Перейти до контенту

Газоблоки – характеристики і технологія виготовлення


з чого роблять газоблоки ► Процес виготовлення газоблоків
► Основні переваги газоблоків
► Основні недоліки газоблоків
► Як правильно вибрати газоблоки?

За останні роки будівельні вимоги до спорудження житлових будинків суттєво підвищилися. В першу чергу це стосується енергозбереження будівель та екологічності будівельних матеріалів. Це спричинило розробку цілого ряду нових технологій будівництва та поповнення ринку будматеріалів новими продуктами, що відрізняються довговічністю, надійністю та відсутністю шкідливих домішок. Саме таким матеріалом є газобетон, з якого виготовляються газоблоки. При цьому людині, яка не займається професійним будівництвом, дуже важко зорієнтуватися у виборі цього будівельного матеріалу, адже газоблоки теж відрізняються між собою якістю, міцністю та цілим рядом інших характеристик, що впливають на довговічність будівлі та комфорт проживання. Тож давайте розглянемо важливі недоліки та переваги газоблоків, які потрібно врахувати при виборі матеріалу.

Газоблок є одним з найбільш екологічно чистих та енергоефективних матеріалів. Цей матеріал відноситься до категорії пористих бетонів. Для виготовлення цього будматеріалу використовується така сировина, як цемент, вапно і кварцовий пісок. Додаткове введення в суміш газоутворюючих домішок забезпечує матеріалу пористу структуру, завдяки якій газоблок характеризується чудовими теплоізоляційними показниками. Всередині споруди з газоблоків влітку прохолодно а взимку тепло.

Процес виготовлення газоблоків

Технологія виготовлення газоблоків може передбачати використання автоклаву або відбуватися без нього. До сухої суміші додається певна кількість води. Під час проходження хімічної реакції з утворенням бульбашок газу в бетоні суміш збільшується в об’ємі як тісто. Після того, як вона застигне, з неї вирізають готові блоки точних розмірів. Далі, щоб забезпечити виробам достатню міцність, їх обробляють в автоклаві, насичують водяною парою і висушують у спеціальних камерах. Характеристики готового матеріалу залежать від вмісту в ньому повітря та густини.

Основні переваги газоблоків

Вартість будівлі з газоблоків значно нижча, ніж вартість споруди з більшості аналогічних будматеріалів. Це пояснюється низькою вартістю самих газобетонних блоків та економією коштів на витратних матеріалах. Враховуючи незначну вагу цього матеріалу, навантаження на фундамент споруди суттєво зменшується, завдяки чому вимоги до міцності фундаменту будуть порівняно нижчими. Обробка та облицювання фасаду з блоків обійдеться теж порівняно дешево.

різновиди і марки газоблоків

Теплопровідність газоблоків наближається до теплопровідності деревини. Слід зазначити, що в цьому матеріалі міститься приблизно 75 % повітря, тому він є хорошим утепленням будинку, що дозволяє економити кошти на опаленні та не вимагає монтажу додаткової теплоізоляції.

▼ Більшість газоблоків характеризуються високими показниками пожежної безпеки, вони є надійним бар’єром від поширення вогню.

▼ Завдяки високому коефіцієнту звукоізоляції газоблоків їх доцільно застосовувати для спорудження котеджів біля доріг та будинків в мегаполісах.

▼ Як і деревина, газобетон є екологічно чистим і паропроникним матеріалом, завдяки якому всередині будинку завжди буде свіже повітря. Однак, на відміну від деревини, цей матеріал не гниє, не горить і має більш тривалий строк експлуатації.

Морозостійкість газоблоків значно вища, ніж навіть у цегли. Вони здатні витримувати більш ніж сто циклів заморожування і розморожування без погіршення фізичних властивостей.

▼ Завдяки тому, що газоблоки мають точні розміри і незначну вагу, швидкість спорудження стін з цього будматеріалу значно вища, а поверхня стін виходить абсолютно рівна.

Основні недоліки газоблоків

Блоки з газобетону характеризуються низькою міцністю на згин. При порушенні будівельної технології спорудження стін можливе утворення тріщин. Тут значну роль відіграє міцність фундаменту.

▼ Стіни з газоблоків є дуже гігроскопічними, вони миттєво поглинають вологу, втрачаючи свої теплоізоляційні властивості. Вологі стіни погано шпаклюються та обробляються іншими матеріалами. Тому пере шпаклюванням поверхню з газо блоків слід декілька разів поґрунтувати.

використання газоблоків у будівництві

▼ Цей будматеріал дуже крихкий, що вимагає акуратності при транспортуванні.

▼ У зв’язку з низькою міцністю таких блоків, до стін з цього матеріалу важко прикріпити анкери, дюбелі та інші елементи кріплення. Зазвичай для кріплення вікон та дверей застосовується лише монтажна піна.

▼ Під час тривалого зберігання газоблоків їх необхідно ретельно захистити від вологи.

Як правильно вибрати газоблоки?

Щоб правильно підібрати будівельні матеріали, потрібно знати їх основні характеристики. Тому, коли потрібно вирішити питання про те, як вибрати газоблоки, в першу чергу слід взнати їх міцність, теплопровідність, густина, звукоізоляційні властивості, вогнестійкість і паропроникність. Залежно від виробника, всі ці характеристики можуть суттєво відрізнятися. А тепер давайте більш детально про всі ці характеристики газоблоків.

які купити газоблоки для приватного будинку

▼ Теплопровідність - від неї будуть залежати теплоізоляційні властивості стін. У блоків марки D350 теплопровідність буде 0,075 Вт / (м х К), а в такого ж матеріалу марки D700 теплопровідність буде становити 0,25 Вт / (м х К). Як бачимо, при збільшенні густини блоку його показник теплоізоляції зменшується. Для того, щоб досягти необхідного для нашого клімату показника теплоізоляції стін, товщина стін повинна складати близько 40 - 45 см при використані газо блоків марки D400 - D500.

▼ Міцність та густина - наступні два важливі показники газобетону. Найменша густина у газоблоків марки D300, а найбільша - у матеріалу марки D1200. Цифри в маркуванні вказують на вагу в кілограмах одного кубометра матеріалу. Відповідно, якщо густина газобетону вища, його міцність буде теж більш висока. Слід зазначити, що при низькій густині газобетону блоки легко ушкоджуються, кришаться, але їх легко обробляти механічним інструментом (різати, довбати), що значно прискорює і полегшує роботу.

▼ Вогнестійкість - важливий експлуатаційний показник. Газоблоки загалом є негорючим і достатньо стійким до високих температур матеріалом. Наприклад, якщо з блоків викласти внутрішню стіну та оштукатурити її, вона зможе втримати пожежу протягом двох і більше годин.

▼ Паропроникністю називають здатність газоблоків пропускати крізь себе водяну пару. Це дуже важливо для видалення надлишку вологи з середини приміщення назовні.

Звукоізоляція стін з газобетону - показник, що залежить від їх товщини і густини самих блоків.

Щодо розмірів газоблоків, вони бувають найрізноманітніші. Існує і багато форм цього матеріалу. Однак, найпоширенішим для спорудження стін вважається матеріал розміром 60 х 30 х 20 см. Щоб будувати внутрішні стіни і перегородки часто використовуються газоблоки товщиною 10 см. Багато компаній випускають газоблоки з замками (пазо-гребеневими торцями). Такий матеріал дозволяє зекономити кошти на розчині та досягти кращого зчеплення матеріалу при кладці стін.