Перейти до контенту

Як клеїти шпалери на гіпсокартон – поради і рекомендації


► Підготовка гіпсокартону для обклеювання шпалерами
► Наклеювання шпалер на гіпсокартон

На сьогоднішній день гіпсокартон є найбільш використовуваним матеріалом в сучасній обробці стінових поверхонь і стель. Однак і після їх обробки гіпсокартоном все одно потрібне проведення фінішних робіт, а саме: фарбування, наклеювання шпалер або плитки. В цій статті буде детально розглянуто процес наклеювання шпалер на гіпсокартон із зазначенням найбільш важливих моментів, які будуть корисні для новачків.

В загальному гіпсокартон є ідеальною основою, на яку можна клеїти будь-які види шпалер: рідкі, паперові, текстильні, флізелінові, вінілові, а також склошпалери. Але щоб наклеєні шпалери тішили своєю красою і довго трималися, необхідно правильно підготувати поверхню з гіпсокартону до цієї процедури.
як правильно наклеїти шпалери

Підготовка гіпсокартону для обклеювання шпалерами

Неважливо, що саме потрібно обробити гіпсокартоном, стелю чи стіни. Найголовніше правильно підготувати змонтовану гіпсокартонну поверхню до наклеювання на неї вибраних шпалер.

В першу чергу необхідно закрутити вглиб на 1 - 2 мм головки саморізів, які виступають на поверхнею гіпсокартону. Їх можна виявити при візуальному огляді поверхні з гіпсокартону. Далі вся поверхня ґрунтується акриловою грунтовкою, що запобігає утворенню грибка і покращує зчеплення шпаклівки з гіпсокартоном. Ґрунтовка розводиться згідно доданої виробником інструкції, яка маститься на банці. Також можна купити вже готову до використання ґрунтовку. Застосовуючи валик або помазок, гіпсокартонні листи ґрунтуються і залишаються в спокої до повного висихання.

підготовка стін з гіпсокартону під шпалери
Потім, коли поґрунтована поверхня висохне, необхідно всі шви проклеїти спеціальною стрічкою, схожою на бинт, з лавсану або скловолокна. Далі всі стики і шви шпаклюються, а потім, після висихання, шліфуються наждачним папером. Попереднє шпаклювання гіпсокартону проводиться для того, щоб була можливість заміни шпалер в майбутньому. Потім полотна можна буде легко зняти без пошкодження гіпсокартонної поверхні, щоб наклеїти замість них нові. Місця стиків, а також де місця розміщення саморізів, повинні бути зашпакльовані особливо ретельною, щоб не було видно вад після наклеювання тонких шпалер.

вирівнювання стін з гіпсокартону під шпалери
Після виконання всього цього, що було сказано вище, стіна з гіпсокартону вважається підготовленою. Тепер, підготувавши інструменти і матеріали, можна починати клеїти шпалери на стіни з гіпсокартону, тим самим завершуючи роботу з облицювання стін кімнати.

Наклеювання шпалер на гіпсокартон

Щоб точно дізнатися витрату матеріалу і як саме ляжуть полотна шпалер в кутах кімнати, необхідно проставити олівцем по периметру стіни позначки, відстань між якими дорівнює ширині шпалер.

Далі необхідно приготувати клейовий розчин і нарізати полотна потрібної довжини, дотримуючись при цьому збігу малюнків, якщо вони є. Використовуючи валик або помазок, шпалери змащуються клеєм і залишаються у спокої на 10 - 15 хвилин. Потім, прикладаючи шпалери до стіни з гіпсокартону, їх необхідно приклеїти, прогладжуючи полотно у напрямку зверху вниз, а також від центру до країв, щоб не було складок і бульбашок. Робити це потрібно використовуючи чистий валик, пластиковий шпатель і звичайну чисту суху ганчірку.

обклеювання гіпсокартонних стін приміщення шпалерами
Шпалери на гіпсокартон клеяться внакладку, якщо вони тонкі, або в стик, якщо вони щільні і товсті. Місця з'єднання полотен необхідно додатково промащувати клеєм, наносячи його тонким пензлем.

Процес наклеювання шпалер краще почати з якогось кута кімнати, оскільки клеїти шпалери в кутах значно складніше. Також потрібно починати з кута, щоб спростити і прискорити подальшу нарізку матеріалу.

Вирізати місця під вимикачі та розетки необхідно після приклеювання полотна на стіну з гіпсокартону. Для цього в шпалерах, в місцях розташування розеток і вимикачів гострим ножем навхрест робиться два надрізи, які потім обрізаються по контуру. Для дотримання безпеки необхідно знеструмити приміщення на весь час проведення робіт.

Тепер навіть ті новачки, які ніколи не пробували клеїти шпалери на гіпсокартон або іншу поверхню, зможуть без особливих зусиль виконати цю роботу самостійно, дотримуючись рекомендацій, які описані в даній статті.