Перейти до контенту

Встановлення змішувача – корисні поради для виконання своїми руками


заміна змішувача у ванні та кухні
► Вибір змішувача залежно від матеріалу
► Запірна арматура для змішувача
► Інструмент для монтажу змішувача і гідроізоляція
► Встановлення ексцентриків змішувача
► Монтаж змішувача до ексцентриків
► Встановлення зливу для мийки
► Встановлення змішувача в душі
► Встановлення змішувача в кухонній мийці
Для встановлення змішувача своїми руками будуть потрібні мінімальні навички роботи з сантехнічним обладнанням і деякі знання про систему водопостачання. Як правило, в комплекті до змішувача додається інструкція з його встановлення, що трохи полегшить роботу. При виборі змішувача важливо врахувати матеріал, з якого він виготовлений, конфігурацію та місце встановлення. Бажано також звернути увагу на унікальний дизайн змішувача і вибрати саме той, який підходить для певного інтер'єру.

Вибір змішувача залежно від матеріалу

Вибираючи змішувач залежно від матеріалу, варто звернути увагу на латунну і бронзову сантехніку. Як правило, про вироби з цих металів більше позитивних відгуків, ніж негативних. Значно менше позитивних відгуків в мережі про силумінові змішувачі. Навіть товар найвідомішого і якісного виробництва не завжди відповідає заявленим вимогам. Такий змішувач може бути зіпсований міжкристалічною корозією. Проявляється вона у вигляді білих плям або розводів невеликого розміру, які на перший погляд здаються зовсім нешкідливими. Але змішувач може вийти з ладу в найнесподіваніший момент. Він може просто розвалитися на частини. Відрізнити силуміновий змішувач можна за кольором шийки зливу - вона буде сірою. Для ущільнень до змішувача потрібно вибрати саме гумові деталі. Вони надійні та більш довговічні в порівнянні з пластмасами.

При виборі змішувача потрібно приділити увагу розпірному кільцю для зливу, що розташоване над кільцем ущільнювача. Ця деталь йде в комплекті з сантехнікою, але не всі рекомендують її встановлювати. Досвідчені майстри сантехніки знають, що без кільця злив буде менш надійним. Через деякий час після початку використання змішувача без розпірного кільця може проявитися люфт і збільшитися ймовірність протікання. Таке кільце, як правило, розрізне. При монтажі його закріплюють на корені зливу так, щоб воно увійшло в канавку, а потім підключають злив до гнізда. Рекомендують туге кільце з боків сильно стиснути, при цьому надавивши знизу на корінь зливу, і закріпити таким чином до появи клацання.

Запірна арматура для змішувача

Змішувачі бувають з дворучним вентилем або з поворотним важелем. Якщо керуватися економічними і технічними показниками, то краще буде купити змішувач з поворотним важелем. Такий змішувач при закритті запам'ятовує положення і при наступному користуванні знову буде подаватись вода з тією ж температурою. При цьому в закритому змішувачі можна відрегулювати воду потрібної температури, яку ми отримаємо після відкриття крана. Звичайно, необхідна температура підбирається по відчуттю - тепліше, холодніше, а не в чисельному значенні. Регулювання температури проводиться рухом важеля вправо або вліво, а закриття або відкриття - рухами вниз і вгору відповідно. Якщо ж потрібно змішувач певного дизайну, наприклад, з двома вентилями, то економічні характеристики можна упустити.

Варто звернути увагу на ефективність такого сантехнічного обладнання. Змішувачі з вентилями мають опір, який значно більший за опір важеля змішувача. Це пов'язано з тим, що в їх конструкцію входять такі елементи, як золотник і коліно з сідлом. Саме тому при зменшенні тиску води в мережі змішувач з важелем пропускає трохи воду, а в крані з вентилями вода буде відсутня.

І звичайно не варто забувати про звичку, оскільки вона має велике значення в нашому житті. Деякі речі ми можемо робити на дотик. Скажімо, при митті голови для включення води ми часто тягнемось до змішувача з закритими очима. Хтось вже звик налаштовувати воду двома вентилями, які ненароком можна переплутати, а комусь достатньо підняти один важіль.

Інструмент для монтажу змішувача та гідроізоляція

Спочатку демонтують старий змішувач, якщо мова йде про заміну. Для цього використовується розвідний ключ. Якщо старий змішувач дуже сильно прикипів різьбою до труб, можна скористатись кількома краплями гасу, гальмівної рідини, або застосувати спеціальний засіб WD-40. Рідиною змочують затверділе різьбове з’єднання і чекають трохи більше 10 хвилин, після чого продовжують демонтаж.

як відкрутити старий змішувач

Для монтажу змішувача потрібно мати під рукою пасатижі, спеціальний розвідний ключ та ізоляційну або паперову стрічку. Вона необхідна для обмотки нікельованих гайок перед їх затягуванням щоб уникнути тріщин та інших ушкоджень. В якості гідроізоляції та ущільнення рекомендують використовувати фум-стрічку, що служить замінником герметика для різьбових з’єднань.

як відкрутити з різьби старий змішувач у ванні

Також можна скористатися старим перевіреним засобом - льняним клоччям. Якщо дивитися з боку отвору деталі, то намотувати клоччя або фум-стрічку на різьбу потрібно за годинниковою стрілкою. При цьому гайка повинна щільно сидіти на різьбі. Якщо ж гайка спадає або стрічка починає вилазити з різьбового з’єднання, така система не буде герметичною і потребує повторного накладання шару фум-стрічки, товщина якого може сягати навіть 10-12 шарів.

Встановлення ексцентриків змішувача

У комплект змішувача входять ексцентрикові перехідники для вирівнювання змішувача і регулювання його положення на стіні. Їх тонкі штуцери з різьбою потрібно також обмотати фум-стрічкою і вкрутити в трубопровід. Далі ці ексцентрики докручують розвідним ключем так, щоб їх зовнішні штуцери з різьбою знаходились на горизонтальному рівні з нахилом обох строго вниз або вгору.

як правильно вкручуються ексцентрики для змішувача

Потім більші до зовнішніх різьб ексцентриків прикручується змішувач, регулюючи більш точно відстань між центрами різьбових з’єднань. Для цього можна використовувати дужку з дроту у формі букви П. Зігнувши її в центральній частині, можна кінцями дроту зіставити центри ексцентриків з центрами отворів змішувача. При регулюванні не можна забувати про горизонтальне вирівнювання змішувача з ексцентриками.

Монтаж змішувача до ексцентриків

Перед монтажем змішувача до фланцевих з'єднань кріплять спеціальні накладки. Далі фланці заповнюють прокладками з чорної гуми або кольорового пароніту. Друга прокладка більш жорстка, вона призначена для захисту гуми від подряпин об штуцер. Ці деталі також додаються в комплект змішувача. На наступному етапі потрібно гайки змішувача накрутити на штуцери ексцентриків. Спочатку їх наживляють рукою, а потім дотягують ключем ще на половину обороту або трохи більше. Додаткової герметизації в такому випадку не потрібно. Це з'єднання досить надійне, хоча іноді можливе протікання води при пошкодженні гумової прокладки.

Встановлення зливу для мийки

Перед початком монтажу потрібно переконатися в наявності розпірного і гумового ущільнювального кільця. Слід пам’ятати, що на розпірному кільці повинні бути відсутні будь-які пошкодження, бо їх наявність може призвести до порушення герметичності системи. Деякі проблеми можуть з'явитися при кріпленні штуцера і розпірного кільця. Пам’ятайте, що для досягнення якісного результату кільце потрібно трохи стиснути.

Встановлення змішувача в душі

Змішувач для душа кріпиться також з використанням гумової та паронітової прокладок. Якщо конструкція душа така, що вхідний штуцер має поглиблення конічної форми, а вихідний - напівсферичної форми, тоді можна буде обійтися взагалі без прокладок, бо таке з'єднання абсолютно не поступається герметичністю звичайним американкам і з’єднання різьби з фум-стрічкою.

Встановлення змішувача в кухонній мийці

Змішувач для кухонної мийки встановлюється без застосування ексцентриків. Для його підключення потрібні будуть невеликі сполучні трубки. Розрізняють декілька видів таких труб:

► армовані металевою сіткою пластикові трубки (найбільш поширений варіант);

армовані шланги для підключення кухонного змішувача

► м'які пластикові трубки в оболонці з текстильного матеріалу (менш надійні, за статистикою близько 50 % таких труб не витримують інтенсивного навантаження);

підключення кухонного крана латунними патрубками

► латунні трубки (одні майстри вважають цей варіант надійним, а інші відзначають легку пошкоджуваність тонкої труби. Перевагою вважається виготовлення трубок з натурального матеріалу, а недоліком - висока вартість таких труб).

При виборі змішувача варто звернути увагу на довжину трубок, яка залежить від відстані від низу змішувача до штуцерів трубопроводу. На монтажні роботи потрібно залишити запас сполучної деталі довжиною не менш ніж 20 см. Потрібно пам'ятати, що трубки для підключення кухонного змішувача не можна обрізати або нарощувати, тому заздалегідь потрібно вирахувати їх розмір. Якщо їх немає в комплекті змішувача, потрібно купити такі трубки у спеціалізованому магазині. Грань кожної накидної гайки у такій системі повинна бути на відмінному від іншої гайки рівні. У першій - майже на самому кінці, а в другій - трохи далі від нього. При розташуванні гайок на однаковому рівні затягнути до упору їх не вдасться.

Більшість мийок мають готовий отвір для змішувача. За розміром ці отвори відповідають типу і розміру самого змішувача. При виборі мийки з уже готовим отвором потрібно буде підібрати змішувач під цей отвір. Монтаж змішувача для мийки передбачає таку послідовність дій:

► штуцера сполучних трубок обмотуються фум-стрічкою та вкручуються у відповідні штуцери трубопроводу (спочатку руками, а потім на 1 - 2 обороти ключем);

кріплення крана до мийки гайкою

► на кінчики штуцерів сполучних трубок одягається гайка для кріплення змішувача і додаткова прокладка;
► підготовлені наконечники виводяться до змішувача через готовий отвір мийки та кріпляться за прокладками до штуцерів змішувача (не забувайте при цьому використовувати фум-стрічку);

як правильно прикрутити шаровий змішувач до мийки в кухні

Під час монтажу всі різьбові з’єднання на всякий випадок ущільнюються фум-стрічкою. Завершується монтаж кріпленням змішувача до спеціального отвору та його жорсткою фіксацією за допомогою нижньої гайки. Після завершення монтажу змішувача потрібно перевірити систему на герметичність.