Перейти до контенту

Встановлення і монтаж ролокасет на вікна своїми руками


► Основні правила та способи монтажу
► Послідовність монтажних робіт
► Важливі моменти під час встановлення ролокасет
► Перевірка складання і монтажу ролокасет

Ролокасети служать відмінним декоративним засобом захисту вікон житлових та офісних будівель від несподіваного вторгнення всередину приміщень зловмисників і сторонніх осіб. Крім того, ці вироби відмінно захищають віконні прорізи від забруднення пилом. Використання таких пристроїв для закривання вікон не вимагає спеціального обслуговування, а догляд за ролокасетами зводиться до їх періодичного очищення від бруду і пилу. Крім того, вартість сучасних ролокасет сьогодні доступна для будь-якого жителя України з середньостатистичним доходом, а вигода від використання цих чудових пристроїв повністю виправдовує грошові витрати на їх купівлю.

Так, ми не помилилися, заплатити гроші доведеться тільки за самі вироби, оскільки монтаж ролокасет своїми руками можна виконати протягом декількох годин з мінімумом інструменту і платити за це нікому не доведеться. Крім того, як свідчать факти, самостійна установка ролокасет зазвичай виходить більш акуратною і точною, оскільки власник будівлі завжди намагається виконати роботу більш ретельно і точно, не поспішаючи і з належною відповідальністю. Ну що ж, давайте разом розглянемо цей нескладний процес, і після ознайомлення з наданими нижче порадами приступимо безпосередньо до роботи.

ролокасети на пластикові вікна купити і встановити

Основні правила та способи монтажу

Для того, щоб забезпечити нормальне функціонування ролокасет, при виконанні монтажу обов'язково необхідно дотримуватися ряду правил.

▼ Короб (корпус) пристрою потрібно встановити в строго горизонтальному положенні.
▼ Незалежно від форми самого віконного отвору, форму ролокасет змінювати не можна.
▼ Необхідно стежити під час установки конструкції за тим, щоб обидві направляючі віконного виробу знаходилися в тій же площині, що і корпус.
▼ Для того, щоб уникнути деформації конструкції, необхідно спочатку вирівняти поверхню, до якої буде кріпитися короб і направляючі.

Тепер скажемо пару слів про способи кріплення своїми руками ролокасет до поверхні віконного отвору. Таких способів кріплення існує всього два: накладний та внутрішній. Який саме з цих способів монтажу вибрати - залежатиме від уподобань власника приміщення і конструктивних особливостей стін будівлі. Важливу роль при цьому відіграватиме загальний дизайн будови разом з ролокасетами.

вбуддовані ролокасети на вікна

установка вбудованих ролокасет
Вбудований спосіб кріплення - це монтаж, при якому корпус ролокасет разом з направляючими розташований безпосередньо між стінами, всередині віконного отвору. Розташування пристрою таким чином в деякій мірі збільшує надійність і безпеку приміщення, однак при цьому знижується корисна площа самого вікна.

накладні ролокасети для вікон купити
Монтаж ролокасет своїми руками внакладку говорить сам за себе. При даному способі направляючі та короб розташовуються на поверхні зовнішньої стіни фасаду в одній площині. Такий метод є менш стійким до злому, проте корисна площа вікна при накладному методі монтажу не зменшується.

Перед тим, як буде розпочато встановлення такого віконного пристрою, рекомендуємо уважно ознайомитись з нашими порадами, в яких детально пояснюється весь процес складання та кріплення ролокасет. Важливо пам'ятати, що поверхня віконного отвору перед кріпленням корпусу і направляючих ролокасет повинна бути попередньо вирівняною і підготовленою. Для того, щоб перевірити і переконатися в горизонтальності та вертикальності країв вікна, необхідно використовувати будівельний рівень. Максимальна ширина зазорів між поверхнею стін і направляючими ролокасет не повинна бути більше 4-5 міліметрів.

Послідовність монтажних робіт

Тепер давайте розглянемо безпосередньо сам процес кріплення ролокасет своїми руками. Для забезпечення відповідної якості виконання робіт потрібно дотримуватися певної чіткої послідовності монтажу. В цілому установка віконного пристрою ділиться на наступні етапи:

► ролокасети витягуються з упаковки, потім відгвинчуються саморізи, які утримують кришку корпусу пристрою;
► виконується кріплення напрямних болтів конструкції;
► здійснюється монтаж бічних кришок напрямних пристроїв;

послідовність монтажу ролокасет
► після кріплення кришок необхідно перевірити, чи встановлені направляючі конструкції в строго вертикальному положенні, а корпус ролокасет - в горизонтальному;
► тепер можна вже надійно зафіксувати короб в горизонтальному положенні;
► полотно пристрою потрібно наполовину опустити вниз по направляючих щоб переконатися в їх правильному розташуванні;
► на верхню ламель одягаються утримувачі ламелей, після чого полотно необхідно опустити в нижнє положення;
► пружина механізму зводиться потрібну кількість разів у напрямку годинникової стрілки;
► здійснюється установка полотна всередину восьмигранного валу;
► полотно ролокасет щільно змотується всередині корпусу при одночасному притримуванні його за нижній край;
► в нижній ламелі встановлюються спеціальні пластикові обмежувачі;
► кришка короба повертається на своє колишнє місце і кріпиться саморізами до корпусу пристрою.

Важливі моменти під час встановлення ролокасет

Допустиме відхилення крайніх точок напрямних не повинно перевищувати 2 мм. Для того, щоб вивести назовні керуючі елементи конструкції, в корпусі роблять отвори в місці, де повинен бути розташований тяговий механізм. При цьому для механізму кардану отвір повинен мати діаметр 20 мм, для шнурів ручного управління або кабелю електромотора розмір отвору повинен бути 12 мм, а під стрічкове управління слід просвердлити отвори діаметром 16 мм.

Якщо монтаж буде виконаний накладним способом, тоді по обидві сторони каркасу пристрою відзначаються місця для отворів кріплення. При цьому нижній та верхній крайні отвори повинні бути розташовані на відстані 100-150 мм від країв направляючих. Всі інші отвори робляться свердлом діаметром 8 мм наскрізь з кроком в 40-50 см. Після цього з лицьової сторони отвори слід розсвердлити до 12 мм під розмір заглушок. Якщо ж виконується вбудований монтаж, тоді потрібно розсвердлювати отвори у внутрішній порожнині напрямних шин. Такі ж отвори діаметром 8 мм доведеться просвердлити в задній стінці і бічних стінках короба для його кріплення на поверхні стіни або всередині віконного отвору.

Тепер виконується складання конструкції ролокасет та установка їх всередині або на поверхні віконного отвору з подальшою фіксацією дюбелями діаметром 8 мм.

Перевірка складання і монтажу ролокасет

Перевірка працездатності та правильності монтажу пристрою здійснюється методом десятикратного опускання та підйому полотна в крайнє нижнє і верхнє положення з його фіксацією. Також під час перевірки потрібно переконатися в надійності фіксації наполовину відкритих ролокасет.

Після закінчення монтажу залишається лише перевірити надійність функціонування замка (замикаючого пристрою) конструкції, після чого встановлюється на своє місце кришка захисного короба та фіксується саморізами. Необхідно також пам'ятати про декоративні заглушки, якими закриваються всі отвори під кріпильні саморізи, після чого корпус пристрою остаточно очищається від пакувальної плівки та забруднень, які з'явилися в процесі монтажу.