Перейти до контенту

Вкладання ламінату своїми руками – рекомендації та поради


► Підготовка підлоги до вкладання ламінату
► Необхідні матеріали та інструменти
► Схеми вкладання ламінату
► Способи вкладання ламінату
► Процес вкладання ламінату своїми руками

Вже довгі роки ламінатом покривають підлоги, оскільки він прекрасно вписується в будь-який інтер'єр. На вибір даного матеріалу також впливає ціна, яка значно нижча, ніж вартість натурального паркету. Але мало хто знає про переваги ламінату, його недоліки та принцип виготовлення. Ламінат виготовляється так само, як ДСП і ДВП плити, а зверху покривається шаром твердого паперу за допомогою високого тиску і температури. Цей папір попередньо просочують спеціальними акриловими або меламіновими смолами. Саме така паперова поверхня ламінату забезпечує матеріалу підвищену зносостійкість, вологостійкість та стійкість до забруднень.

Переваг у цього матеріалу досить багато. Він відрізняється від інших підлогових покриттів надзвичайно легким і швидким способом монтажу, невибагливістю у догляді, а також стійкістю до ультрафіолетових променів. Вкладання ламінату своїми руками не забирає багато часу і не вимагає майже ніякої підготовки, а широкий асортимент матеріалу дозволяє підібрати максимально відповідний за кольором, фактурою та малюнком настил. Ламінат може імітувати не лише дерево, а й кераміку, камінь та метал.

опис процесу вкладання ламінату
Ламінат ні в якому випадку не можна настилати на брудну, нерівну або сильно запилену поверхню. Цей матеріал підходить для покриття підігріву підлоги в житлових та офісних приміщеннях. Категорично заборонено використовувати цей матеріал на відкритих літніх верандах, де він швидко псується.

Підготовка підлоги до вкладання ламінату

Підготовка бетонної поверхні

Від якості підготовки поверхні в цілому буде залежати термін експлуатації матеріалу. Не можна класти ламінат на горбисту нерівну поверхню. Таку бетонну основу потрібно попередньо вирівняти за допомогою тонкої стяжки. Таке незначне корегування поверхні буває потрібне в більшості випадків. Для цього використовують шпаклівку або самовирівнюючу заливну підлогу. Після ідеального вирівнювання бетонної поверхні будь-яким способом вкладання ламінату своїми руками проходить без будь-яких складнощів.

Підготовка дерев'яної поверхні

Дерев'яні підлоги перед вкладанням ламінату обов'язково треба перевірити на міцність та з'ясувати, чи є нахил до однієї зі стін. Якщо дошки відносно нові, але мають нахил більше шести міліметрів на погонний метр в будь яку сторону, їх необхідно обов'язково демонтувати і вирівняти висоту опорних лаг за допомогою дерев’яних або фанерних підкладок. Перевірка проводиться за допомогою звичайного будівельного рівня та двометрового правила. У тих випадках, коли підлога рівна, але на її поверхні є опуклості та шорсткості, всі ці місця вирівнюють рубанком та шліфують шліфувальною машиною. Потрібно розуміти, що від того, наскільки буде рівна поверхня, безпосередньо залежить термін експлуатації ламінату.

Підготовка підлоги з лінолеуму та плитки

Як правило, вкладання плитки та лінолеуму здійснюють на ідеально рівну поверхню, тому знімати ці матеріали не потрібно. Для настилання ламінату достатньо того, що підлога рівна, суха і захищена від вологи. Тому на будь-яку з цих поверхонь, якщо їх настилали з дотриманням всіх норм і правил, вкладання ламінату своїми руками здійснюється без додаткової підготовки, якщо не враховувати попереднє миття та очищення від забруднень.

Необхідні матеріали та інструменти

Кількість матеріалу підрахувати дуже легко, для цього потрібно тільки знати розміри ламінату і площу підлоги. До неї додають десять-п'ятнадцять відсотком і в такій кількості закуповують матеріал та підкладку під ламінат. Окремо розраховується кількість дистанційних клинів. Для цього периметр кімнати ділять на 25 сантиметрів (стандартна відстань між клинами). Довжину плінтуса також розраховуються окремо, звернувши увагу на кількість дверей в приміщенні, ширину яких потрібно відняти від загальної довжини периметра і додати запас у п'ять відсотків.

Щоб вкладання ламінату своїми руками було виконано правильно і з дотриманням необхідних вимог, потрібно ретельно підготуватися до цієї процедури. Для виконання такої роботи потрібно буде підготувати наступні інструменти:

► будівельний маркер або олівець;
► рулетку і кутник;
► розпірні клини;
► будівельний рівень;
перфоратор;
► електролобзик;
► молоток.

Схеми вкладання ламінату

Найчастіше вкладання ламінату виконують квадратами, ялинкою, по діагоналі або рядами паралельно до стін приміщення. Починають настилання від дверей, або з будь якого кута кімнати паралельно до джерела освітлення, завдяки чому кімната візуально розширюється, але для цього світло з вікна або іншого джерела має бути прямим. При діагональному вкладанні матеріал витрачається у більшій кількості, оскільки його доводиться постійно підрізати біля стін, надаючи потрібну форму. Перевага такого способу в тому, що підлога виглядає красивіше, ніж при звичайному прямому настиланні. Закривати таку підлогу громіздкими меблями не варто, адже саме на підлозі слід акцентувати увагу. Тому приміщення слід залишити напівпорожнім. При вкладанні ялинкою та квадратами обов'язково потрібно застосовувати сполучні замки, без яких неможливо розташувати ламінат перпендикулярно.

Способи вкладання ламінату

Всі три найбільш поширені способи вкладання ламінату досить прості для виконання. Справитись з кожним способом може навіть людина без відповідних навичок.

Вкладання ламінату на клей. Цей спосіб чудово себе зарекомендував підвищеною вологостійкістю. Досягається такий ефект завдяки тому, що торці ламінату ретельно промазують спеціальним будівельним водовідштовхувальним клеєм. Замки ламінату при цьому з'єднають традиційним способом «шип в паз».

Lock-укладка. Проводиться за допомогою штучних замків. Пази однієї панелі вставляють у шипи іншої. При цьому ламінат знаходиться в горизонтальному положенні і його за допомогою молотка та бруска щільно з'єднують.

Click-укладка. Вона не сильно відрізняється від попередньої. Тут також потрібно застосовувати молоток і брусок, але з’єднання замків відбувається за рахунок натискання на планки ламінату в сторону підлоги. Попередньо пластини ламінату встановлюються під кутом і потім натисканням положення їх змінюється на горизонтальне з одночасним з’єднанням замків.

процес облицювання підлоги ламінатом

Процес вкладання ламінату своїми руками

Робота з вкладання ламінату починається з розстилання звукоізоляційної вологостійкої синтетичної підкладки по всій поверхні підлоги. Листи підкладки потрібно класти в стик, а кінці їх слід обов'язково випускати на стіну хоча б на 5-10 сантиметрів. Після приготування поверхні можна приступати до вкладання безпосередньо ламінату. Нижче буде описана послідовність дій з монтажу ламінату, яка необхідна для правильного виконання роботи.

прийоми вкладання ламінату на підлогу
Для початку вибирається будь-який кут кімнати, в руки береться ціла панель ламінату і вкладається в цьому куті. Від стіни або від труб, якщо вони є, потрібно відступити приблизно на 1-2 сантиметри. Робиться це для того, щоб при розширенні ламінат плавав, а не впирався в стіну. Після цього в відступи вставляють клини з кроком приблизно 25 сантиметрів і вкладають першу панель. Вона повинна впиратися в клини двома сторонами.

Способи і методи вкладання ламінованої підлоги

дотягування і добивання ламінату
Друга панель вкладається поруч. Після вкладання перших двох панелей їх фіксують між собою за допомогою одного з описаних вище способів, використовуючи молоток та брусок. Це необхідно робити, починаючи з якоїсь однієї сторони ламінату Не можна відразу тиснути в центрі панелі, щоб вона повністю зайшла в попередню. Далі до цілої панелі прикладають половину, а до цієї половини панелі знову цілу планку матеріалу. Таким чином, чотири листи матеріалу повинні утворити одну суцільну поверхню. Далі ламінат знову фіксується і процес вкладання продовжується таким же способом, аж поки не дійдуть ряди до протилежної стіни. Робота відбувається за шаблоном і тут головне не збитися з послідовності виконання. Замки ламінату перед кріпленням можна додатково промащувати пастою.

укладка підлоги з ламінату фото
Таким чином, озброївшись терпінням, необхідним інструментом і вказаними вище порадами, можна без будь-яких початкових навичок протягом дня покласти ламінат в одній невеликій кімнаті. Після закінчення настилання підлоги навряд чи хтось зможе сказати, що цю роботу зробив не професійний будівельник. Для того, щоб краще зрозуміти процес вкладання ламінату, ми рекомендуємо хоча б один раз побачити, як таку роботу виконують досвідчені майстри.