Перейти до контенту

Регулювання пластикових вікон своїми руками


► Нижній край стулки чіпляється за горизонтальну частину рами
► Нижній край стулки чіпляється за вертикальну частину рами
► Розхитана віконна ручка
► Необхідно замінити ручку
► Ручка не спрацьовує до кінця або заїдає
► Ручку пластикового вікна заклинило
► Задуває з-під рами
► Задуває зі сторони завіс

Регулювання пластикових вікон, як правило, буває потрібне досить часто. Навіть якщо спочатку пластикові вікна були встановлені ідеально, з часом в різних причинах може виникати перекіс віконних рам, ослаблення їх притиску, необхідність заміни ручки і т.п.

Зазвичай виробники рекомендують здійснювати регулювання пластикових вікон кожні 12 місяців. Навіть якщо немає явної потреби в регулюванні, бажано щорічно перевіряти роботу механізму пластикового вікна і змащувати його. Крім того, для продовження терміну служби гумового ущільнювача рекомендується посезонно змінювати щільність прилягання віконної рами до коробки. Взимку слід притискати щільніше, а влітку - послаблювати. Але якщо виникла якась несправність, то регулювання пластикового вікна можна виконати своїми руками.

Пропонуємо скористатися нашою докладною та, сподіваємося, зрозумілою інструкцією. У ній ми розглянемо основні несправності пластикових вікон і способи їх усунення на найбільш поширеному типі фурнітури. Для інших типів фурнітури регулювання пластикових вікон проводиться аналогічно. Зрозумівши основні принципи роботи механізму пластикових вікон, ви легко знайдете базові точки налаштування на вікнах ПВХ будь-яких виробників.

набір шестигранних ключів

Регулювання пластикових вікон проводиться ключем-шестигранником № 4 (4 мм). Також може знадобитися хрестова викрутка (3 або 4), викрутка «зірочка», плоскогубці, машинне масло. Нижче розглянемо основні несправності вікон ПВХ і методи їх усунення.

1. Нижній край стулки чіпляється за горизонтальну частину рами

Найпоширеніша неприємність, що вимагає регулювання - провисання стулки, коли її нижня частина чіпляється за фурнітуру або раму пластикового вікна. Це може трапитися через усадку стін нового будинку або просто внаслідок природної гравітації.

регулювання верхнього завісу
Регулювання пластикового вікна в цьому випадку здійснюється просто. Відкриваємо вікно і знаходимо шестигранний отвір під ключ на торці планки системи «ножиці», в районі верхнього завісу. Вставивши ключ в гніздо, обертаємо його за годинниковою стрілкою. При цьому верхній край стулки зміщується в бік завісу, а її нижній кут, відповідно, піднімається. Досить зробити кілька оборотів ключа. Після цього пластикове вікно закриваємо, щоб перевірити ефективність регулювання.

регулювання нижнього завісу

Якщо провисання було невеликим, то виконаної маніпуляції буває достатньо. А якщо стулка продовжує чіплятися, то потрібно трохи підняти її по вертикалі. Для цього прикриваємо вікно, знімаємо ковпачок з нижнього завісу (зрушуючи його вгору), знаходимо отвір під ключ на верхній грані завісу. Обертаючи ключ за годинниковою стрілкою, піднімаємо стулку по вертикалі. Це регулювання допомагає досягти повного усунення зачіпання за раму.

2. Нижній край стулки чіпляється за вертикальну частину рами

При цій несправності нам необхідно за допомогою регулювання змістити нижню частину стулки в бік завісу. Для цієї мети служить шестигранний отвір, який знаходиться внизу торця нижнього завісу. Ключ у нього можна вставити як із зовнішнього боку (при прикритому вікні), так і з внутрішнього (при відкритому). Підтягуючи шляхом обертання ключа стулку до петлі, добиваємося усунення дефекту.

Якщо стулка чіпляється за вертикаль рами середньою частиною, виконуємо регулювання не тільки нижнього, але й верхнього завісу, як в пункті 1, зміщаючи стулку в бік по горизонталі.

3. Розхитана віконна ручка

Ставимо ручку в положення «відкрито». Накладку, що закриває підставу ручки, піддягаємо пальцями і повертаємо на 90 °. Під накладкою знаходяться головки болтів під хрестову викрутку. Дотягуємо їх і вся процедура регулювання завершена, несправність усунена. Повертаємо накладку в попереднє положення.

4. Необхідно замінити ручку

Часто необхідність заміни ручок пластикових вікон і балконних дверей виникає з появою в сім'ї маленьких дітей. У цьому випадку з міркувань безпеки звичайні віконні ручки замінюють на ручки, що закриваються на ключ.

ремонт ручки пластикового вікна
Для заміни віконної (дверної) ручки зрушуємо її в положення «відкрито», повертаємо накладку біля основи ручки пальцями (використовувати для цього металеві предмети не рекомендується) і відкручуємо болти хрестовою викруткою. Після цього стару ручку виймаємо, ставимо на її місце нову і прикручуємо кріплення. Накладку ручки повертаємо у закрите положення.

5. Ручка не спрацьовує до кінця або заїдає

Ця неприємність може відбуватися за однією з двох причин: або фурнітура вимагає чищення і змащення, або, якщо закриття до кінця вимагає значного зусилля, занадто затиснутий притискний механізм.

Щоб почистити і змастити механізм ручки, її потрібно демонтувати як в попередньому пункті. Потім, ретельно очистити всі деталі, змастити рухомі частини машинним маслом і знову зібрати.

При занадто тугому закриванні необхідне регулювання притиску стулки до рами. Для цього на торці стулки передбачені спеціальні ексцентрики, обертаючи які можна здійснювати регулювання ступеня притиску. Також, можливо, доведеться задіяти болти регулювання положення стулки, розташовані на завісах. Докладніше розглянемо цей процес в пунктах 7 і 8, де буде описане регулювання притискного механізму пластикового вікна.

6. Ручку пластикового вікна заклинило

Іноді, а найчастіше в морозну погоду, при закриванні вікна ручка не повертається. Це відбувається через те, що розташований на торці стулки язичок для блокування, який при закриванні пластикового вікна повинен відводитися у вертикальне положення, проскакує повз притискаючі деталі. Причиною цього може бути лінійне стиснення металу при охолодженні або неправильне положення стулки. У цьому випадку потрібно при закриванні вікна зафіксувати язичок в потрібному положенні, або виконати регулювання пластикового вікна, як це було описано в пунктах 1 і 2, щоб язичок чіплявся за притискаючу деталь при закриванні.

7. Задуває з-під рами

Ця проблема усувається досить просто. На торці стулки є спеціальні ексцентрики цапфи, змінюючи положення яких можна здійснювати регулювання ступеня притиску до рами при закриванні пластикового вікна. У вертикальному положенні цапф притиск буде мінімальним, а в горизонтальному притиск буде максимальним. Поворот цапф в проміжне положення забезпечує середній притиск.

регулювання ексцентриків цапс пластикового вікна
Для холодної пори року рекомендується посилити притиск, щоб не було протягів, виставляти максимальну ступінь притиску при цьому не обов'язково. Для теплої пори року бажано послабити ступінь притиску до мінімального, щоб запобігти передчасному зношуванню гумової прокладки. Маніпуляції з цапфами виконуються за допомогою плоскогубців.

8. Задуває зі сторони завіс

Щоб вирішити цю проблему, необхідно посилити притиск завісу до рами. Для цього знімаємо ковпачок з нижнього завісу і знаходимо на ньому знизу отвір під викрутку «зірочку» (Т10 або Т15). Притиск нижнього завісу до рами здійснюється поворотом інструменту за годинниковою стрілкою.

Щоб підсилити притиск верхнього завісу, потрібно відкрити пластикове вікно і, притиснувши у вертикальне положення язичок блокування, що знаходиться на торці стулки в районі ручки, поставити ручку в положення провітрювання. Стулка відкинеться і відкриє доступ до нижньої сторони навісу системи «ножиці», де знаходиться головка болта під ключ-шестигранник. Злегка повертаючи цю головку, регулюємо притиск верхнього завісу. Після цього притискаємо язичок, повертаємо ручку, і встановлюємо вікно у вихідне положення.

Регулярна профілактика і своєчасне регулювання пластикових вікон - це запорука їх безпроблемної експлуатації і тривалого терміну служби. Ця процедура нескладна і може бути проведена своїми руками. Слідуючи вказівкам, які прочитали у цій статті, тепер ви зможете самостійно відрегулювати механізм пластикових вікон при необхідності.