Перейти до контенту

Чим і як мити натяжну стелю – поради та рекомендації


► Класифікація натяжних стель
► Як мити натяжну стелю з плівки?
► Догляд за матовим полотном
► Очищення сатинової стелі
► Догляд за глянсовою стелею
► Як мити тканинні натяжні стелі?

Способів зробити стелю у квартирі привабливішою існує безліч. Один з самих практичних і швидких способів – застосувати натяжне полотно. Монтується така стеля за кілька годин, вона може мати різноманітний колір і форму, бути глянсовою або матовою. Явними перевагами натяжної стелі також є довговічність та невимогливість у догляді.

Багатьох власників житла цікавить питання, чи можна мити натяжні стелі. Безумовно можна. Завдяки цьому натяжне полотно використовується не тільки у вітальні або спальні, але й на кухні та у ванні, де поверхні забруднюються значно швидше. Нижче в статті ми докладно пояснимо, як правильно мити натяжні стелі всіх різновидів.

Класифікація натяжних стель

Різниця між виробами полягає в характеристиках полотна. Як мити натяжні стелі залежить саме від властивостей конкретного матеріалу, який може бути виготовлений з плівки або тканини. При цьому нас буде цікавити очищення без демонтажу натяжної стелі.

▼ Плівкове полотно для стелі виготовляється з полівінілхлоридної плівки, яка характеризується стійкістю до дії сонячних променів, абсолютно не боїться вологи і має чудові декоративні властивості. Величезна колірна палітра, різноманітна фактура, здатність формувати об'ємні конструкції - все це робить натяжні стелі улюбленим матеріалом дизайнерів. Однак цей матеріал досить чутливий до низької температури, а тому встановлювати його в нежитлових або неопалюваних приміщеннях не рекомендується.

▼ Тканинне полотно для стелі – це поліестровий матеріал трикотажного плетіння. На відміну від плівкового, таке полотно абсолютно не боїться морозу, але є більш чутливим до дії вологи. Декоративні якості поліестрового полотна значно нижчі, зате такі тканинні полотна випускаються досить великих розмірів (до 5,5 метра), що дозволяє споруджувати безшовні перекриття.

Як мити натяжну стелю з плівки?

ПВХ-полотно має різну фактуру, що для визначення відповідного способу ощення має чимале значення. Властивості полімеру обмежують вибір миючого засобу. Тому перед тим, як мити натяжну стелю, потрібно переконатися, що приготований для миття засіб не містить ацетону або кислоти. При цьому лужні засоби, що включають спирт і навіть аміак, є цілком припустимі.

натяжна стеля очистка фото

Догляд за матовим полотном

Матові ПВХ-плівки характеризуються слабким світловідбиваючим ефектом. Вони не блищать, не створює відблисків, добре зберігають колір. При зміні яскравості на напрямку освітлення відтінок поверхні матового полотна не змінюється.

Мити матові полотна правильно м'якою тканинною серветкою, що виготовлена з фланелі або мікрофібри. Якщо серветка вже використовувалася, потрібно переконатися, що на ній не залишилося твердих частинок. Плівка досить пружна та стійка до деформації під тиском, але гострим предметом її можна легко пошкодити.

Можна використовувати м'яку губку, але не щітку. З тих же причин миючі засоби для натяжних матових стель не повинні містити абразивних частинок. Не допускається навіть сода.

При очищенні слід уникати тертя. Правильно буде нанести засіб на пляму і почекати, поки рідина вбереться поверхнею, а потім обробити ділянку серветкою.

Якщо склад засобу викликає сумнів, то перед застосуванням його для миття натяжної матової стелі необхідно провести тест. Для цього слід капнути суміш на малопомітну ділянку. Якщо плівка не пошкоджується і не змінює колір, то миючий препарат можна використовувати.

Очищення сатинової стелі

Поверхня плівки структурується. Рельєф поверхні може бути дуже дрібний і практично непомітний для ока. Така плівка має значну глибину і насиченість кольору.

Миючий засіб для сатинових натяжних стель використовується такий же, як і для матових. Бажано, щоб миюча речовина добре пінилася, оскільки фактурна поверхня сильніше накопичує пил. Не слід натирати поверхню, бо рельєф при цьому стирається і полотно починає неприродно блищати.

Догляд за глянсовою стелею

Глянсові або лакові полотна відрізняються чудовим блиском, який може бути дзеркальним, металевим, перламутровим, залежно від обробки матеріалу. Стеля виглядає дуже декоративно, завдяки гладкій поверхні відштовхує пил і бруд, тому доглядати за нею зовсім не важко.

Єдина складність при очищенні - розводи від води або миючого засобу. Тому рекомендується використовувати препарати, що містять нашатирний спирт, або додавати його в миючий розчин, щоб позбутися мильних слідів.

Глянсові полотна найбільш чутливі до подряпин, тому при догляді недозволені навіть губки, а застосовуються тільки серветки.

Чим мити натяжні глянсові стелі - можна визначити за допомогою згаданого вище тесту, капнувши розчин на малопомітну ділянку. Слід зауважити, що досвідчені майстри рекомендують застосовувати засоби для чищення вікон.

Після вологого прибирання бажано протерти глянсову поверхню сухою серветкою.

Як мити тканинні натяжні стелі?

Стійкість матерії до вологи є помітно нижча, тому при митті потрібно дотримуватися більшої обережності, адже від надлишку вологи стеля може деформуватися.

Тканинні стелі переважно очищають сухим прибиранням за допомогою пилососа. Для миття такої стелі використовується губка. У якості миючого засобу рекомендується застосовувати пральний порошок для кольорових речей, попередньо розведений у негарячій воді (30-40 градусів).

Засоби для чищення скла або дзеркал можуть містити компоненти, що впливають не стільки на тканину, скільки на барвники. Тому перед тим як застосувати миючий засіб, потрібно переконатися в його безпеці для полотна.

Натяжні стелі з предмету розкоші перетворилися на доступний варіант оформлення. А нечутливість до вологи робить їх дуже привабливими для житлових квартир і офісів. Плівковим стелям не страшні ніякі протікання, а тканинні до вологи більш чутливі. Однак обидва види матеріалу не притягують пил, не накопичують бруд і дуже добре миються. У житлових кімнатах, таких як вітальня або спальня, досить протирати стелі вологою серветкою. В кухнях та ванних знадобляться миючі засоби, однак сам процес прибирання все одно займе мінімум часу.