Перейти до контенту

Як поміняти розетку своїми руками?


Хто з нас не стикався з несправністю електричних розеток? Дуже часто забудовники або власники приміщень економлять на покупці розеток і вибирають зазвичай найдешевший товар. Це призводить до того, що розетки досить швидко стають непридатними і вимагають заміни. Отже, чому ж це трапляється і як поміняти розетку правильно в разі потреби?

заміна розетки своїми руками фото Перша причина несправності – неправильна експлуатація. Наприклад, якщо ви включаєте в розетку нестандартну вилку, то легко можете її пошкодити. Друга причина - неякісний матеріал виготовлення розетки. При своєму бажанні зекономити на матеріалах виробники часто застосовують дешеві полімери та інші неякісні матеріали. Крім цього, вони використовують спрощені технології виробництва, які разом з низькою якістю матеріалів забезпечують певну економію коштів. В результаті цього на ринок поступає дешевий товар, який зазвичай і купують люди.

Отже, ні в кого не виникає сумнівів в тому, що необхідно вибирати надійні вироби та використовувати їх правильно. В даному випадку, коли вийшла з ладу розетка, вже неважливо, з якої причини сталася поломка, адже потрібно швидко вирішити питання її заміни, щоб можна було користуватись побутовими приладами. Для цього можна скористатись двома способами – викликати електрика або замінити розетку самостійно, своїми руками. При виклику електрика вам не доведеться витрачати свій час, однак за послуги спеціаліста доведеться заплатити. І хоча така послуга не є надто дорогою, виконати цю роботу можна своїми руками протягом кількох хвилин, якщо у вас вже є нова розетка, придбана в магазині.

Для того, щоб не платити електрику кожного разу, як тільки буде потрібно замінити розетку або вимикач освітлення, доведеться підготувати кілька простих інструментів. Як поміняти розетку самостійно - ми розглянемо далі, а зараз давайте перерахуємо необхідні інструменти, які будуть потрібні для виконання цієї нескладної але відповідальної роботи. І так, вам знадобиться:

► спеціальний індикатор або тестер;
► плоскогубці;
► ізоляційна стрічка (на всякий випадок);
► кусачки;
► викрутки;
► ніж для зняття ізоляції з проводів.

Давайте розглянемо крок за кроком, як замінити розетку в квартирі. Пам’ятайте, що при роботі з електричною проводкою потрібно бути гранично уважним.

електрика в домі своїми руками
В першу чергу необхідно знеструмити квартиру. Далі відкручуються болти на передній панелі. Їх може бути два по боках або один центральний. Акуратно знімаємо передню панель розетки. Потім викручуємо гвинти або болти, які утримують розетку в коробці. Стара розетка просто виймається з гнізда. Далі відкручуються болти клем, якими затиснені кінці провідників. Це перший етап вирішення питання, як поміняти розетку в квартирі, на якому відбувається демонтаж. Далі вам необхідно встановити нову розетку і закріпити її в коробці.

електрика своїми руками
Для цього кінці провідників вставляємо в клеми нової розетки та щільно затискаємо їх болтами. Робити це потрібно обережно й уважно. Стежте за правильним підключенням всіх проводів, в тому числі і заземлення, інакше розетка може просто вийти з ладу. Після цього проводи необхідно акуратно вкласти в коробку. Основна частина розетки вставляється в коробку і кріпитися болтами до корпусу коробки. На даному етапі постарайтеся добре її закріпити, щоб вона не рухалась в процесі експлуатації. Потім встановлюється болт у панель розетки і вона кріпиться до основи, що вставлена в коробку та закріплена у ній.

підключення розеток
Залишається тільки включити живлення квартири і перевірити працездатність нової розетки тестером або будь-яким побутовим приладом. Тепер ви знаєте, як поміняти розетку в квартирі і легко зможете заощадити на послугах електрика. Якщо ж ви боїтеся робити все самостійно, тоді краще все-таки скористатись допомогою кваліфікованого майстра.