Перейти до контенту

Чому скрипить ламінат?


► Причина перша - нерівна поверхня підлоги
► Причина друга - занадто товста підкладка
► Причина третя - відсутність зазору біля стін
► Причина четверта - зміна вологості
► Причина п'ята - потрапляння бруду і пилу
► Інші причини скрипіння ламінату

Ламінат - це доступне за ціною, дуже міцне і привабливе підлогове покриття, що дуже схоже на дерев'яну поверхню. Монтується покриття з ламінату дуже легко і швидко завдяки наявності спеціальних замків на торцях пластин. І хоча на перший погляд після вкладання ламінату не повинно виникати жодних проблем, вони зустрічаються досить часто. Наприклад, якщо підлога має нерівну поверхню, даний дефект необхідно виправити, оскільки при крокуванні по підлозі буде чути скрипіння. Такі ж неприємні звуки може видавати підлога з ламінату, якщо буде порушена технологія вкладання матеріалу, а також у зв'язку з низкою інших причин, які ми вкажемо нижче у статті.

Що робити, якщо скрипить ламінат? Корисні поради на рахунок цього можуть дати досвідчені майстри, хоча навіть професіонали часто стверджують, що таке покриття, особливо новий ламінат, є непередбачуваним. Іноді після вкладання навіть на досить нерівну поверхню покриття служить без проблем тривалий час, не видаючи скрипу при ходінні. Але буває й так, що після вкладання на ідеально рівну бетонну стяжку відразу з'являються неприємні звуки, які нагадують хрустіння, клацання, скрипи і т.п.

чому скрипить новий ламінат
Для того щоб зрозуміти, чому скрипить ламінат, іноді необхідно проаналізувати цілий ряд ймовірних чинників. Причому скрип можуть викликати відразу декілька причин одночасно. Більш докладно про це ви дізнаєтеся у статті. А тепер розглянемо п'ять типових причин скрипіння ламінату і зазначимо, що можна зробити, щоб уникнути цього негативного явища.

Причина перша - нерівна поверхня підлоги

Якщо підлога недостатньо рівна, на її поверхні є впадини, то в цих місцях вона може видавати неприємний скрип. Все буде залежати від ступеня нерівності та довжини впадин, над якими провисає підлогове покриття. Тому перед укладанням ламінату необхідно зробити максимально рівну цементну стяжку або чорнову дерев'яну підлогу.

У разі скрипіння підлоги лише в одному, двох або трьох місцях дефекти поверхні доведеться виправити після часткового розбору ламінованого покриття до потрібних місць. Впадини на поверхні стяжки потрібно заповнити цементним розчином, а при дерев'яній підлозі можна покласти у заглиблення декілька шарів картону. Потім ламінат укладається знову.

При появі скрипіння у багатьох місцях ламінат доведеться повністю демонтувати. При цьому кожну пластину покриття в процесі демонтажу бажано нумерувати, щоб потім можна було швидко вкласти ламінат повторно на своє місце. Для ідеального вирівнювання поверхні найкраще використати самовирівнюючу підлогу. Підкладку під ламінат бажано вибирати не більше ніж 3 мм завтовшки.

Причина друга - занадто товста підкладка

Власники квартир і приватних будинків досить часто купують товсту підкладку з метою вирівнювання дефектів поверхні. Однак приховати перепади таким чином не вийде і це лише додасть зайвого клопоту. Справа в тому, що при товщині підкладки більше 3 мм підлогове покриття провисне над поверхнею стяжки на ще більшій ділянці. І якщо на підкладці товщиною 4 - 5 мм підлога почала скрипіти, причиною може бути провисання покриття над заглибленнями.

причини скрипіння ламінату
Для того щоб позбутися скрипіння при великій товщині підкладки без повного розбирання ламінату не обійтися, оскільки доведеться повністю замінити підкладку новою, більш тонкою. У випадку заміни старого покриття новим ламінатом потрібно попередньо перевірити якість поверхні підлоги.

Причина третя - відсутність зазору біля стін

Технологія вкладання ламінату передбачає дотримання технологічного зазору по краях між стінами та покриттям підлоги. Рекомендована ширина зазору становить близько 1 см, однак при великій площі приміщення бажано його збільшити до двох або навіть трьох сантиметрів. При цьому потрібно врахувати ширину зазору так, щоб його повністю закрив плінтус. Справа в тому, що при зміні вологості і температури в приміщенні розміри ламінату будуть трохи змінюватися і покриття може розширюватися в різні боки на декілька міліметрів. Якщо не залишити зазор біля стін, покриття упреться в них і буде видавати скрипи при ходінні по поверхні.

потріскування ламінату причини
Для усунення такої проблеми достатньо демонтувати плінтус і трохи підрізати краї покриття будь-яким зручним способом, після чого плінтус встановлюється на своє місце.

Причина четверта - зміна вологості

Було встановлено, що деякі марки ламінату після підвищення вологості повітря можуть видавати неприємні звуки (потріскування, клацання, скрипи). Таке явище спостерігається практично на всій поверхні покриття. Після того як вологості в кімнаті нормалізується, неприємні звуки зазвичай зникають.

Ця причина носить зазвичай сезонний характер і назавжди позбутися її не вийде. Іншими словами ламінат може скрипіти, наприклад, восени, поки ще не включене опалення, а вологість атмосферного повітря досить висока. Іноді скрипіння можна почути і взимку. Однак ближче до літа все повертається на свої місця і ламінат вже не скрипить. І якщо ламінат став скрипіти відразу після вкладання, краще почекати пару місяців, щоб він адаптувався до мікроклімату приміщення. Як правило, через деякий час неприємний звук зникає сам по собі.

Причина п'ята - потрапляння бруду і пилу

Під час настилания ламінату на підлогу необхідно дотримуватися чистоти, ретельно очищаючи платини від пилу після різання, а також протираючи підкладку і поверхню підлоги. Для цього краще використовувати звичайний пилосос. Різання матеріалу бажано здійснювати в іншому кінці кімнати або взагалі в іншому приміщенні. У разі потрапляння великих пилинок, піщинок і частинок бруду в замки ламінату вони можуть дуже голосно хрустіти при деформації покриття. Але в даному випадку хрустіння є не основним негативним фактором, оскільки пісок, пил і бруд можуть з часом зіпсувати замок і покриття підлоги почне руйнуватися по швах.

Якщо причиною скрипіння ламінату дійсно є пил і бруд, його краще акуратно розібрати і зібрати знову, оскільки іншим способом очистити замки пластин ламінату не вийде. Крім цього бажано поґрунтувати цементну стяжку, щоб від неї не відділялися піщинки. Альтернативним рішенням буде настилання поліетиленової плівки на поверхню стяжки.

Інші причини скрипіння ламінату

Якщо ламінат почав скрипіти, але зазначені вище фактори не є причиною цього явища, можливі й інші варіанти. Перерахувати всіх можливі причини практично неможливо, але деякі них ми все-таки вкажемо.

Наприклад, неприємні сюрпризи може видавати неякісний дешевий ламінат китайського виробництва. Підлога з дешевим покриттям низької якості може хрустіти і скрипіти через неточні розміри пластин і низьку якість замків.

А що робити, якщо почав скрипіти дорогий ламінат, який був покладений у повній відповідності до технології? В такому випадку краще всього почекати пару місяців або тижнів, щоб покриття адаптувалося до приміщення, як вже було сказано раніше.

Якщо ж проблема не була вирішена через декілька місяців і вас продовжує дратувати скрип матеріалу, тоді єдиним варіантом буде придбання нового ламінату. Ще більше додаткових порад і рекомендацій ви можете взнати у досвідчених майстрів, які точно знають найбільш ймовірні причини скрипіння покриття підлоги та методи їх усунення.