Перейти до контенту

Встановлення та підключення унітазу своїми руками


► Вибір унітазу та підготовка місця для його монтажу
► Процес установки та підключення унітазу
► Кріплення зливного бачка та підключення до водопроводу
► Важливі моменти і додаткові поради
Виконати ремонт санвузла на перший погляд досить складно, адже для цього необхідно вміти замінити плитку на підлозі та стінах, змінити або заново зробити розводку інженерних комунікацій, а також встановити і правильно підключити всі сантехнічні прилади. Всі ці роботи вимагають певних знань і досвіду, проте їх можна виконати і своїми руками, якщо уважно прочитати цю статтю і засвоїти основні принципи монтажних робіт. Звичайно, за допомогою професійного сантехніка все вийде набагато швидше, але це потягне додаткові грошові витрати, без яких цілком можна обійтися. Пропонуємо вашій увазі опис інсталяції унітазу з косим, прямим і вертикальним випуском, а також розглянемо, як відбувається установка підвісного унітазу своїми руками.

Після прочитання даної інструкції та перегляду фото практично кожна людина зможе безпомилково виконати весь комплекс робіт, включаючи підключення унітазу до каналізації та водопроводу. Для цього знадобиться елементарний слюсарно-сантехнічний інструмент, який можна придбати в будь-якому господарському або будівельному магазині.

Вибір унітазу та підготовка місця для його монтажу

Всі сучасні унітази мають отвори для кріплення до поверхні підлогового покриття. Крім того, необхідно звернути увагу на принцип роботи автоматики зливного бачка. І хоча всі вони зазвичай мають поплавковий принцип дії, зустрічаються більш та менш надійні механізми. На це необхідно звернути особливу увагу. Монтаж сантехнічного обладнання можна починати на наступний день після того, як на підлогу був покладений кахель. Під час облицювання підлоги потрібно стежити, щоб у тому місці, де передбачається встановлення унітазу на підлогу, плитка була покладена ідеально рівно. Правильна установка сантехнічного приладу своїми руками передбачає рівномірний дотик його підошви всьому периметру до поверхні підлогового покриття.

унітаз монтаж своїми руками фото
Встановлення унітазу своїми руками зазвичай починається з під'єднання вихідної горловини приладу до стояка із застосуванням проміжних додаткових колін, патрубків, муфт і пластикової гофри. Які саме деталі з перерахованих найкраще використовувати - залежатиме від конкретних особливостей монтажу, габаритних розмірів унітазу та нахилу вихідної горловини відносно горизонталі. Тут необхідно відзначити, що місце під унітаз в будинку потрібно добре спланувати і відміряти перед тим, як вкладати на стіни та підлогу плитку. Для найбільш точного розміщення і підключення сантехнічний прилад з обраним типом випуску потрібно придбати ще до розводки водопроводу та каналізації. Це допоможе з максимальною точністю розвести патрубки інженерних комунікацій для зручного кріплення приладу. Якщо унітаз встановлюється в приватному будинку, його попередня покупка може виявитися вирішальною при плануванні розводки каналізації.

Процес установки та підключення унітазу

Встановлення унітазу своїми руками починається з точного визначення місця його кріплення. Для цього з каналізаційної гофри і додаткових патрубків (якщо вони використовуються) витягуються гумові ущільнювачі, гофра натягається на горловину унітазу, а інший її кінець вставляється в каналізаційну трубу при одночасному пересуванні унітазу в потрібному напрямку. Це потрібно проробити дуже акуратно, щоб не пошкодити плитку і п'яту сантехнічного приладу. В даному випадку вирішальну роль буде відігравати те, з косим чи прямим патрубком був куплений унітаз.

як встановити унітаз у квартирі фото
Якщо унітаз має вертикальний слив, тоді місце на підлозі під каналізаційний отвір повинно бути дуже точно розраховано при розводці каналізаційної системи. Після остаточного встановлення унітазу на плитку підлоги потрібно нанести гострим олівцем або маркером точки на плитці в місцях, де будуть просвердлені отвори для кріплення. Для цього олівець потрібно вставити в кріпильні отвори на підошві унітазу. Важливо пам'ятати про те, що під унітазом, в місцях свердлення отворів, не повинні проходити труби та кабелі. Це дуже важливий момент інсталяції, від якого в цілому буде залежати надійність сантехнічного приладу і роботи зливного бачка.

кріплення для унітазу фото
Відсунувши після розмітки унітаз в сторону, потрібно просвердлити плитку та бетонну стяжку під дюбелі кріплення. Для цього використовується дриль або перфоратор, які сьогодні можна знайти практично в будь-якому приватному будинку або купити при необхідності. Важливо пам'ятати, що починати свердління необхідно в режимі звичайної дрилі, щоб не пошкодити плитку, після чого дриль перемикають в ударний режим і свердлять отвори в бетонній стяжці. Діаметр отворів (і твердосплавного свердла відповідно) повинні відповідати діаметру капронових дюбелів. Зазвичай діаметр становить 10-12 мм. Після просвердлювання місце інсталяції очищається від піску, унітаз підсувається на своє постійне місце з одночасною установкою каналізаційної гофри, в яку тепер необхідно вставити гумові ущільнювачі та змастити їх слизьким миючим засобом для посуду або розчином мила (це істотно полегшить монтаж).

встановлення унітазу пояснення
Перед тим, як встановити унітаз своїми руками, рекомендується по периметру його зіткнення з підлогою накласти з тюбика (або монтажного шприца-пістолета) білий акриловий герметик, який буде служити вирівнювачем. В даному випадку унітаз доведеться підняти і акуратно опустити підошвою на поверхню герметика.

установка унітазу на герметик фото
Весь описаний процес монтажу потрібно виконувати без зливного бачка, який поки що повинен лежати в стороні. Кріпильні шурупи вставляються в отвори і акуратно загвинчуються за допомогою гайкового ключа (зазвичай використовується ключ на 10-12). Важливо дотягувати кріплення без значних зусиль, по черзі одночасно, щоб забезпечити рівномірне притискання сантехнічного приладу до підлоги.

Кріплення зливного бачка та підключення до водопроводу

Для приєднання зливного бачка до унітазу потрібно спочатку зібрати по інструкції, що додається, механізм автоматики, після чого одягнути на вихідний патрубок силіконову або гумову муфту і точно встановити бачок на своє місце. Монтаж зливного бачка здійснюється за допомогою довгих болтів з конусними гумовими ущільнювальними втулками та металевими шайбами, які повинні проходити крізь дно бачка та корпус чаші унітазу і затягуватися з нижньої сторони смушковими гайками. Важливо пам'ятати, що затягування болтів необхідно виконувати своїми руками без інструменту, стежачи за одночасним рівномірним приляганням днища бачка до чаші сантехнічного приладу.

підключення унітазу до водопроводу
Тепер залишається тільки з'єднати бачок з водопроводом за допомогою шланга. Використання клоччя та спеціальної герметизуючої стрічки в даному випадку не передбачається, оскільки обидва кінці шланга містять накидні гайки та гумові або силіконові прокладки. На випускному штуцері водопроводу, до якого приєднується шланг зливного бачка, рекомендується встановити кульовий кран (вентиль), що полегшує обслуговування та ремонт унітазу, а також дає можливість при необхідності відключити подачу води.

Як вже згадувалося, унітази бувають з косим, прямим і вертикальним випуском. Також у продажі все частіше з'являються підвісні сантехнічні прилади, які передбачають монтаж на стіну. В таких випадках унітаз кріпиться не до підлоги, а до стіни за допомогою спеціальних болтів, проте даний тип сантехнічних приладів поки що не отримав широкого розповсюдження.

Моделі унітазів з вертикальним випуском набули популярності за кордоном. В таких пристроях сифон і патрубок, які розташовані в чаші унітазу, спрямовані вертикально вниз. Тобто, вкладаючи плитку на підлогу, необхідно точно передбачити розташування отвору каналізаційного зливу. Це зручно, тому що конструкція дозволяє виконати монтаж унітазу впритул до стіни.

Інсталяція унітазу з прямим горизонтальним випуском виконується так само, як і монтаж сантехнічного приладу з косим випуском. В даному випадку потрібно, як уже згадувалося вище, розмітити плитку на підлозі маркером і виконати кріплення чаші приладу до підлоги, попередньо підібравши оптимальне положення унітазу щодо каналізаційного зливу. В приватному будинку зазвичай достатньо місця для установки унітазу в зручному положенні. Більш продуманою повинна бути установка сантехнічного пристрою з косим і прямим випуском в умовах малогабаритної квартири.

Для підключення сантехнічних приладів до каналізації в приватному будинку своїми руками також можна використовувати манжети з ексцентриком, які дозволяють більш зручно і компактно розташувати чашу пристрою відносно кута або стіни приміщення. При цьому в процесі інсталяції можна змістити ексцентрик таким чином, що унітаз прийняв положення, в яке його не вийде встановити, використовуючи звичайну гофру. Купити манжети з ексцентриком можна в сантехнічному магазині, або там де продається плитка та інші оздоблювальні матеріали. Тим не менш, в переважній більшості випадків, при ретельно спланованій розводці каналізації, унітаз завжди можна встановити на підлогу в потрібне місце та підключити без ексцентрика. Додані до статті фото допоможуть вам визначитися з необхідністю придбання ексцентрика та гофри. Також необхідно додати, що досвідчені майстри, перед тим, як класти плитку в приватному будинку, вміють настільки точно розрахувати місце встановлення унітазу, що при його інсталяції не потрібно гофри та ексцентрика. Достатньо лише одного коліна або прямого патрубка.

Важливі моменти і додаткові поради

Здійснюючи монтаж унітазу, зверніть увагу на важливі моменти.

▼ При закручуванні кріплень унітазу не слід докладати надмірних зусиль, оскільки можна пошкодити керамічну чашу. Шурупи необхідно припинити загвинчувати, якщо чаша унітазу набула нерухомого положення і перестала хитатися.

▼ Для монтажу зливного бачка ключі використовувати не варто. Смушкові гайки потрібно затягувати виключно вручну до тих пір, поки бачок не перестане хитатися.

▼ Сантехнічні прилади (не тільки унітаз) рекомендується купувати ще до початку ремонту приміщення. Це дозволить максимально точно розрахувати місця, в яких будуть виходити на поверхню каналізаційні та водопровідні труби.

Наостанок, перед тим як почати встановлення унітазу своїми руками, ще раз радимо уважно переглянути поради у статті, оскільки нехтування одного з основних правил монтажу може привести до пошкодження унітазу або його неправильного функціонування, що загрожує затопленням будинку або квартири з відповідними негативними наслідками.