Перейти до контенту

Реставрація паркету – практичні поради та рекомендації


► Що потрібно знати про підлогу з паркету?
► Як почати реставрацію паркету?
► Як позбавитись від щілин в паркеті?
► Паркет скрипить - необхідні дії
► Заміна планок паркету

Надати підлозі бездоганного вигляду допоможе реставрація паркету. Ви думаєте, що ваш паркет вже не підлягає відновленню або виправити виявлені недоліки вкрай складно та дорого? Ви помиляєтесь. Зараз ми доведемо, що все можна змінити, причому виконати всі реставраційні роботи можна своїми руками.

Будь-які відновлювальні роботи насправді займають мало часу, та й коштують вони зовсім недорого. Сучасні технології дозволяють забезпечити підлогам абсолютно новий вигляд, і після реставрації паркет зможе надійно служить ще не один рік.

Що потрібно знати про підлогу з паркету?

Переваги такого облицювального покриття очевидні. Підлоги з паркету є найбільш привабливими зовні, забезпечують приємне тепло і комфорт для ніг.

як реставрувати паркет
Новий паркет виглядає не тільки красиво, але й солідно. Його лакове покриття надає приміщенню блиск і прекрасний вигляд. У той же час паркет піддається постійному впливу, з часом втрачає свій зовнішній привабливий вигляд і стає непридатним для експлуатації. Паркетні дощечки з часом розтріскуються і розсихаються, між ними утворюються широкі щілини. Замінити таке покриття на нове коштує досить дорого, значно дешевше обійдеться його реставрація. Частота і загальний обсяг робіт залежить від початкової якості паркету, інтенсивності руху по його поверхні та величини навантажень.

Як почати реставрацію паркету?

Для відновлення кольору паркету і ліквідації дрібних дефектів, таких як відколи, вибоїни, подряпини, необхідно спочатку зняти старий лак. Для цього слід скористатися циклювальною машиною або ручним циклювальним інструментом.

очищення паркету від старого лаку
Потім за допомогою наждачного паперу або шліфувальної машини можна видалити невеликі подряпини та очистити поверхню деревини. Відколи або невеликі тріщини слід очистити від сміття, а потім злегка розшити спеціальним інструментом. Для заповнення щілин в паркеті можна використовувати косметичну шпаклівку. Перед її застосуванням поверхню необхідно очистити пилососом від пилу. Після заповнення щілин і застигання шпаклівки для отримання рівної поверхні необхідно пошліфувати відремонтовані місця наждачним папером.

Як позбавитись від щілин в паркеті?

При великій кількості досить широких щілин затирати їх шпаклівкою не має сенсу. Якщо вкладання паркету було виконано не «ялинкою», то можна використовувати описаний нижче спосіб. Паркетини нагріваються за допомогою фена. Ознакою того, що нагрівати більше не треба, є поява різкого запаху мастики. За допомогою гачка паркетини потрібно підтягнути одну до одної, отримавши, таким чином, меншу кількість більших щілин. В широкі щілини вставляють тоненькі планки та кріпляться за допомогою шпаклівки. Реставрація паркету може бути продовжена, коли шпаклівка висохне. Всі відремонтовані ділянки необхідно очистити від старого лаку, відшліфувати та полакувати знову.

шліфування паркету машиною

Паркет скрипить - необхідні дії

Причиною появи скрипу може бути надлом замка (гребеня) паркетної планки або її розхитування. Для того, щоб паркет не скрипів, потрібно виконати наступні дії.

▼ Виявити місця скрипів і позначити їх за допомогою воскової крейди.

▼ Далі слід намітити центри виявлених областей. У них буде потрібно зробити отвори, в які закачується клей. Перед свердлінням отворів зверху відміток потрібно наклеїти малярський скотч. Він не дасть паркету розкришитися. Отвори слід робити діаметром 2 - 3 мм, глибиною в товщину паркету, тобто наскрізь.

▼ За допомогою шприца під паркет залити поліуретановий клей. Надлишок з поверхні видалити серветкою. Приблизно через годину потрібно відірвати скотч і зверху поставити вантаж. По відремонтованих ділянках не можна ходити протягом доби.

▼ Через добу вантаж можна зняти, потім потрібно зашпаклювати отвір. Для цього підбирається відповідна за кольором шпаклівка або отвори замащуються восковою крейдою. Після заповнення всіх отворів поверхню слід відполірувати за допомогою дрібного наждачного паперу та покрити шаром лаку.

В деяких випадках реставрація паркету потрібна тоді, коли причиною скрипіння є підкладка покриття з фанери. Скрип з'являється внаслідок нещільного прилягання окремих листів фанери. Для того, щоб ліквідувати його, необхідно прикріпити проблемну ділянку до бетонного перекриття за допомогою дюбеля. У центрі ділянки потрібно просвердлити отвір діаметром 6 мм, заглиблення дюбеля в бетон повинно бути не менше, ніж 5 см.

Заміна планок паркету

Якщо деякі планки втратили свій зовнішній вигляд і не підлягають відновленню, їх потрібно замінити. Для цього їх акуратно виймають, а поверхню під ними ретельно очищають від клею та пилу. Підігнати нову паркетину по висоті (товщині) можна за допомогою рубанка, попередньо зволоживши її поверхню водою. Якщо замінити потрібно кілька поруч розташованих паркетин, то їх спочатку з'єднують, а потім розміщують на потрібному місці.

заміна планок паркету своїми руками
Для кріплення використовують паркетний клей, хоча можна застосувати і тонкі цвяхи, вбиваючи їх під кутом до поверхні паркетин. На приклеєні частини зверху потрібно встановити вантаж, залишивши його на кілька днів. Потім рекомендується шліфування всієї підлоги та покриття паркету новим шаром лаку. На цьому реставрація паркету завершується і приміщенням можна далі користуватись через кілька днів після повного отвердіння лакової поверхні та провітрювання кімнати.