► Вибір дверей і дверної коробки
► Інструменти, пристрої та матеріали для установки дверей
► Заміри і монтаж стійок
► Збирання та установка дверної коробки в проріз
► Кріплення лиштви міжкімнатних двері
Міжкімнатні двері не просто атрибут житла. Вони виконують ряд таких важливих функцій, як ізоляція приміщення від зовнішнього шуму і світла, що дозволяє людині відпочити на самоті, а також створення в будинку атмосфери затишку та формування дизайну інтер'єру.
Установка міжкімнатних дверей своїми руками - заняття нелегке, але цілком доступне. Досить трохи терпіння, корисної інформації, працьовитості і ви самі зможете створити новий інтер'єр. В цій статті ми розповімо, як правильно вибрати двері і дверну коробку, допоможемо підібрати потрібний інструмент і крок за кроком опишемо процес установки.
Вибір дверей і дверної коробки
Ви затіяли ремонт і нарешті зважилися замінити старі двері, що втратили свою привабливість. Але не поспішайте відразу з ними розлучатися. Щоб уникнути додаткових складних розрахунків, здійсніть на всякий випадок заміри старого дверного полотна і коробки. Зазвичай міжкімнатні двері виготовляються стандартних розмірів з шириною дверного полотна 60, 70, 80 або 90 см і висотою 200 см.
Заздалегідь продумайте, чи влаштовував вас розмір старих дверей, чи створювали вони незручності при пересуванні меблів і техніки в квартирі. Якщо відповідь позитивна, то краще відразу зайнятися розширенням дверного отвору, але в більшості випадків всі ці типи дверей вже розраховані під стандартні габарити меблів і затрачати ніяких додаткових зусиль вам не буде потрібно. Старі двері також можуть стати хорошим полем дій для того, щоб потренуватись у кріпленні дверних завіс або врізані дверного замка.
Далі займемося підбором дверної коробки. Вона складається з трьох дерев'яних стійок, з'єднаних між собою у формі літери «П». Для того, щоб установка міжкімнатних дверей своїми руками пройшла з першого разу вдало, фахівці радять вибирати ідеально рівні стійки без вигинів та викривлень, навіть якщо продавці запевняють вас, що при монтажі всі нерівності зникнуть. Також не полінуйтеся відразу зробити вимір дверного полотна. Незначні 1-2 мм скоси можуть призвести до того, що двері вже не зможуть бути встановлені як належить.
Інструменти, пристрої та матеріали для установки дверей
На всіх етапах для якісного самостійного встановлення міжкімнатних дверей знадобляться перелічені нижче спеціальні інструменти і матеріали:
► пила для торцювання і стусло ідеально підійдуть для різання під кутом. У випадку їх відсутності підійде і лобзик, проте доведеться докласти значно більше зусиль, щоб кути вийшли точними і край не містив нерівностей;
► стамеска або фреза для вирізання невеликих заглиблень у деревині під завіси;
► кілька молотків різного розміру (в т. ч. дерев’яний молоток);
► набір викруток різної форми;
► шурупокрут або дриль для вгвинчування саморізів при установці завіс і дверних замків;
► будівельний рівень, лінійка, рулетка та олівець для відмічання точних розмірів;
► фурнітура (завіси, дверні замки);
► монтажна піна.
Заміри і монтаж стійок
Отже ви вже придбали двері, підготували інструменти і тепер настав найбільш цікавий, хоча і найбільш складніший момент – різання стійок. На цьому етапі будуть важливі всі деталі. Будьте гранично точні й акуратні. Накресліть і перевірте кілька разів кожен міліметр, тому що права зробити помилку на даному етапі у вас не буде. Якщо установка міжкімнатних дверей своїми руками виконується вами вперше, то краще буде підстрахуватися і купити ще одну запасну стійку.
Послідовність замірів та запилів стійок на прикладі дверного полотна висотою 200 см і шириною 80 см повинна бути наступною.
▼ Беремо дві вертикальні стійки і запилюємо їх під кутом 45 градусів у верхній частині.
▼ Розраховуємо необхідну висоту стійки, враховуючи зазор зверху (4 мм), зазор знизу (10 мм) і висоту дверного полотна. Припустимо, що у вас стандартне дверне полотно розміром 200 см. В такому випадку вам необхідно відміряти 20 см і відрізати стійки строго по цій висоті.
▼ Беремося за одвірок. Тут розрахунок проводиться аналогічно - по 3 - 4 мм з боків плюс ширина дверного полотна.
▼ Запилюють притолоку з обох сторін під кутом 45 градусів.
Зверніть увагу на той момент, що всі виміри проводяться по внутрішній стороні стійок і притолоки.
Кріплення завіс також є важливим моментом при монтажі міжкімнатних дверей. Тут необхідно дотримуватися певної послідовності.
▼ Відміряємо 20 см від верхнього краю стійки по внутрішній стороні. У даному місці буде розташовуватися верхній край завіси.
▼ Прикладаємо завісу й окреслюємо олівцем навколо її розміри.
▼ За допомогою стамески або фрези вирізаємо поглиблення 1 - 2 мм по всій площі завіси.
Аналогічну роботу виконуємо з другою завісою, тільки в даному випадку відміряємо вже знизу 21 см, врахувавши дверну щілину під полотном.
Встановлюємо завіси на стійку, прикладаємо дверне полотно і таким же чином робимо заглиблення вже в дверному полотні.
Збирання та установка дверної коробки в проріз
Після того як виміри і запили зроблені, завіси закріплені, встановлення міжкімнатних дверей своїми руками наближається до фінішної прямої. Проводимо збір дверної коробки на підлозі, скріплюємо стійки з притолокою за допомогою саморізів. Далі вставляємо дверну коробку в проріз та жорстко фіксуємо за допомогою ще трьох саморізів. Їх не буде видно надалі, якщо встановити їх під завісами та відповідною частиною замка.
Пробуємо встановити двері, перевіряємо чи добре вони відкриваються і закриваються. Якщо є якісь недоліки, краще на даному етапі зняти конструкцію та відкоригувати. Якщо ж все вдалося відразу, тоді закриваємо двері та заливаємо монтажною піною отвори між стіною та зібраною коробкою. Обов’язково встановлюємо розпірки. Після повного затвердіння піни розпірки прибираємо.
Кріплення лиштви міжкімнатних двері
Під лиштвою розуміють профільні накладні планки, завдання яких полягає в декоративному обрамленні дверної коробки. Кріплення лиштви - це останній етап у нашій роботі. Уточнювати розміри вже немає необхідності. Виконуємо обрізання лиштви під кутом і кріпимо її з лицьового боку дверної коробки.
На цьому процес монтажу дверей завершено і залишається лише привітати себе з успіхом. Пропонуємо ще раз уважно проглянути принцип встановлення та збирання міжкімнатних дверей, звернувши увагу на фото. Виконуючи роботу акуратно і без поспіху, ви обов’язково досягнете високої майстерності та відмінного результату.