► Чим шліфують стіни - інструменти і матеріали
► Шліфування стін після шпаклівки
Перш ніж пофарбувати стіну або поклеїти на неї шпалери, поверхня стіни спочатку вирівнюється штукатуркою, а потім шпаклівкою. Шліфування стін після шпаклівки - це завершальний етап у підготовці вирівняної поверхні стіни до кінцевої обробки. А зараз ми розглянемо деякі поради з ремонту та розповімо вам про те, як правильно шліфувати стіни після шпаклівки, щоб вони були ідеально гладкими, а також поговоримо про абразивні матеріали, які застосовуються для виконання цієї роботи своїми руками без додаткових механічних та електричних пристроїв.
Чим шліфують стіни - інструменти і матеріали
Шліфування бетонних або дерев'яних стін, насамперед, починається з підготовки інструментів та пристроїв. Для виконання цієї нехитрої роботи знадобляться:
► шліфувальний брусок;
► шліфувальна губка (для затирання кутів у важкодоступних місцях);
► шліфувальна сітка або наждачний папір;
► драбина;
► шпатель.
При виконанні робіт по шліфуванню стін подбайте про хороше освітлення, щоб дрібні дефекти, які потребують обробки, було краще видно. Для захисту від будівельного пилу знадобляться також захисні окуляри, маска або респіратор, та головний убір.
При виборі абразивного матеріалу для шліфування стін багато майстрів рекомендують користуватися шліфувальною сіткою, так як вона не забивається пилом від шпаклівки. Однак, використання при шліфуванні стін наждачного паперу обійдеться набагато дешевше.
Наждачний папір розрізняється за ступенем зернистості по спеціальних номерах: грубозернистий папір - номери з 20 по 220, та дрібнозернистий - з 240 по 2500 (стандарт FERA). Для грубої шліфовки рекомендується використовувати абразив із зерном № 120 - 180, а для фінішної - № 220 - 280.
Шліфування стін після шпаклівки
Відразу ж після шпаклювання стін стін своїми руками їх поверхня не ґрунтується. На цьому етапі шар шпаклівки повинен вже повністю просохнути. Перевірте це перед початком роботи. Також не забуйте про хороше освітлення і захисні засоби.
Спочатку проходимо всю поверхню стіни невеликим шпателем, щоб прибрати горби і занадто великі виступи. Далі, використовуючи шліфувальний брусок, одягаємо на нього наждачний папір або шліфувальну сітку, та починаємо грубу шліфовку стіни.
Шліфувати поверхню стіни необхідно рухаючись зверху вниз невеликими ділянками. Несильно натискаючи на поверхню, здійснюйте шліфувальним бруском кругові рухи. Не слід шліфувати поверхню стіни довго на одному місці, щоб не стерти повністю шпаклівку. Великі впадини та невеликі ямки краще не шліфувати, а пошпаклювати заново.
Закінчивши грубе шліфування, одягаємо на шліфувальний брусок дрібнозернисту наждачку. Поліруючи нею стіни, доводимо їх поверхню до однорідного рівного стану. Технологія полірування така ж, як і при шліфуванні наждачним папером з великим зерном.
Шліфування стін після шпаклівки буде виконане швидко і легко, якщо для цього застосувати спеціальну шліфувальну машину. Більшість моделей комплектуються необхідними пристроями, що дозволяють підключати промисловий пилосос для збору пилу.
Завершивши фінішну шліфовку стін, з їх поверхні пилососом або сильно віджатою ганчіркою необхідно прибрати пил, після чого поверхня покривається ґрунтовкою. Після повного висихання ґрунтовки стіни вважаються підготовленими до обробки і можна приступати до їх фарбування або наклеювання шпалер.