Перейти до контенту

Які вибрати двері для ванни?


які двері для ванни кращі
► Особливості вибору дверей для ванни
► Стиль обробки санвузла
► Матеріал виготовлення дверей для ванни

Зазвичай, проводячи ремонт у квартирі, до ванни люди приступають в останню чергу. До цього часу практично не залишається ні матеріальних, ні моральних ресурсів, тому більшість робіт виконується на швидку руку. Однак дуже важливо правильно вибрати двері для ванни, бо ця важлива деталь буде формувати основну думку про все приміщенні.

Особливості вибору дверей для ванни

Багато хто вважає, що вибрати двері для ванни досить легко. Однак, якщо брати до уваги не тільки зовнішній вигляд, але й якісні характеристики виробів, ця задача може серйозно ускладнитися. Сьогодні при виробництві міжкімнатних дверей можуть застосовуватися найрізноманітніші матеріали, тому перед покупкою дверей для ванни слід спочатку ознайомитися з головними критеріями вибору:

► габарити приміщення ванни;
► особливості розміщення душа і змішувачів відносно розташування міжкімнатних дверей;
► надійність та герметичність душа.

Слід врахувати, що у ванні може бути встановлена душова кабіна з простою шторкою або більш надійна конструкція з дверцятами.

Стиль обробки санвузла

Вибрати двері для приміщення ванни великого розміру, в якому багато місця, вільно розташовані ванна і душ, а замість кабіни передбачається окремий бокс, досить просто. В цьому випадку можна застосовувати практично будь-які варіанти дверей, адже на них буде мінімально впливати підвищення температури і вологості в приміщенні. Якщо ж ванна малогабаритна, а від входу в приміщення до самої ванни всього пару кроків, потрібно обов'язково звертати увагу на якісні характеристики дверей, а також їх вологостійкість.

Матеріал виготовлення дверей для ванни

Перед покупкою міжкімнатних дверей у ванну потрібно спочатку вирішити, якою має бути якість і матеріал виготовлення, а потім приступати до вибору дизайну. Щоб не помилитися при виборі і зрозуміти, які двері найкраще підійдуть для приміщення, потрібно розглянути різні варіанти, які можна знайти на сучасному ринку.

скляні матові двері для ванни

Скляні. Двері зі скла є відмінним варіантом, який може підійти практично для будь-яких приміщень. В процесі їх виробництва використовується надзвичайно міцне скло, здатне чудово переносити часті температурні перепади і зміну вологості. Крім цього, скло, що використовується для виробництва міжкімнатних дверей, чудово витримує різні механічні впливи. Для ванни можна вибрати двері з матового або вітражного скла, оформлені напиленням або фьюзингом. Більшість скляних дверей відрізняється не тільки високими показниками якості, але й стильним зовнішнім виглядом. Але, на жаль, вартість таких виробів не можна назвати низькою.

Пластикові. Якщо хочеться придбати двері хорошої якості за невисоку ціну, варто звернути увагу на вироби з пластику. Такі двері відрізняються простотою догляду, легкістю монтажу і здатністю витримувати високу температуру і вологість. Недоліком таких конструкцій можна назвати лише «бюджетний» зовнішній вигляд. У більшості випадків двері з пластику виготовляються білого кольору, хоча у деяких виробників можна знайти інші колірні рішення.

пластикові двері для ванни

Двері з ПВХ-покриттям. Завдяки надійному і довговічному ПВХ-покриттю такі двері добре витримують вплив вологи і температури. В основному конструкція таких дверей виготовляється з дерева, тому є не тільки екологічно безпечною, але й гіпоалергенною. У зв'язку з цим попит на двері з плівкою ПВХ є досить високим. Крім усього іншого, такі двері мають високі експлуатаційні характеристики: вони надзвичайно практичні та майже не деформуються. Доглядати за дверима з ПВХ-покриттям теж легко. Потрібно лише періодично протирати їх губкою, змоченою у воді миючим засобом. На сучасному ринку представлений широкий асортимент таких виробів, тому вибрати двері буде нескладно.

Ламіновані. Двері з ламінованим покриттям дуже схожі з вищеописаним варіантом з ПВХ-плівкою, але виготовляються вони не з дерева, а з штучного шпону. Двері, покриті ламінатом, можуть добре переносити підвищену вологість та часті перепади температури. Хоча зовні вони значно відрізняються від виробів з натурального дерева, експлуатаційні характеристики ламінованих дверей надзвичайно високі. При цьому ламіновані двері відрізняються доступною ціною, тому їх прийнято відносити до економкласу.

ламіновані та дерев'яні двері для ванни

Шпоновані. Сучасні люди рідко вибирають шпоновані двері для ванни через їх високу вартість. Вони мають привабливий зовнішній вигляд і прекрасно вписуються в будь-який інтер'єр. Двері, покриті тонким шаром деревини цінної породи, можуть служити протягом багатьох років, не втрачаючи основних характеристик, оскільки додатково обробляються спеціальним захисним лаком. Такі двері найкраще підходять для великих і просторих приміщень, виконаних в класичному стилі.

Таким чином можна точно сказати, що надійні двері для ванни обов'язково повинні мати спеціальне захисне покриття (ПВХ, лак, ламінат та ін.). Це важливо, адже висока вологість і часті температурні перепади постійно впливають на виріб, поступово знижуючи його якісні характеристики. Тому перед покупкою дверей для ванни краще попередньо проконсультуватися з хорошим фахівцем.