Перейти до контенту

Піч на відпрацьованому маслі – поради та креслення


► Принцип дії та переваги печі
► Різновиди конструкцій саморобних печей
► Пічка на переробці з газового балона
піч на маслі своїми руками На сьогоднішній день розроблено декілька варіантів економного обігріву побутових і промислових приміщень. Серед них, мабуть, один з найбільш цікавих і перспективних є специфічний тип традиційної «буржуйки», в якій паливом служить непридатне для інших цілей відпрацьоване масло. Змайструвати піч на переробці своїми руками, виявляється, не потребує багато зусиль. Принцип дії такого пристрою, як і його конструкція в цілому, є досить простим. Крім того, в магазині можна купити всі необхідні матеріали, їх ціна доступна для кожної людини. Креслення конструкції такої печі доступні на багатьох сайтах, а схема роботи представляє собою звичайний процес згоряння рідкого палива.

В цій статті ми надамо поради, які допоможуть у виготовленні печі на відпрацьованому маслі. Необхідно додати, що працюють такі саморобні опалювальні пристрої надійно і стійко, про що свідчать численні відгуки тих, хто вже зважився зробити своїми руками цей простий і ефективний агрегат.

Принцип дії та переваги печі

У мережі Інтернет користувачі часто викладають креслення такої диво-печі, підкреслюючи низьку витрату палива. При цьому основною перевагою пристрою є його проста схема і незначна витрата масла, ціна якого на сьогоднішній день досить низька. Більш детально про це ви можете дізнатися з наведених нижче пояснень.

роблю піч своїми руками
Розбираючи креслення печі на відпрацьованому маслі, стає зрозуміло, що в пристрої використовується принцип подвійного спалювання, тобто, пристрій містить дві камери згоряння, які незалежні одна від одної. В першій камері відбувається звичайне спалювання відпрацьованого масла з утворенням горючих газів, які потім подаються в наступну камеру. Тут горюча пара змішується з повітрям і перетворюється в горючу суміш, яка при згорянні виділяє дуже велику кількість тепла, розігріваючи пристрій до високої температури. Завдяки такому принципу, витрата масла виходить мізерна, а виготовлення такої двокамерної печі доступне для будь-якої людини, яка має елементарні слюсарні навички. Для цього достатньо прочитати статтю, уважно переглянути фото і продумано поставитись до роботи.

Отже, спочатку необхідно купити в магазині всі необхідні матеріали для складання печі на відпрацьованому маслі. Які саме матеріали потрібні - добре видно на зображеннях. Важливо пам'ятати, що креслення пристрою передбачає в першу чергу вільний притік повітря в обидві камери печі. Однак у камері, в якій згорає переробка, повинна бути встановлена засувка для регулювання кількості повітря, так як його кількість буде впливати на витрату палива і правильний процес функціонування печі в цілому.

піч буржуйка своїми руками
Для подачі повітря в наступну камеру необхідно буде зробити кілька отворів в трубі, яка з'єднує обидві камери. Їх діаметр становить приблизно 10 мм. Уважно розгляньте креслення виготовлення печі своїми руками і не забудьте підготувати комплект свердел потрібних діаметрів.

Різновиди конструкцій саморобних печей

Всього існує три основних типи конструкцій печі на відпрацьованому маслі. Всі вони відрізняються принципом подачі палива і повітря в камери згоряння. Отже печі на маслі бувають:

► саморобні пристрої, виготовлені з газового балона або листів металу;
печі з примусовим вдувом;
► печі з крапельною подачею масла.

Відзначимо, що зробити своїми руками можна будь-який з перерахованих типів конструкції, відрізнятися буде тільки ціна матеріалів і креслення для виготовлення. При цьому найпростішим є перший варіант пристрою. Він є найбільш доступним для самостійного виготовлення за умови наявності зварювального апарату. Все, що доведеться купити - це товстостінні металеві труби відповідного діаметру і товстий листовий метал. У разі використання в якості основи непотрібного газового балона час робіт та їх трудомісткість будуть значно зменшені. Необхідно нагадати, що в будь-якому газовому балоні завжди є залишок газу, який необхідно видалити, заливши всередину балона воду, після чого можна приступити до його розтину.

варочна піч на переробці своїми руками
Як цілком зрозуміло з назви, схема з примусовим вдувом повітря вимагає наявності вентилятора, який повинен вдувати в другу камеру основний потік повітря. Така конструкція значно покращує згорання рідкого палива, сприяючи при цьому швидкому і рівномірному розподілу теплого повітря всередині приміщення.

Тепер скажемо пару слів про саморобні печі на відпрацьованому маслі з крапельною подачею палива. Своїми руками виготовити такий пристрій досить проблематично, хоча і можливо. Найчастіше дана схема використовується в моделях печей промислового виготовлення, однак ціна такого агрегату заводського виготовлення досить висока. Слід зазначити, що саморобні конструкції характеризуються меншою компактністю, великою витратою палива і дещо меншою ефективністю, але їх собівартість виходить набагато меншою, ніж аналогічного серійного виробу. До речі, деякі любителі примудряються змайструвати саморобні печі з крапельної подачею та вдувом одночасно, проте креслення таких печей для майстрів-початківців будуть занадто складними.

Пічка на переробці з газового балона

З простого листового металу сконструювати піч не складно. Досить зварити дві камери, знизу до конструкції прикріпити ніжки і з'єднати ці камери трубою з рядом отворів, про яку згадувалося вище. Верхня камера згоряння повинна містити вертикальний димар. Це все можна зробити досить легко, проте знадобиться багато часу для згинання та зварювання металу. Істотно спрощує процес застосування в якості основи конструкції старого газового балона, у якого товсті стінки. Це збільшує термін експлуатації і знижує ризик виникнення пожежі. Креслення печі з балона сьогодні використовується багатьма майстрами-аматорами.

Давайте розглянемо декілька правил, дотримання яких є необхідним, незалежно від конструкції печі.

▼ В першій камері повинна регулюватися подача повітря. Це можна забезпечити за допомогою звичайної засувки, яка змінює в широких межах зазор забірника повітря.

▼ Камера, в якій відбувається згорання відпрацьованого масла, повинна бути розбірною. Це необхідно для чищення та обслуговування.

▼ Труба для відводу диму повинна мати строго вертикальне положення, без нахилів та горизонтальних ділянок.

▼ Для забезпечення належної тяги висота димоходу повинна становити не менше, ніж 4 метри.

Конструкції печей з балона теж можуть відрізнятися між собою. Одна з найбільш простих конструкцій розглянута в цій статті. Ось короткий опис виготовлення печі на переробці.

► Від балона відрізається нижня і верхня частина.
► Відрізані частини використовуються для виготовлення розбірної камери, в якій згорає рідке паливо.
► До дна, роль якого виконує нижня частина балона, необхідно приварити стійкі ніжки.
► У верхній частині готової камери просвердлюють отвір і вставляють відрізок труби, яка містить регулювальну пластину. Ця труба буде служити для подачі повітря та утворення паливної суміші.
► В центрі верхньої частини камери свердлять ще один отвір, всередині якого приварюється патрубок з низкою дрібних отворів для повітря, що з'єднує між собою дві камери.
► Середня частина балона, що залишилась, використовується для виготовлення другої (верхньої) камери. Для виготовлення її стінок використовується листовий метал.
► У верхній камері вирізають отвори для димоходу і патрубка, що йде з нижньої камери. В самому кінці виготовляється димохід.

Важливо під час приварювання ніжок передбачити спосіб для їх регулювання, що дозволить встановити піч у найбільш зручне положення. Зазвичай, коли розглядаються креслення такої печі на рідкому паливі, в них немає точних розмірів деталей. Справа в тому, що тут немає необхідності в забезпеченні точних розмірів та об'ємів. Конструкція, при умові правильного монтажу, в будь-якому випадку буде функціонувати, а режим її роботи можна легко відрегулювати засувкою для повітря.

Незважаючи на те, що конструкція такого опалювального агрегату досить проста, для її правильної експлуатації необхідно дотримуватися ряду правил.

▼ Бак слід наповнювати маслом не більше, ніж на дві третини. Це необхідно, щоб паливо не виливалося з камери згоряння.

▼ У випадку закипання масла після розпалу печі необхідно знизити за допомогою засувки кількість повітря.

▼ Для забезпечення достатньої тяги димар і бак для масла потрібно чистити щотижня.

▼ Сажа з верхньої частини печі видаляється методом постукування по корпусу.

От і все, тепер після перегляду наших порад та ознайомлення з кресленнями ви самі зможете сконструювати піч на переробленому маслі.