Перейти до контенту

Домашній фонтан для подвір’я власного будинку


► Маловідомі функції домашнього фонтану
► Різновиди домашніх фонтанів
► Доступні домашні фонтани

Оригінально оформлений фонтан завжди є центром підвищеної уваги і представляє собою справжню родзинку будь-якого екстер'єру в комплексі з іншими елементами ландшафтного дизайну. З давніх-давен наявність фонтану на домашньому подвір'ї вважалося ознакою багатства, витонченого смаку та високого почуття стилю.

Сучасний вибір домашніх готових фонтанів дозволяє власникам приватних будинків, підприємств та організацій створювати шикарні композиції без залучення значних коштів.

Домашній фонтан - це завжди дуже стильно, красиво і практично. Поряд з басейнами, фонтани у дворі можуть стати джерелом додаткової прохолоди, свіжості, гарного настрою, а також чудовим місцем проведення вечірок. Крім цього, фонтан може стати ключовою складовою зрошувальної системи земельної ділянки з зеленими насадженнями і плодовими деревами.
домашній фонтан

Маловідомі функції домашнього фонтану

Установка домашнього фонтану на подвір’ї є не тільки вигідним декоративним рішенням. Багато сучасні дослідники встановили ряд цікавих фактів, які дають відповідь на питання про те, чому фонтани користувалися таким попитом у аристократів минулих століть, а також мали популярність в міській архітектурі різних країн світу.

Маловідомі функції фонтанів:

► фонтан представляє собою красиву архітектурну композицію, яка прищеплює почуття смаку, викликає творчий сплеск, породжує оригінальні ідеї та надихає на створення шедеврів;

► плавно стікаюча вода у фонтанах є найкращим заспокійливим засобом, вона створює приємну атмосферу умиротворення і служить корисним джерелом відпочинку для очей;

невеликий домашній фонтан в прямому сенсі слова покращує здоров'я його власників, а приємний звук дзюрчання води заспокоює нервову систему, покращує апетит, благотворно впливає на процес відновлення організму.
декоративний фонтан у формі чаші
Крім описаних функцій, фонтан також може забезпечувати і практичну користь. Наприклад, спритні господарі часто пов'язують конструкцію фонтану з системою автоматичного зрошення земельної ділянки.

Естетичні функції таких водяних конструкцій в декорі екстер'єру складно переоцінити. Наявність фонтану у дворі не тільки надає обстановці аристократичний вид, але і притягує увагу гостей, роблячи двір ідеальним місцем для відпочинку з сім'єю або компанією, а також проведення різних заходів. Крім цього, домашній фонтан є чудовим місцем для яскравих урочистих фото.

Різновиди домашніх фонтанів

За своєю внутрішньою конструкцією домашні фонтани садового типу поділяються на моделі з двома різними типами насосів. Залежно від типу встановленого насосного обладнання, фахівці виділяють наступні види домашніх фонтанів:

► погружний - найбільш простий вид насоса, який працює невидимо для очей, качає воду зсередини фонтану догори по трубі та діє за принципом центрифуги;

► поверхневий - насос фонтану знаходиться на поверхні, може бути майстерно прихований ландшафтними дизайнерами в декоративних елементах. Такий тип насоса встановлюється на каскадних фонтанах або фонтанних композиціях великих розмірів.

Говорячи про переваги і недоліки двох основних типів фонтанного пристрою, можна впевнено зазначити наступні пункти:

садовий фонтан із зануреним насосом є класичним, досить просто монтується, не вимагає великих грошових вкладень, відмінно виглядає в поєднанні з будь-яким ландшафтним дизайном екстер'єру;

домашній фонтан з поверхневим насосом - більш дороге задоволення, він має більш складну конструкцію, однак відрізняється вражаючим видом, найчастіше має великий розмір.
фонтан з необробленого граніту
Кожен фонтан з тим чи іншим типом конструкції може мати різний зовнішній вигляд, який створюється досвідченими фахівцями у відповідність з індивідуальним дизайн-проектом. Дорогі домашні фонтани можна робити під замовлення, використовуючи творчі ескізи, або скульптурну ліпнину.

Залежно від зовнішньої конструкції, фонтани можуть бути каскадні переливні, у вигляді поодинокого струменя, так званих «бризок шампанського» та ін. Виділяють також фонтани-бочки і конструкції з центровими статуями античного типу. У питанні вибору дизайну фонтана уява і фантазія покупців може бути практично не обмежена.

Доступні домашні фонтани

Як вже зазначалося вище, сучасні домашні фонтани - доступна розкіш для людей в витонченим смаком. Купівля та установка фонтана цілком реальна за оптимальною ціною. Широкий асортимент готових міні-фонтанів для саду та подвір’я може задовольнити побажання навіть дуже вимогливого покупця.

Для монтажу фонтана власникові будинку буде потрібна допомога кваліфікованих фахівців, які точно визначать ідеальне місце для оптимального розташування водяного джерела, проведуть комунікації до нього і забезпечать нормальну працездатність системи.
штучний водопад у дворі
Переваги встановлення домашніх фонтанів:

► фонтан є основним видом декору простору подвір’я;

► така композиція допомагає розділити корисний простір подвір’я або саду на окремі зони для різного відпочинку;

► зрошувальна система, підключена до фонтана, створить приємну атмосферу для людей і забезпечить зволоження родючого ґрунту для вирощування рослин;

► красивий декор фонтану доповнить сад або двір аристократичною розкішшю і стане улюбленим місцем відпочинку для всієї родини.
круглий фонтан з підсвіткою
Домашні фонтани - популярний тренд в екстер'єрі, який навряд чи коли-небудь вийде з моди.