У більшості випадків типові планування квартир у старих будинках дозволяють власникам без проблем вибрати вхідні або міжкімнатні двері. Однак на практиці можуть виникнути труднощі, що пов'язані з переплануванням, розміщенням або видаленням антресолей, заміною дверних отворів на арки і т.п.
Перед тим як купити двері варто ретельно провести заміри необхідних отворів, щоб згодом не помилитися у виборі. Якщо двері більшого розміру, можна спробувати вкоротити їх. З маленькими дверима справа буде значно складніша - потрібно зменшити розмір дверного отвору, що не завжди буде доречним. Тому для будівельних робіт такого типу будуть потрібні лише фактичні розміри, а не дані з паспорта квартири.
Незважаючи на простоту замірів, буває складно підібрати двері ідеального розміру, оскільки в багатьох приміщеннях криві стіни, виготовлені арки, залишились плінтуси і лиштва на старих дверях. Все це може ускладнити зняття розмірів. Але не можна опускати руки, адже в більшості випадків є можливість підігнати коробку дерев'яних дверей під потрібний розмір.
Потрібно відзначити, що в даному розділі мова піде про дерев'яні двері. У деяких випадках таким варіантом можна скористатися навіть при наявності пластикових дверей. З металевими вхідними дверима справа значно складніша, бо для їх різання потрібні спеціальні інструменти. В більшості випадків вкоротити металеві двері взагалі неможливо. Але навіть якщо виникла така необхідність, бажано щоб їх вкорочував досвідчений фахівець.
Для виконання такої роботи потрібні будуть такі інструменти:
► рубанок;
► пила;
► наждачний папір або інструмент для шліфування.
Обов'язково потрібно подбати про захист полотна дверей від пошкоджень. Якщо воно без покриття, тоді проблем не виникне, якщо ж двері вже покриті декоративним захисним шаром фарби або лаку, доведеться підібрати лак або фарбу відповідного кольору заздалегідь.
Спочатку двері потрібно надійно зафіксувати на столі, двох стільцях або верстаті. На поверхні полотна потрібно акуратно відзначити необхідні розміри олівцем або крейдою, залежно від типу поверхні, щоб потім не залишилося слідів позначок. Під час обрізання дверей потрібно пам'ятати, що величина зазору між підлогою і дверима не повинна бути більшою ніж 3 міліметри.
Насамперед зрізаються кути і тільки потім відділяється зайве полотно дверей за допомогою ручного або електричного рубанка. При необхідності вкорочення дерев’яних дверей більш ніж на 6 міліметрів можна скористатися пилкою. Потім необхідно пошліфувати обрізану поверхню. Якщо двері були без покриття, то можна сміливо приступати до їх монтажу і покриття фарбою.
На перший погляд обрізання дверного полотна здається досить простим процесом, але він вимагає зосередженості та акуратності. При встановленні декількох дверей важливо врахувати розміри кожного полотна і коробки зокрема, а не підганяти всі двері під один шаблон. Поспіх в цій справі може відбитися на зовнішньому вигляді житлового приміщення, а більшість з нас хоче, щоб воно було затишним, функціональним і зовні привабливим.