Перейти до контенту

Звукоізоляція для стін – захист від шуму своїми руками


захист квартири від шуму з вулиці
► Як зробити звукоізоляцію внутрішніх стін?

Для сучасної людини звукоізоляція в будинку - вже не примха інтроверта, а життєва необхідність. В першу чергу це стосується великих міст, особливо промислових районів. Крім вуличного шуму, можуть докучати і неспокійні сусіди - сварки, вечірки, маленькі діти і т.д. Та й вам навряд чи захочеться, щоб ваше особисте життя ставала надбанням громадськості.

Сучасна промисловість пропонує широкий спектр рішень, які цілком під силу втілити і самостійно, не вдаючись до допомоги кваліфікованих фахівців. Отже, що можна зробити? Звукоізоляція, як і термоізоляція може бути зовнішньої і внутрішньої, тільки остання включає в себе і міжкімнатні перегородки.

Все звукоізоляційні матеріали діляться на жорсткі або відображають і м'які або поглинають шум. До першої категорії належать будівельні матеріали - цегла, дерево, залізобетон і т.д. До другої - ізоляційні матеріали, перш за все скловолокно та мінеральна вата. В принципі, все термоізоляційні матеріали почасти виконують функцію шумозаглушення. Особливо, це стосується таких матеріалів, як Піноплекс та Ізовер. Пінопласт не рекомендується для внутрішніх робіт через високу степінь токсичності.

акустичний захист кімнати з мінеральної вати

Для найкращого ефекту рекомендується поєднання шумопоглинаючих і шумовідбивних матеріалів, як це зазвичай і буває при утепленні стін. За шкалою шумопоглинання такі матеріали повинні мати клас не менш С. Однак, все це допомагає лише від вуличного шуму. Від сусідів же доведеться ізолюватися внутрішньо. Мабуть, оптимальним варіантом буде обробка гіпсокартоном ПС50. Він простий в монтажі і відносно недорогий. Єдиним недоліком буде зменшення обсягу житлового приміщення.

зменшення проникнення шуму в кімнату

Як зробити звукоізоляцію внутрішніх стін?

1. Всі щілини і отвори замазують розчином. Тонкі щілини - акриловим герметиком
2. Створюється каркас: по периметру стіни в рівень виставляються напрямні профілі і поперечні з інтервалом 60 см. Необхідно залишати зазор приблизно 2,0 см від стіни, в який закладається гума або пробка, які будуть поглинати вібрацію, це на випадок так званого структурного шуму - не тупотить, стукоту молотка, робота дрилі і перфоратора або навіть низькочастотного звуку, якщо у сусідів є домашній кінотеатр з потужними сабвуферами. Є і спеціальна стрічкова звукоізоляція. Тепер закладаємо в отриманий каркас звуковбирний матеріал, щільність не менше 60 кг/м3.
3. Гіпсокартон фіксується до профілю саморізами з прес-шайбою.
4. Оздоблення: проклейка стиків і шпаклівка. Потім можна фарбувати або клеїти шпалери.

Гіпсокартон краще комбінувати з гипсоволоконних листами. Також пропонуються панелі ЗІПС. Їх ще називають «сендвічами», оскільки є багатошаровим утворенням, що складається з гіпсокартону, наклеєного на мінеральну плиту. Кріпляться вони так: по периметру поверхні, що прокладається стеклохолст у вигляді стрічки з промазуванням стиків герметиком. Панелі кріпляться спеціальними дюбелями - силіконовими вузлами.