Перейти до контенту

Ламінат 33 класу – характеристики, відгуки та ціна


► Структура ламінатної дошки
► Класи ламінату
► На що звернути увагу при виборі ламінату 33 класу?

Ламінат 33 класу є найбільш популярним і це легко пояснити. Цей матеріал має високу зносостійкість, в якості домашнього підлогового покриття період його служби складає більше двадцяти років.

Ламінат (ламінований паркет) з'явився в кінці 80-х років минулого століття як недорога альтернатива дорогого натурального паркету. І споживачі відразу ж оцінили по достоїнству його прекрасні естетичні та експлуатаційні характеристики. Ламінат красивий майже як і паркет. Але він значно простіший в монтажі та догляді, більш вологостійкий, до того ж він набагато доступніший по ціні. А якщо говорити про різноманітність варіантів дизайну, то за цим показником він у багато разів перевершує свого натурального родича. Виняток становить, хіба що, художній паркет.

купити ламінат 33 клас міцності
При виборі ламінованого паркету варто задуматися не тільки про дизайн та естетику, але також і про те, наскільки довго це підлогове покриття збереже первинний вигляд у процесі експлуатації. І тут треба звернути увагу на клас зносостійкості ламінату. Давайте детально розглянемо, що означають цифри в маркуванні, наприклад, ламінат 33 класу.

Раніше перша цифра в маркуванні вказувала на призначення ламінованого паркету: двійка - для житлових приміщень, трійка - для публічних будівель. В даний час ламіновані паркети з першою цифрою 2 в маркуванню вже зняті з виробництва, випускаються лише ламінати класів 34, 33, 32, 31, які можуть використовуватися для публічних і житлових будівель. Друга цифра в маркуванні характеризує ступінь зносостійкості. Від чого залежить ця зносостійкість?

Структура ламінатної дошки

Назва «ламінований» в перекладі з латинської означає «має шари, шаруватий». Дійсно, якщо подивитися на поперечний переріз пластини ламінованого паркету, то можна розрізнити 4 основних шари.

будова ламінату, характеристики ламінатної дошки
Нижній шар може бути виготовлений з щільного просоченого парафіном картону, пластику або товстої меламінової плівки. Його призначення - забезпечувати додаткову жорсткість ламінованій дошці, а також запобігати проникненню вологи знизу.

Другий знизу шар - основний. Він представляє собою пластину ДВП або ДСП високої щільності із спеціальними просоченнями, що додають матеріалу вологостійкості. Довгі сторони ламінатної дошки мають спеціальну форму, яка забезпечує швидку збірку і надійне з'єднання. Тому вкладання ламінату своїми руками доступне в освоєнні навіть новачкові. Поверх основи ламінатної дошки розташовується декоративний шар - просочений смолами тонкий папір з принтом, що імітує цінні деревні та гірські породи, керамічну плитку і т.д.

Зверху паперового шару наноситься верхній захисний шар - прозора полімерна (меламінова або акрилова) плівка, зносостійкість якої визначає в цілому стійкість ламінату до зносу. Чим міцніший і товстіший верхній шар ламінату - тим вищий клас його зносостійкості. Адже саме верхній шар ламінованого паркету піддається тертю при ходінні по ньому, шкідливому впливу ультрафіолету та інших факторів, що впливають на знос підлогового покриття.

Як випливає з вищесказаного, визначити ступінь зносостійкості ламінату можна по другій цифрі маркування - більшому значенню відповідає більш висока зносостійкість.

Класи ламінату

▼ Ламінат 31 клас - найдешевший, він призначений для комерційних, офісних приміщень з тертьовим навантаженням низької інтенсивності. При таких навантаженнях він може прослужити 2-3 роки. У житлових кімнатах зі слабким навантаженням (спальнях, кабінетах і т.п.) такий ламінат прослужить приблизно 10 років.

▼ Ламінат 32 клас рекомендується вкладати в офісах та інших публічних приміщеннях із середнім ступенем інтенсивності експлуатації підлоги. Термін його експлуатації буде складати 3-5 років. Догляд за ламінатом цього класу більш простий. Такий матеріал при використанні його на підлогах житлових кімнат з посиленим навантаженням (коридори, дитячі) прослужить приблизно 12-15 років.

▼ Ламінат 33 клас призначений для інтенсивної експлуатації підлоги в комерційних будівлях. При високому ступені навантаження ламінат 33 класу не втратить своїх споживчих властивостей протягом 5-6 років. А при інтенсивному домашньому використанні період його експлуатації складе 15-20 років.

▼ Ламінат 34 клас - це найбільш зносостійке покриття, що призначене для промислового використання і комерційних приміщень з максимальним навантаженням (танцювальні зали, аеропорти). В таких умовах цей матеріал прослужить не менше семи (до п'ятнадцяти) років. Домашнім покриттям підлоги ламінований паркет цього класу може прослужити до 30 років і більше.

класи ламінату таблиця
Як бачимо, ламінат 33 класу відрізняється підвищеною довговічністю. Завдяки його чудовим властивостям зберігати в домашніх умовах первинний вигляд протягом тривалого терміну, цей тип матеріалу користується підвищеним попитом. Ціна ламінату 33 класу приблизно в півтора рази вища від вартості ламінованого паркету 31 класу, а термін служби при використанні в однакових умовах є більший в декілька разів. Ламінат 33 клас - це найбільш оптимальний вибір для цінителів добротності та довговічності.

На що звернути увагу при виборі ламінату 33 класу?

Проте варто зауважити, що не будь-яке маркування заслуговує довіри. Німецькі, бельгійські та австрійські виробники для позначення зносостійкості використовують показник АС, що характеризує стійкість до стирання верхнього захисного шару. А поняття «клас» (34, 33, 32, 31) у них характеризує міцність основи та її стійкість до навантажень. Тобто кожному класу ламінату повинен відповідати певний показник АС: ламінат 31 клас - АС3, ламінат 32 клас - АС4, ламінат 33 клас - АС5 та АС6.

Китайські виробники в основному ігнорують необхідність такого маркування і вказують тільки клас. При цьому показник зносостійкості верхнього шару АС може заявленому класу не відповідати. Тому, якщо ви плануєте купити ламінат 33 класу, бажано все-таки віддати перевагу дорожчій продукції європейських виробників.