою з тильного боку рулони ріжуться на шматки відповідно до розміру стін. Плівка ПВХ ріжеться на твердій поверхні, притискаючи лінійку вздовж ліній та проводячи повз неї монтажним ножем. При наявності на лицьовій поверхні плівки малюнка або геометричних фігур різання слід виконувати з лицьового боку, залишаючи по краях запас у 1,5-2 см. Якщо поверхня плівки імітує керамічну плитку, її потрібно розрізати по лініях, які повторюють шви між плитками.

застосування пльонки для покриття стін
Процес наклеювання плівки починається з відокремлення її від підкладки. Для цього з того боку, з якого буде починатися наклеювання, підкладка відділяється на відстань 3-5 см і край плівки дуже акуратно прикладається до стіни в потрібному місці. Потім повільно однією рукою продовжуємо тягнути за підкладку, відокремлюючи її від плівки, а іншою рукою розгладжуємо плівку, використовуючи повстяний шпатель. Необхідно пам'ятати, що розгладження плівки має відбуватися від середини полотна до його країв. Наклеювати самоклеючу плівку потрібно повільно, не поспішаючи, відокремлюючи плівку від підкладки в міру її приклеювання до стіни. В цей час необхідно стежити за відсутністю повітря під поверхнею матеріалу, який повинен лягати на стіну рівномірно і по всій площі.

Пам’ятайте! Якщо у вас немає повстяного шпателя, замість нього слід використовувати пластмасову пластину, обгорнуту навколо декількома шарами м'якої тканини.

Якщо раптом ви помітили, що на поверхні самоклеючої плівки з'явилися зморшки або складки, необхідно різко потягнути за край матеріалу і відірвати його від поверхні, після чого вже більш ретельно повторити наклеювання та розгладження. Всі дефекти необхідно виправляти відразу ж, оскільки через кілька годин плівку ПВХ вже не можна буде відірвати від поверхні без пошкодження.

Для обклеювання внутрішніх і зовнішніх кутів виступаючі краї плівки необхідно відрізати під кутом 45 градусів, потім зігнути і приклеїти. Закруглені краї, які більш складно обробити, обклеюються з використанням фена. Приладом нагрівається плівка в потрібному місці, після чого вона стає дуже м'якою та еластичною. Крім цього, феном бажано буде рівномірно прогріти всі стіни після завершення наклеювання плівки.

обклеювання пльонкою ванни фото

Догляд за наклеєною ПВХ плівкою

По суті спеціального догляду за обклеєними плівкою стінами у ванні та кухні не потрібно. Всі забруднення легко видаляються з поверхні матеріалу за допомогою губки, теплої води і миючого засобу. Якщо ж таким методом не вийшло видалити плями, їх можна спробувати очистити горілкою або етиловим спиртом.

Єдине, що не бажано використовувати при догляді за облицювальною плівкою, так це абразивні миючі засоби у вигляді порошку, а також розчинники на основі ацетону і бензину. Використання перерахованих засобів може частково, або повністю пошкодити самоклеючу плівку.

Плівка самоклейка - відмінний спосіб швидко і красиво обробити кухню та ванну в будь-якому стилі. Декоративні можливості матеріалу величезні, ціна доступна, ніякого спеціального догляду така обробка не потребує. Звичайно, вона не настільки довговічна як керамічна плитка, та й поступається міцністю такому матеріалу як штучний камінь, зате ремонт з її застосуванням займає лічені години. Крім цього таке облицювання кухні та ванни дає можливість періодично і кардинально змінювати інтер'єр.