Перейти до контенту

Підвісні стелі Армстронг – особливості, переваги і недоліки


каркас підвісної стелі армстронг

► Переваги та особливості стель Armstrong
► Недоліки підвісних стель Armstrong

Поряд з такими брендами виробників підвісних стель, як американські фірми USG і AMF, OWA з Німеччини та Ecophon із Швеції, впевнено почуває себе на ринку компанія Армстронг (Armstrong) із США. Вона займається виробництвом модульних та підвісних стель, а також мінеральних волокнистих плит для обробки поверхні стель. Крім перерахованих компаній є також інші виробники. Менш відомі виробники оздоблювальних матеріалів для стелі з Китаю та ряду інших країн, які щойно намагаються зайняти свої ніші на будівельному ринку.

Як правило, підвісні стелі та інші подібні оздоблювальні матеріали фірми Armstrong використовуються в офісних і комерційних приміщеннях. Однак вони не заборонені також для використання під час ремонту житлових приміщень квартир і приватних будинків.

Переваги та особливості стель Armstrong

1. Простота монтажу продукції Армстронг полягає в тому, що необхідний для мінеральних волокнистих плит каркас монтується досить швидко, для цього не потрібно якихось професійних навичок.
2. Такі підвісні стелі є одними з найлегших у своєму сегменті. Окремі деталі важать не більше кілограма, що спрощує їх монтаж.
3. Монтаж підвісних стель такого типу займає невелику кількість часу - це один з найшвидших способів обробки стелі. Матеріали не потребують додаткового шпаклювання або фарбування, що дозволяє швидко обробити стелі приміщень з великими площами.
4. З огляду на перераховані вище властивості, є можливість монтажу стель цього виробника своїми руками, тому немає необхідності оплачувати послуги будівельної бригади або запрошувати на допомогу друзів.
5. Важливий фактор - низька вартість. Вона коливається в інтервалі 5 - 7 доларів за квадратний метр. Для сучасного ринку будівельних матеріалів це дуже приваблива ціна.
6. Стелі підвісні складаються з окремих плит, дуже зручні та функціональні. Допускається по декілька разів розбирати і монтувати конструкції на стелі при виконанні ремонтних робіт, монтажу системи кондиціонування і вентиляції, прокладки кабелів і проводів, встановлення освітлювальних приладів.

підвісна стель з волокнистих плит своїми руками

7. Додатковою перевагою таких плиткових стель буде простота їх обслуговування та догляду. Без додаткового захисного шару плити не варто мити, а ось якщо їх пофарбувати водоемульсійною фарбою, то можна дуже вдало оновити інтер'єр. Якщо деякі плити пошкоджені, немає потреби міняти всю конструкцію. Достатньо лише замінити пошкоджені елементи.
8. Дуже важлива властивість стелі з мінеральних волокнистих плит - негорючість.
9. З такою стелею можна використовувати будь-які освітлювальні прилади – від вбудованих модульних ламп до звичайних підвісних люстр.
10. Плити Армстронг можуть забезпечити в приміщенні додаткову теплову і звукову ізоляцію. При використанні такої конструкції коефіцієнт тепло- і звукоізоляції може збільшитися на 20 %. Іншими словами, виробник пропонує чудовий ізоляційний матеріал для стелі з металевою основою.
11. Незважаючи на низьку вологостійкість, мінеральні волокнисті плити можна використовувати на кухні та у ванній. Але на кухонній стелі може з'явитися потреба більш частої заміни плит або їх фарбування у зв'язку з великою кількістю водяної пари і випаровування жирів під час приготування їжі. При цьому в ванній бажано перед монтажем обробити плити олійною фарбою.

Недоліки підвісних стель Armstrong

1. Мінеральні волокнисті плити характеризуються низькою вологостійкістю. При затопленні приміщення плити не будуть надійно захищені. Але не потрібно забувати про простоту їх заміни.
2. При монтажі таких стель може бути зменшена загальна висота приміщення за рахунок кріплення додаткової конструкції під плити. Це зменшення може становити 8 - 10 сантиметрів. Хоча деякі моделі таких стель допускають зменшення всього на 2,5 сантиметри, однак їх надійність та якість буде порівняно невисока.

дзеркальна і скляна підвісна стеля

3. Для любителів унікальних приміщень такий тип конструкції стелі підійде найменше. Плити мають стандартний білий колір, відмінність буде лише в рельєфних малюнках на їх поверхні. Для різноманітності замість плит можна використовувати дзеркала, кольорове скло, а також можна самому пофарбувати їх в потрібний колір. Популярною також багаторівнева підвісна стеля.
4. При монтажі плит потрібно працювати акуратно і пам'ятати, що такі плити досить легко пошкодити при необережних рухах.
5. Немає точних даних про екологічні показники мінеральних волокнистих плит. До складу їх основи входить глина, яка забезпечує стійкість до вогню, мінеральне волокно, крохмаль, целюлоза, перліт і водоемульсійна фарба. На перший погляд нічого небезпечного, але при руйнуванні плит дрібний пил і крихти можуть потрапити в очі або на слизові оболонки. Це може стати причиною алергічних реакцій та інших неприємних порушень здоров’я.