Перейти до контенту

Ковані перила для сходів – різновиди і технології


► Різновиди кованих перил і технологія їх виготовлення
► Стилі кованих перил для сходів
► З якими матеріалами поєднуються ковані перила?
► Догляд за кованими перилами
► Собівартість робіт та ціна кованих перил

Ковані перила для сходів є дуже важливим елементом при створенні якісного дизайну, за допомогою якого можна завершити концепцію всього приміщення. Головне правильно підібрати колір та стиль конструкції. Давайте зараз розглянемо основні секрети і технологію виготовлення кованих перил, а також розберемось у принципах оформлення сходів, щоб надалі не зробити помилки під час вибору того чи іншого варіанту перил.

Різновиди кованих перил і технологія їх виготовлення

Перила починають виготовляти з креслення архітектора або для цього беруть проект замовника. Вони повинні підходити до інших елементів декору та сходів зокрема. Ви можете зважитися вибрати будь-яку за складністю та дизайном конструкцію перил, а майстер втілить вашу ідею художнього оформлення в реальність. Слід пам’ятати, що сьогодні майстрам доступні не лише ручні ковальські роботи, але й механічне кування також.

ковані перила сходи
Ковані перила для сходів можна виготовити двома способи:
► гарячим куванням;
► холодним куванням.

Якщо в першому випадку, метал (найчастіше сталь) нагрівають, після чого надають йому необхідну форму, то в другому випадку використовують спеціальний верстат, який надає металу певну форму і вигин без попереднього нагрівання. Холодне кування дозволяє створити будь-який бажаний візерунок і з легкістю з'єднати всі елементи в одне ціле. До того ж, для потенційного покупця або замовника це відмінний спосіб заощадити на перилах.

Спочатку майстер береться за розробку форми перил і починає займатися куванням художніх елементів. Далі покриває готову конструкцію спеціальним полімерним складом, щоб метал з часом не псувався. Це потрібно тому, що перила встановлюють не тільки всередині будинку, але й назовні біля сходів, що ведуть до вхідних дверей.

ковані перила фото
Коваль заздалегідь визначає, які елементи можна викувати цілком, тобто невідривно від конструкції, а які слід виготовити окремо. Для замовників є один позитивний момент, який полягає у широкому виборі кольору перил. Метал легко забарвлюється за допомогою порошкових фарб та спеціальних декоративних покриттів в будь-який колір. В основному власники будинків віддають перевагу застосуванню таких покриттів, як ефект міді, срібла та бронзи. Також дуже цікавим є часто пропонований замовникам так званий ефект корозії. Його отримують додаванням у фарбу певної кількості синьо-зеленої патини.

Стилі кованих перил для сходів

При виготовленні кованих перил для сходів майстер і дизайнер порадять вам кілька стилів, які будуть у вашому випадку найкраще виглядати на тлі домашнього інтер'єру або на вулиці.

ковані перила сходи ціна
▼ Готичний стиль - симетричні візерунки, чотирипелюсткові розетки і трилисники. Як ви розумієте, це поєднання складних візерунків, де завжди дотримується симетрія.

▼ Російський стиль - національна рослинна символіка, листя та візерунки з квітками посередині. Досить часто всі ці візерунки повторюються.

▼ Бароко - для любителів химерного стилю, в якому переважають складні форми.

▼ Модерн - стиль, в якому переважають асиметричні лінійні та об'ємні композиції. Дуже широко застосовуються в даному в комбінації різних сплавів.

▼ Романський стиль - прості і витончені конструкції для людей, яким подобаються строгі форми з використання в композиціях завитків і т.п.

Крім зазначених стилів часто використовується їх поєднання, оскільки ковані перила для сходів мають найкращий вигляд при одночасному поєднанні декількох стилів.

ковані перила на сходи фото ціни
Можливо у вашому будинку є винний льох, до якого ведуть зазвичай сходи тієї чи іншої форми. В такому випадку майстер зможе прикрасити ковані перила виноградною лозою або давньогрецькими візерунками.

З якими матеріалами поєднуються ковані перила?

Ковані перила відмінно виглядають в дуеті з деревом, металом, штучним і натуральним каменем. У наш час великої популярності набуває використання пластику, особливо, коли в інтер'єрі переважає стиль хайтек.

ковані перила на балкон фото
Метал і дерево – це матеріали, які завжди дарують затишок і тепло домашнього вогнища. Якщо у вашому будинку є меблі та аксесуари, виготовлені з цих матеріалів, значить, можна сміливо встановлювати ковані перила для сходів.

Догляд за кованими перилами

Їх потрібно періодично очищати від іржі і наносити покриття. Для цього підійде ґрунтовка і фарба. Відразу ж видаляйте іржу, як тільки побачите її на поверхні металу. Перш за все нагрійте такі місця, щоб іржа відстала від металу та обсипалася. Потім покрийте ці місця захисною ґрунтовкою.

Собівартість робіт та ціна кованих перил

При створенні кованих перил для сходів фірми, які цим займаються, встановлюють середню ціну перил від 80 до 150 доларів за погонний метр. Ціна кованих перил також залежить від складності їх конструкції, покриття металу і технології виготовлення. При цьому слід пам'ятати, що холодне кування є найдешевшим.

Ковані перила для сходів дозволяють втілити будь-які оригінальні дизайнерські ідеї. Крім цього, встановлюючи ковані огорожі для сходів, ви найкращим чином дбаєте про безпеку своєї сім’ї.