► Особливості виробництва керамогранітної плитки
► Переваги і недоліки керамогранітної плитки
► Керамогранітна плитка - найкращий матеріал для кухні
► Експлуатаційні характеристики гранітної плитки
Керамограніт - це різновид кераміки, один з найміцніших і популярних облицювальних матеріалів. До його складу входять глина, польовий шпат, чистий кварцевий пісок. Для додання потрібного відтінку в базову суміш додають оксиди мінералів. Процес виробництва складається з декількох етапів. Підібрана сировина проходить очищення та первинну обробку. У спеціальних млинах кожна порода перемелюється до стану пилу. Після цього їх змішують в заданих технологією пропорціях.
Особливості виробництва керамогранітної плитки
Для формування плитки беруть трохи більше суміші, оскільки в глині присутня волога. Після того як глину спресують у формах за допомогою спеціального пресу, її кладуть у піч для випалювання. Процес проводиться під високим тиском, щоб домогтися максимальної щільності матеріалу. Завдяки відсутності порожнин і низькому водопоглинанню, керамограніт ідеально використовувати на кухні, в передпокої, ванній кімнаті та для обробки зовнішніх вуличних об'єктів.
Залежно від принципу виробництва, можна отримати різні декоративні ефекти:
► гомогенний, тобто однорідний;
► з акцентами-ниточками;
► мікротек з окремими піщинками суміші;
► імітація мармуру.
Переваги і недоліки керамогранітної плитки
Якщо мова йде про переваги і недоліки цього облицювального матеріалу, можна легко помітити, що порівняно з іншими аналогічними матеріалами керамограніт безумовно є найкращим і не має собі рівних. Завдяки значним суттєвим перевагам цього матеріалу його можна застосовувати практично всюди для обробки будь-яких поверхонь.
▼ Міцність. Додавання гранітної крихти в процесі виготовлення значно підвищує міцність матеріалу. Можна навіть сказати, що за цим показником гранітна плитка значно краща ніж натуральний камінь. Керамогранітна плитка чудово витримує тертя та інші механічні навантаження.
▼ Довговічність. Строк експлуатації покриття з цього декоративного матеріалу вимірюється десятками років. Але навіть з роками зовнішній вигляд якісно виготовленої плитки залишається практично без змін.
▼ Щільність. Відсутність порожнин безпосередньо впливає на значне підвищення більшості характеристик цього матеріалу.
▼ Водонепроникність. Внаслідок високої щільності, гранітна плитка не пропускає і не втягує воду.
▼ Термостійкість. Керамограніт витримує високу температуру і значний мороз, тому його прийнято використовувати для спорудження камінів та печей.
▼ Декоративність. Зовнішня поверхня такої плитки має естетичний і дуже привабливий вигляд.
▼ Широкий вибір. Асортимент для вибору складається з безлічі форм, фактур і кольорів.
▼ Універсальність. Керамогранітом однаково вигідно обробляти підлогу, стіни, підвіконня, стільниці та багато інших виробів інтер’єру житлових та офісних приміщень.
Керамогранітна плитка - найкращий матеріал для кухні
Досить часто під час ремонту люди задумуються над тим, який матеріал краще вибрати для обробки кухні - звичайну плитку чи гранітну? При цьому більшість власників житла все частіше віддає перевагу саме гранітному матеріалу. Варто зазначити, що тут дуже важливо подбати про вибір плитки з нековзкою поверхнею та попередньо змонтувати систему підігріву підлоги, якщо в кухні досить холодна поверхня бетонної стяжки. Також варто відзначити, що крім порівняно високої теплопровідності, керамогранітна плитка буде значно кращою для підлоги ніж звичайна кераміка, адже вона буде значно довше утримувати тепло.
До недоліків керамограніту відносяться: висока вартість, складність механічної обробки в процесі монтажу і значна вага.
Експлуатаційні характеристики гранітної плитки
Якісна керамогранітна плитка відрізняється рядом характеристик. При купівлі варто звернути увагу на перераховані нижче критерії.
▼ Міцність. Стійкість до навантажень і ударів.
▼ Зносостійкість. Розрізняють окремі види керамограніту для облицювання підлоги, класифікуючи їх на категорії за ступенем опору до зносу і стирання.
▼ Пористість. Практично повна її відсутність забезпечує керамограніту очевидні переваги.
▼ Водопоглинання. Цей матеріал захищає від вологи краще від будь-якого іншого покриття з плитки.
▼ Морозостійкість. Керамограніт зі спеціальними добавками не схильний до руйнування при замерзанні та може витримувати різкі температурні коливання.
▼ Вогнетривкість. Плитка не боїться контакту з розпеченими предметами. Для кухні це дуже важлива властивість.
▼ Хімічна інертність. Плитка не реагує на більшість поширених агресивних хімічних речовин.
▼ Світлостійкість. Вона не вицвітає і не змінює відтінок під впливом ультрафіолетового випромінювання.
▼ Антистатичність. Матеріал не проводить струм і не накопичує статичний заряд, що дуже важливо при монтажі електричного підігріву підлоги.