Перейти до контенту

Розрахунок площі перерізу крокв для даху


розрахунок крокв таблиця Від міцності даху буде в цілому залежати довговічність та безпечність будинку, адже саме дах приймає на себе всі негативні впливи навколишнього середовища, захищаючи будівлю від осадів та руйнування. Слід зазначити, що надійність конструкції даху загалом залежить від двох факторів: якості покрівельного матеріалу та міцності крокв. Власне про вибір крокв для даху ми зараз і поговоримо, а точніше, про правильний розрахунок площі поперечного перерізу крокв.

З метою визначення розмірів дощок або брусів для крокв потрібно здійснити правильний розрахунок, який дозволить максимально точно встановити площу перерізу крокв. В цій публікації дані для максимально точного розрахунку подані у табличній формі. Зауважимо, що всі розрахунки стосуються конструкції двосхилого даху, для якого слід спершу визначити навантаження на дах, кут нахилу і довжини крокв. Тобто, розрахунок площі перерізу крокв вже був проведений, а його результати оформлені у вигляді таблиць. Вам необхідно буде лише знайти у таблицях потрібні розміри відповідно до ваших розмірів даху.

Звичайно, всі можливі варіанти в таблиці охопити не вдалось, але знайти найближче значення для певного варіанту даху та приблизно зорієнтуватися в розмірах крокв ви зможете. Слід також зазначити, що підбирати крокви потрібно за гіршим, ніж у вашому випадку, варіантом.

схема розрахунку крокв

Давайте розглянемо, як правильно орієнтуватись у наведених таблицях.

Зверніть увагу! Всі наведені в таблиці дані є довідковими. Остаточно площу поперечного перерізу крокв потрібно знаходити з розрахунку. Потрібна міцність буде отримана тільки при умові дотримання всіх геометричних розмірів, зазначених у таблицях.

▼ Спочатку потрібно ознайомитись з конструкцією даху відповідно до наведеної вище схеми.

▼ У стовпчику першої таблиці слід знайти величину навантаження, що є найбільш близькою для умов вашого регіону. Про те, як правильно встановити навантаження на дах для вашої місцевості, читайте у статті «Визначення навантаження на дах у вашій місцевості".

▼ З другого стовпчика знаходимо відповідне для вашого даху значення L > 1. Як видно з наведеної схеми, це довжина горизонтальної проекції крокви від гусака до опори (стіни). У випадку симетричного даху розмір L1 буде дорівнювати половині відстані між протилежними опорами (стінами) будинку.

▼ У третьому стовпчику знайдемо кут нахилу крокв α. Зрозуміло, що при збільшенні цього кута потрібно буде відповідно збільшувати й площу поперечного перерізу крокв.

▼ Після цього з четвертого стовпчика обираємо крок між сусідніми кроквами S, а потім, використовуючи цей розмір, у п'ятому стовпчику знаходимо необхідну площу перерізу крокв.

Таблиця 1 (L1 = 3 м)

таблиця 1 для розрахунку площі перерізу крокв
5х14* - Означає, що кроквяна нога складається з двох дощок перерізом 5х14 см, які з'єднані між собою за допомогою дерев'яних брусочків, що служать прокладками між двома дошками крокв, і встановлюються з кроком у 50 см.

Таблиця 2 (L1 = 3,5 м)

таблиця 2 для обчислення перерізу крокв
5х14* - Означає, що кроквяна нога складається з двох дощок перерізом 5х14 см, які з'єднані між собою за допомогою дерев'яних брусочків, що служать прокладками між двома дошками крокв, і встановлюються з кроком у 50 см.