Перейти до контенту

Балясини з бетону – процес виготовлення в домашніх умовах


балясини для сходів ► Підготовка до виготовлення балясин
► З чого виготовити форму для балясини?
► Матеріали та інструменти для виготовлення балясин
► Додаткові поради майстрам

Балясини з бетону – це невеликого розміру фігурні стовпці, які застосовують ся в конструкції балконів, огороджень сходів, терас та інших декоративних елементів конструкції будинку. Купити бетонні балясини будь-якого розміру і форми сьогодні можна в кожному місті, адже виробництвом такої продукції займається багато підприємців. Однак при бажанні виготовити балясини з бетону можна самостійно в домашніх умовах. Таким чином можна зекономити значну кількість грошей, адже ринкова ціна таких виробів в декілька разів вища від їх собівартості.

На сьогоднішній день балясини виготовляються не лише з бетону, але і з натурального каменю, металу, деревини і пластику. При цьому найвигіднішим варіантом прийнято вважати саме бетонні балясини, які можна покривати декоративними покриттями, що нагадують перераховані вище матеріали. Крім цього, бетон є довговічним матеріалом, він дуже міцний і коштує в рази дешевше ніж натуральний камінь та метал. Непоганим варіантом вважається виготовлення балясин з дерева, однак цей матеріал боїться вологи і для використання ззовні будинку є непридатним.

Підготовка до виготовлення балясин

Для того, щоб створити повноцінне виробництво балясин з бетону, потрібно спочатку детально вивчити технологію цього процесу. При цьому важливо врахувати необхідні фінансові вкладення та інші витрати, що будуть потрібні на перших порах.

процес відливання бетонних балясин

Самостійне виготовлення балясин своїми руками потребує урахування таких факторів та аспектів:

► Розрахунок кількості виробів - для сходів потрібно буде виготовити по одній балясині на кожну сходинку, а для огороджень потрібно розрахувати крок між ними по 15 - 25 см. Щоб підібрати оптимальну відстань між балясинами слід враховувати їх форму та діаметр.

► Розрахунок довжини - вона повинна відповідати висоті огородження.

► Особливість конструкції та форми - тут основну роль відіграють побажання замовника, але при цьому вироби повинні відповідати обраному стилю.

Діаметр виробів може бути довільним, адже він буде залежати від довжини балясин (висоти огородження). Зазвичай балясини мають діаметр від 5 до 12 см, хоча це суто індивідуальний вибір. Як тільки було вирішено питання форми, довжини і товщини виробів, можна починати готуватись до їх виробництва, обираючи необхідні матеріали та інструменти.

З чого виготовити форму для балясини?

Виготовлення форми для балясин з бетону можна вважати основним завданням, яке потрібно вирішити перед початком запуску виробництва. Дехто виготовляє такі форми з підручних матеріалів своїми руками. Це може бути деревина, гіпс та і т.п. Якщо ж не хочеться самостійно займатися виготовленням таких форм, або для цього немає можливостей і часу, їх можна придбати в мережі інтернет, замовивши на спеціалізованих сайтах. При цьому ціна форм для виготовлення бетонних балясин буде залежати від форми і розміру. Більш складні та великі форми будуть коштувати відповідно дорожче.

саморобна форма для заливання бетонних балясин

Промисловістю випускаються шаблони з таких матеріалів, як силікон, поліуретан, пластик, компаунди, фанера. Також іноді можна знайти в продажу форми з комбінованих матеріалів.

Найбільш вигідними та ефективними вважаються силіконові та поліуретанові форми, що призначені для одночасного виготовлення декількох балясин (від 3 до 6). Застосування таких форм дозволяє покращити продуктивність роботи, хоча ціна силіконових та поліуретанових форм для бетонних виробів більш висока, ніж аналогічних виробів з пластику або фанери.

Тим не менш, ударостійкий пластик і скловолокно теж досить поширені, вони зручні в користуванні та легко очищаються. Пластикові форми для балясин виготовляються з поліефірних смол і наповнювачів. Така технологія забезпечує високу міцність та довговічність виробів. При цьому собівартість таких форм буде достатньо низькою порівняно з вартістю поліуретанових і силіконових форм.

силіконова форма для бетонних балясин

Окрім балясин можна також виготовити форми для відливання з бетону інших декоративних виробів. Самі форми можуть бути універсальні, балюстрадні, карнизні та ін. Більш складним є виготовлення пустотілих бетонних конструкцій, які коштують дорожче від монолітних. Для того, щоб купити форми для бетонних балясин, необхідно спочатку визначитись з розмірами і формою виробів, а також врахувати особливості місця їх встановлення. Сьогодні в продажу можна знайти форми для балясин з бетону, які не потребують змащування перед заливанням розчину.

Матеріали та інструменти для виготовлення балясин

Бетонні балясини зазвичай виготовляються з міцного цементу марки М500 та дрібного гравію. Додатково до розчину при замішуванні потрібно доливати спеціальний пластифікатор, який забезпечує балясинам захист від вологи та підвищує міцність. Його можна придбати у спеціалізованих магазинах, де продаються матеріали та форми для виготовлення бруківки. Всередину форми перед заливанням розчину вкладається сталева арматура, яка захищає готові балясини від розкришування і руйнування під навантаженням.

Що стосується інструментів, окрім форм для балясин ще знадобиться совкова лопата, бетономішалка і ємність для приготованого розчину.

сходи з бетонних балясин фото

Процес виробництва балясин практично такий же, як і будь-яких інших бетонних виробів. Його можна умовно розділити на етапи.

▼ Промивання та очищення форм та їх змащування переробкою або силіконовим мастилом.
▼ Замішування бетонного розчину з дотриманням відповідного співвідношення між компонентами.
▼ Нарізка ребристої або гладкої арматури відповідної довжини діаметром від 12 мм.
▼ Вкладання арматури в форми і заливання розчином з таким розрахунком, щоб кінці виступали не менш ніж на 5 - 7 см.
▼ Отвердіння виробу протягом 1 - 2 діб з подальшим вийманням з форми.
▼ Набирання міцності протягом двох тижнів у спеціальному приміщенні з підвищеною вологістю та висушування виробів.

Готові балясини рекомендується встановлювати не швидше, ніж через 2 - 3 тижні після їх виготовлення.

Додаткові поради майстрам

▼ Для виготовлення балясин з бетону потрібно застосовувати матеріали високої якості та чітко дотримуватися технології, що описана вище. Не можна поспішати і встановлювати бетонні балясини в будівельну конструкцію надто рано, адже вони буду недостатньо міцні і можуть легко зруйнуватися.

▼ Якщо мова йде про виготовлення бетонних виробів під замовлення, тоді ескіз або рисунок необхідно створити спільно з замовником, що в подальшому не виникло непорозумінь.

▼ З метою створення реклами свого виробництва бажано відлити з бетону декілька різних виробів та встановити їх на видному місці.

▼ При розрахунку вартості готових виробів необхідно врахувати їх складність виготовлення (форми), об’єм бетону, вартість арматури і час виготовлення балясини.