Перейти до контенту

Душ на дачі – це просто


душ на дачі з дерева
► Як побудувати душ на дачі?
► Облицювання душової дачної кабінки

Літній душ на дачі - зовсім не розкіш, а необхідний предмет гігієни. Багато «дачників зі стажем» саме з облаштування душу починають освоєння нової дачної ділянки. Звичайно, при наявності достатньої кількості матеріальних засобів на дачі можна побудувати літній басейн або сауну. Однак саме спорудження душової кабіни на дачі дозволить влітку освіжитись в будь-який час. У цій статті ми обговоримо окремі моменти будівництва та обробки такої споруди, а також розглянемо основні питання, що стосуються вибору матеріалів та місця під душ.

Для будівництва дачного душу своїми руками необхідно зовсім небагато елементів та матеріалів. В першу чергу потрібно виготовити каркас для душу. Він може бути дерев'яний або металевий, а також підготувати бак для наповнення його водою. Для роботи з деревом заздалегідь потрібно підготувати циркулярну дискову пилу. Бак зазвичай встановлюється металевий, щоб вода під впливом сонця швидше нагрівалася. Додатково бак для душу необхідно помістити в захисну ПВХ-плівку. Однак такий душ не буде відрізнятися стійкістю, і якщо ви плануєте використовувати протягом всього теплого весняно-осіннього періоду, конструкцію потрібно укріпити, щоб вона була міцна і довговічна.

Як побудувати душ на дачі?

душ на дачі з плівки Будівництво душу для дачі вимагає вибору оптимального місця для розміщення цієї конструкції. Оскільки потрібно збудувати душ для дачі своїми руками, обов'язково при виборі цього місця необхідно подбати про відсутність протягів, адже це буде сприяти виникненню простудних захворювань після прийому душу навіть в спекотні дні. Якщо вода в баку буде нагріватися природним способом (тобто під впливом теплих сонячних променів), душ необхідно розмістити в незатіненому місці, де буде можливість для швидкого нагрівання води після наповнення бака. Важливо щоб сонечко потрапляло на бак з водою для душу з самого ранку, тоді нагрівання буде відбуватися значно швидше.

Також під час будівництва літнього душу необхідно продумати дуже хорошу систему дренажу, тому що влітку відтік води з душу буде досить значним і ґрунт просто не буде встигати вбирати воду та висихати навіть при досить високій температурі повітря. Тому важливо правильно та ефективно спорудити відтік води в вигляді зливної ями для літнього душу. Також потрібно правильно облаштувати систему септика, яка забезпечить приємний запах в душовій кабіні, позбавить від запахів застояної води. Його необхідно встановлювати безпосередньо поряд з дренажною системою, але ні в якому разі не розміщувати септик під душем або його фундаментом.

Початковий етап будівництва літнього дачного душу передбачає створення проекту даної конструкції. При проектуванні важливо враховувати зручність кабіни та її розміри. Душ повинен забезпечуватися зручностями і разом з тим, дозволяти розміщення людини будь-якої статури без незручностей та тісноти. Разом з просторими внутрішніми параметрами душ для дачі повинен мати сухе місце, де вода не зможе намочити поскладаний одяг людини, що миється, та рушники для обтирання після прийняття душу. Оптимальним варіантом буде душ з роздягальнею. В цілому, розміри дачного душу повинні складати приблизно 190 * 140 см без урахування товщини душових стінок.

душова кабіна з полікарбонату Після визначення розмірів необхідно побудувати фундамент під літній душ на дачі. Зазвичай для такої конструкції використовується стовпчастий фундамент, тому що під впливом постійної вологості ґрунт під душем може плавати і це призведе до порушення цільної конструкції споруди душу на дачній ділянці. Підлогове покриття в літньому дачному душі може бути об лаштоване декількома способами, кожен з яких передбачає ефективне водовідведення під час миття. В першому випадку можна зробити підлогове покриття з дошок, які будуть розташовані на деякій відстані одна від одної. В результаті підлога душу буде містити щілини і вода буде стікати через них в ґрунт. Такий пристрій може викликати дискомфорт під час купання, тому що крізь щілинки може проникати з назовні повітря у вітряні дні, а це спричинить протяг. Тому більш прийнятним буде другий варіант облаштування підлоги в душі, при якому вся підлога робиться цільною. Для цього використовується піддон, який буде служити стічним резервуаром (як у невеликій ванній або умивальнику). Роздягальня і власне душ повинні бути розділені стінкою або спеціальної водонепроникної шторою для ванни. Також необхідно встановити надійні двері, які не будуть пропускати вітру. Такі двері мають бути вологостійкими і не вбирати вологи. Іншими словами двері на повинні розбухати.

Облицювання душової дачної кабінки

Зовні необхідно підібрати матеріал для обшивки стін душової кабіни для дачі. Тут найважливіше, щоб обраний матеріал був теж вологостійким. Для кращого відтоку води з душу довкола нього можна посадити вологолюбні рослини. Встановлення бочки для води здійснюється шляхом її безпосереднього розміщення на даху душової конструкції. Потім бочку необхідно обладнати автоматичним регулятором заповнення водою. Завдяки такому автоматичному клапану буде можливим автоматичне відключення води після наповнення бочки водою. Також до бочки повинен бути підключений насос, який забезпечить надходження у неї води. Саму бочку необхідно з'єднати безпосередньо з душем. Якщо конструкція душу на дачі передбачає використання у різні пори року, тоді необхідно буде подбати про утеплення та обладнання бочки спеціальним підігрівачем води. Можна зробити підігрівач для душу на дачі з батареї опалення, електричного тена або інших пристроїв.

Спорудження душу на дачі своїми руками вимагає не тільки достатньої кількості матеріалів та інструментів, але й відповідне бажання. При наявності такого бажання та достатньої кількості матеріалів будівництво душу буде проходити швидко, а сам душ буде надійним і довговічним.