Перейти до контенту

Як встановити пластиковий підвіконник своїми руками


► Який вибрати пластиковий підвіконник
► Інструменти для монтажу пластикового підвіконника
► Підготовка та заміри підвіконника
► Опис монтажу пластикового підвіконника

В процесі ремонту багато людей замислюються над заміною підвіконників та віконних склопакетів. Вибір найчастіше падає на підвіконники з ПВХ, оскільки вони найбільш затребувані серед споживачів і відрізняються високим ступенем захисту. Слід також згадати, що пластикові ПВХ підвіконники для пластикових вікон є екологічно безпечними, що також дуже важливо.

Різноманітність кольорів та форм дозволяє підібрати підвіконник на будь-який смак. Тому в цій статті ми детально розповімо про те, як встановити пластиковий підвіконник, які для цього будуть потрібні інструменти і що необхідно знати для виконання такої роботи.

Який вибрати пластиковий підвіконник

Вибираючи підвіконник, потрібно звертати увагу на наявність захисної декоративної плівки. Вона захищає його від прямих ультрафіолетових променів і різних механічних пошкоджень. Перевагу потрібно віддавати тим підвіконникам, у яких є спеціальні пази знизу, призначені для підвищеного зчеплення з розчином. Найбільш якісними є акрилові підвіконники, бо вони не реагують на високі температури і не бояться подряпин та сколів. Якщо на такому підвіконні покласти, наприклад, запалену цигарку, то слідів від її горіння не залишиться.

правильний монтаж пластикового підвіконника

Інструменти для монтажу пластикового підвіконника

Для того, щоб встановити підвіконник з ПВХ, вам потрібні наступні інструменти:
► циркулярна пила;
► будівельний рівень;
► стамеска;
болгарка125 мм;
► молоток;
► рулетка;
► кутник.

Якщо віконні відкоси з бетону, то список інструментів може бути доповнений перфоратором або ударним дрилем.

Підготовка та заміри підвіконника

Перед тим, як встановити пластиковий підвіконник до металопластикового вікна, потрібно підготувати робочу поверхню і провести всі необхідні заміри. Перш за все знімаються штори та гардини. Потім здійснюється розмітка. Суть її полягає в тому, щоб намітити на бічних укосах отвори для входу підвіконня, які повинні бути розміщені перпендикулярно відносно вертикального положення вікна. Підвіконник разом з вікном повинен утворити прямий кут, це дуже важливо. Для цього береться звичайний кутник і прикладається до лівого бічного укосу таким чином, щоб нижня лінія віконної рами була продовженням цього укосу. Будівельним маркером робиться відмітка. Потім аналогічні дії слід виконати з протилежним віконним укосом.

Після того, як розмітка завершена, болгаркою вирізаються неглибокі пази. Потім, застосовуючи молоток і зубило або стамеску, в стіні видовбують поглиблення, глибиною близько 2 см. Видовбувати стіну потрібно дуже акуратно, щоб не вийти за рамки розмітки. Наприкінці повинно вийти два поглиблення з двох боків віконного отвору. Їх потрібно ретельно очистити від різних забруднень і пилу. Після всієї проведеної роботи можна заміряти довжину і ширину підвіконника. Робиться це за допомогою звичайної рулетки. Якщо ж підвіконник вже куплений, то від нього за допомогою циркулярної пили відрізають зайву частину і місце зрізу закривають спеціальною заглушкою.

Якщо ви хочете заощадити на підвіконнях, то потрібно попередньо зробити точні виміри. Таким чином, можна істотно зекономити гроші, адже не доведеться платити за лишню довжину, яка потім буде зайвою і викинеться після відрізання як відходи.

Опис монтажу пластикового підвіконника

Перед монтажем підвіконника обов'язково потрібно перевірити кут його нахилу. Робиться це допомогою звичайного будівельного рівня. Підвіконник з ПВХ заганяють одним кутом під віконну раму і, злегка постукуючи, роблять те ж саме з іншою його частиною. Після того, як він увійде в обидва пази, рівнем або кутником перевіряється кут його нахилу. Він повинен бути прямим, тобто утворити кут в дев'яносто градусів. При необхідності під підвіконня можна підкладати клини, тріски або щось подібне для досягнення ідеально перпендикулярного положення відносно вікна.

Щоб взимку не задувало з-під підвіконника і не утворювалася волога та сирість, потрібно перед монтажем підвіконника тонким шаром піни заповнити всі наявні шви під віконною коробкою.

кріплення пластикового підвіконника
Встановлення потрібно починати з ґрунтування всієї поверхні. Вона підвищує коефіцієнт зчеплення монтажної піни та основи. Відразу після ґрунтовки в пази вставляється підвіконник, який при необхідності підпирають клинами або трісками, досягаючи ідеально прямого кута. Потім можна приступати до задування щілин монтажною піною. Починати краще всього з країв, ретельно задуваючи всі щілини. Після завершення роботи на підвіконня потрібно покласти товсту дошку або брус, а зверху на нього достатньо важкий предмет, щоб він перешкоджав розширенню піни та деформації (здуттю) підвіконника. Після засихання піна обрізається з невеликим поглибленням всередину. Робиться це для зручності подальшої штукатурки.

На цьому робота з монтажу пластмасового ПВХ підвіконника для пластикового вікна вважається закінченою. Сподіваємося, керуючись описаними порадами, ви зможете без особливих складнощів самостійно встановити пластикові підвіконники у своїй квартирі або будинку.